To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Zabawki, puzzle, układanki

magda - 2007-03-16, 22:17

Bardzo proszę

:arrow: wkładanka

kabatka - 2007-03-18, 13:19

groszek napisał/a:
Znamy taki kwiatuszek, był u Pani Eryki na rehabilitacji na Pilickiej. Bardzo mi sie podobał, Maksio też dobrze na niego reagował <to było rok temu> też sobie kupimy.

karolina1 - 2007-03-19, 17:02

Dziękuje Madziu już się biorę za zamówienie.
Megi - 2007-03-24, 18:55

Ostatnio znalazłam super książeczkę.Z tej serii jest ich dużo więcej.Myślę,że dla naszych maluchów b. pomocna w edukacji i ćw. manualnych.ruchome magnesy
groszek - 2007-03-25, 21:35

www.kalimba.pl
Powyżej link na stronę sklepu z zabawkami dość niezwykłego, mama robiła zabawki dla córki, a teraz też dla innych dzieci.

kabatka - 2007-04-03, 22:56

Edytko zobacz, jaka fajna ta strona, którą podała Ania groszek - taki pchacz jak niżej.
Dużo bardziej mi się podoba niż ten chicco komercyjny ;-) którego zamieściłam fotkę w wątku Bianeczka pozdrawia.

boszka59 - 2007-04-04, 06:52

Nie wiem - może ta stronka już tu gdzieś była, ale ponieważ jest fajna podaję:

:arrow: educarium

Aśka - 2007-04-05, 23:48

O Kabatko i dzieci je bardzo lubią. Moje mają tego typu takie drewniane motylki, które podczas pchania dodatkowo "klaszczą" skrzydełkami. Oczywiście musiałam dokupić drugi, bo Martynka miała już wcześniej i nie chciała się nim dzielić z Mikim ;-)
I dodam, że Martynki po 4 latach wygląda jak nowy a Mikołaja po roku już jest w kiepskim stanie :lol: (dziadek kilka razy już go "reperował").
Martynka nie niszczy wcale zabawek.....oj, zboczyłam deczko z tematu :oops: , już zmykam :-)

dodo - 2007-04-18, 21:54

http://www.beyondplay.com

Warto zerknąć na tę stronę. To katalog zabawek edukacyjnych , wyselekcjonowanych przez grupę terapeutów amerykańskich, może być "inspiracją" przy zakupie. Wiele z nich lub podobnych, jest dostępnych u nas. Strona w języku angielskim ale na szczęście dosyć przejrzysta.

kabatka - 2007-09-28, 22:07

Sklep internetowy z interesującymi rzeczami:
- przedmioty rozwijające małą i dużą motorykę,
- sala doświadczania świata
- wyposażenie wnętrz
i inne



groszek - 2007-09-29, 00:03

Super zabawki.Maksi ostatnio bardzo chętnie bawił sie w rurze z IKEI na zajęciach dla 2-latków u BK
joa - 2007-10-04, 11:53

Dziewczyny, a ja szukam jakiejś sprawdzonej zabawki dla dziecka powyżej roczku.Pomóżcie, bo zbójkowi już się nudzą te, które ma, najlepiej,by było coś do ciągnięcia i żeby grało...Ale wszelkie inne sprawdzone chętnie obejrzę. Takiego pchacza pieska też mamy, ale Piotruś musi chodzić. Znam dwoje dzieci, które śpią z tą zabawką. :-D A to, co Mija ma, takie wkładane koło, trójkąt, to identyczne mieliśmy ostatnio u pani dr w Centrum...Pomóżcie, proszę, tego jest takie zatrzęsienie, że się gubię...
Marta Witecka - 2007-10-04, 12:29

http://www.ikea.com/pl/pl...oducts/80014041

Ta zabawka się u nas sprawdziła, szczególnie, że możesz robić parę kombinacji. Np nie używać wszystkich kloców, układać kolory razem, albo kształty razem. Może Piotruś jest trochę za mały, ale zainteresuje się na pewno.
Nie rozumiem tylko dlaczego Piotruś musi chodzić. Czy on już zaczął robić to samodzielnie? Bo jeśli nie, to lepiej żeby raczkował, więc zabawki do chodzenia są nie na ten czas. Ale może Cię źle zrozumiałam Joa.

http://www.ikea.com/pl/pl...oducts/70097027 to jest na pewno do ciągania, bo wczoraj moje chłopaki po całej Ikei z tym biegali.

joa - 2007-10-04, 13:53

Dzięki wielkie!
Musi chodzić, żeby mieć przyjemność z tego pieska-pchacza, bo na tym to polega-tylko o to mi chodziło-ta zabawka przyda mu się, gdy zacznie chodzić. Też bym wolała, by raczkował-próbujemy, ale jakoś powoli zaczynają mnie ogarniać wątpliwości, czy kiedyś zacznie (choć nie wierzyłam swego czasu w to, że będzie dźwigał głowę, że będzie siedział stabilnie itp.). No, ale z raczkowaniem jest różnie, a i ma na wszystko czas.

Grażyna O. - 2007-11-30, 00:29

Czy ktoś z Was ma taką grę "Bystre oczko". Tomek garnie się do niej w gabinecie logopedki. Obejrzałam ją i bardzo mi się spodobała. Plakietki i plansze są laminowane, całość jest bardzo kolorowa.

Bystre oczko - Mądra, atrakcyjna graficzne i starannie wykonana przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Gra wyrabia spostrzegawczość, refleks, pamięć, ćwiczy analizę wzrokową i słuchową; naucza rozróżniać kolory i nazywać przedmioty.

Zestaw gry zawiera :
210 twardych dwustronnie zadrukowanych plakietek,
4 duże sztywne dwustronne plansze,
szczegółową instrukcję z propozycjami 7 gier.

Gra (układanka) kosztuje około 42 zł.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group