To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Usprawnianie mowy - Galwanizacja

klooocuszek - 2010-03-24, 21:59
Temat postu: Galwanizacja
Nasza rehabilitantka namawia nas na galwanizację buźki, nie wiem dokładnie jak to się robi, ale ona sobie ją chwali, że efekty są duże, że dzieci ładnie zamykają buźkę po tym, wiem, że robi się kilka sesji... Nasza rehabilitantka sama chce to zrobić, ma sprzęt, wie jak to się robi, zawsze jak jeździ z dziećmi na turnusy czy kolonie (ma doświadczenie z naszymi dziećmi), to robi tą galwanizację i jak sama mawia, mamy się zabijają, by wszystkie dzieci miały ją zrobioną. Ja osobiście bardzo się napaliłam, bo nasz mały ciągle ma otwartą buźkę :cry:
Jeśli miałyście jakiekolwiek doświadczenia na tym polu, to dajcie znać, zastanawiam się, czy oddać się w jej ręce, czy nie ma żadnych przeciwwskazań... :?:

Malina87 - 2010-03-24, 22:10

klocuszku a na czym ten zabieg polega?? :nzastanawianie:
groszek - 2010-03-24, 22:13

dla mnie to brzmi trochę "hutniczo" ;-)

ale piszą, że" Galwanizacja - zabieg elektroleczniczy, w którym wykorzystuje się prąd stały. Działa on kojąco na nerwy czuciowe a pobudzająco na nerwy ruchowe."

artykuł

Artur21 - 2010-03-24, 22:14

:lol: :lol: :lol:

- Galwanizacja - polega na przyłożeniu elektrod do wilgotnej skóry. Jony wewnątrz
organizmu zaczynają się przemieszczać pod wpływem prądu (kationy do katody, aniony do anody). W skutek tego zabiegu dochodzi do przekrwienia, do którego dochodzi w następstwie tworzenia się ciał histaminopodobnych. Podrażniony zostaje układ nerwowy i pobudzone mięśnie. Celem tego zabiegu jest poprawa napięcia mięśni.

renia3000 - 2010-03-24, 22:26

groszek napisał/a:
dla mnie to brzmi trochę "hutniczo" ;-)

ale piszą, że" Galwanizacja - zabieg elektroleczniczy, w którym wykorzystuje się prąd stały. Działa on kojąco na nerwy czuciowe a pobudzająco na nerwy ruchowe."


Tak wszystko się zgadza jestem z zawodu kosmetyczką i robiłam takie zabiegi w gabinecie kosmetycznym ,ale pierwsze słyszę ,żeby galwanizacja miała spowodować zamykanie buzi :-) u dzieci . Nie robi się takich zabiegów małym dzieciom moim zdaniem to jest pierwsze przeciwwskazanie. Jest to zabieg mało przyjemny chyba ,że są teraz jakieś inne metody.

klooocuszek - 2010-03-24, 22:48

Chodzi o to, aby pobudzić mięśnie do pracy, czego wynikiem ma być zamykanie buźki. Ten prąd jest odpowiednio dostosowany do wieku pacjenta, jego siła, natężenie. Ja sama nie wiem dokładnie, dlatego pytam o opinie i nie chodzi mi o opinie "wydaje mi się".
Ja naprawdę się nad tym zastanawiam... Wiem, że w Poznaniu w jednym miejscu robią tą galwanizację, ale nie znalazłam żadnych opinii na temat tamtego ośrodka, dlatego nie zapisywałam się tam, wręcz znalazłam jedną niepochlebną...
Najwyżej powiem rehabilitantce, by przetestowała najpierw na mnie.

magura - 2010-03-24, 22:50

Reniu, dobrze, że się wypowiedziałaś jako specjalistka bo ja tak to właśnie kojarzyłem. Moja ciocia też jest kosmetyczką i tak coś mi się wspominało, że to raczej jedynie zabieg ujędrniający, poprawiający napięcie ale zdecydowanie "skóry jako takiej", a nie utrwalający położenie żuchwy - to jakaś totalna bzdura albo rzeczywiście na hutnictwie się nie znam :lol:

Co prawda Artur już cytował jakieś źródło ale ja też znajduję jedynie takie sugestie.
Cytat:
Galwanizacja - jest zabiegiem leczniczym, w którym wykorzystuje się prąd stały. Przepływ prądu stałego przez tkanki powoduje wytwarzanie w nich ciepła oraz ich przekrwienie a także wpływa na zmianę pobudliwości nerwów i mięśni. Galwanizację prądem anodowym stosuje się w celu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Prąd katodowy wykorzystuje się do leczenia porażeń wiotkich oraz zaburzeń krążenia obwodowego

:arrow: Źródło

Wygoogluj tak jak radzi Artur poniżej i też sama się przekonasz. Później, bogatsza w tą wiedzę ponownie zadaj pytanie rehabilitantowi.

Artur21 - 2010-03-24, 22:50

Renia ja wyczytałem, że jednak dzieciom się robi...
Google: galwanizacja fizykoterapia dzieci

kacha_wawa - 2010-03-24, 22:52

Musiałabym to wypróbować na moim mężu, może czasami by się zamknął ;-)
A tak na poważnie to jakoś mnie te prądy przy małych dzieciach nie przekonują. Najpierw spróbowałabym na sobie. Jakby było bolesne to bym zrezygnowała, po co dziecko na ból narażać.

aniak - 2010-03-24, 22:58

Nie wiem jak jest z galwanizacją w obrębie twarzy, ale nasz starszy syn, zaraz jak przeszedł polio poszczepienne, to jednym z pierwszych zabiegów jakie miał zlecone na porażoną nogę, to właśnie galwanizacja. Znosił ją bardzo dobrze, a zaczynaliśmy jak miał około pół roku.
renia3000 - 2010-03-24, 23:08

Artur21 napisał/a:
Renia ja wyczytałem, że jednak dzieciom się robi...
Google: galwanizacja fizykoterapia dzieci


Pierwsze słyszę :nzastanawianie: ale skoro się wykonuje takie zabiegi małym dzieciom to się nie sprzeczam skoro medycyna idzie w górę to kosmetyka czemu nie :-D

klooocuszek - 2010-03-24, 23:17

kacha_wawa napisał/a:
Musiałabym to wypróbować na moim mężu, może czasami by się zamknął ;-)

:lol: Oby tego mój mąż nie czytał, bo wypróbuje na mnie :oops:

Aniu, dobrze, że się wypowiedziałaś, wiem, że ta galwanizacja to nie jest pic na wodę, nasza rehabilitantka ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z naszymi dziećmi i jak ona o tym opowiada, to ja jej wierzę i nie mam wątpliwości, ale chciałam właśnie uzyskać opinię kogoś, kto się z tym zetknął :-) . Z tego co pamiętam, to mówiła, że dla dziecka może być to nieprzyjemne nie ze względu na ból, ale dyskomfort, chyba chodzi o zdziwienie, "co ta pani mi robi??? help!" ;-)

mama kubusia - 2010-03-25, 08:22

Klooocuszek- chyba chodzimy do tej samej rehabilitantki.
Jeszcze nam tego nie zaproponowała, ale jest to do niej podobne ;-)

mimi3 - 2010-03-25, 21:40

klocuszku logopedka na os.Kosmonautów też kiedys robiła masaż buzi jakimś prądem, ale czy to właśnie była galwanizacja to nie pamiętam :?: ,minęło kilka ładnych lat
klooocuszek - 2010-03-25, 21:51

mimi, i co, jakieś efekty były? Robiła raz czy więcej? Pamiętasz coś?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group