To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wady serca - Po operacji serca

mamaanusi - 2013-09-28, 08:18
Temat postu: Po operacji serca
Witam serdecznie wszystkich
Jestem mamą sześciomiesięcznej Ani z ZD. Jesteśmy już po operacji łatania ubytku międzykomorowego. Operacja przebiegła bez komplikacji.
Jednak niepokoi mnie jeden fakt. Mimo że od operacji minęły już 3 tygodnie Ania nie gaworzy. Przed operacją gaworzyła prawie bez przerwy. Zaczęła już w 2 miesiącu życia. Była uśmiechnięta i rozgadana, a teraz wszystko się zmieniło. Czy to normalne? Do jakiego specjalisty trzeba się udać by zbadać co się stało?

sobalinka - 2013-09-28, 09:17

witaj :papa:
co prawda mój syn nie miał operowanego serduszka, ale wydaje mi się, że ona musi po prostu dojść do siebie po operacji. My wielokrotnie leżeliśmy w szpitalu z powodu ciężkiego zapalenia płuc, za każdym razem była to dla Michałka na tyle duża trauma, że też się "czasowo" zamykał, nawet uwsteczniał ;/
Po jakimś czasie wracał "do siebie".

mamaanusi - 2013-09-28, 12:16

Bardzo dziękuję za odpowiedź :-)
grażyna - 2013-09-28, 12:44

Az 3 tygodnie od operacji, albo dopiero trzy tygodnie. Z Anetą też miałam podobnie. Po jakimś czasie wszystko wraca do normy. Dobrze, że Ania jest taka malutka, nie będzie pamiętać złych przeżyć.
mamaanusi - 2013-09-28, 16:28

Faktycznie trzy tygodnie to niedużo jak na taką operację.
Dziękuję za pomoc :-)

Mama Ewy - 2013-09-29, 13:22

Każdy pobyt w szpitalu,to najczęściej uwstecznienie dziecka.
Dojdzie do siebie.

mamciaKa - 2013-10-01, 18:09

Moja Zosia po operacji też zamilkła (była operowana w 6. miesiącu życia), choć wcześniej była gaduła. Po jakimś czasie wróciła do normy. Myślę, że to była reakcja na operację, stres.
Nie pamiętam w tej chwili po jakim czasie zaczęła znów być sobą ale wydaje mi się, że ok. miesiąca.
Będzie dobrze, nie martw się na zapas!

maguska - 2013-11-11, 22:32

U nas było podobnie, Natalia (AVSD) tez zamilkła po operacji na dłuższy czas...od operacji minęło już kilka miesięcy i mala teraz dopiero "rusza z kopyta", tak wiec spokojnie :)będzie dobrze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group