To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wczesne wspomaganie - Wczesna nauka czytania

groszek - 2011-02-27, 22:55

Dziękujemy :oops:
bebe - 2011-02-27, 23:55

Groszku :brawo: :* dla Maksia
mati85 - 2011-07-04, 18:11

Czytanie metodą symultaniczno-sekwencyjną
[...] jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci z ZD. Jest to wcześniej wspominana metoda czytania sylabami (w duuuużym skrócie).

Powodzenia! Niech Dzieci szybko czerpią radość z CZYTANIA!!!!

Nie zamieszczaj reklam - zapytaj najpierw o zgodę na ich umieszczenie (info@zakatek21.pl)

Alicja

lenas01 - 2013-04-06, 19:11
Temat postu: Muszę się pochwalić...
Dziewczyny-wiecie, że jestem pedagogiem i mam specjalizację w pracy z maluchami, więc powiem Wam, że moja trzylatka zna głoski, pokazuje je i stara się je łączyć w sylaby :-)
Z pomocą przyszły nam puzzle z literkami, teraz każdy bilbord, reklama i napis jest przez Lenkę rozdrabniany, na części pierwsze:-)
Nasze dzieci są szczególne i zdolne:-)

magura - 2013-04-06, 21:08

...i bardzo różne...niestety ;/ w tym jak je los obdzielił. Cysiek rozdrabnia jedynie jedzenie na talerzu :lol:

Gratulacje tym bardziej dla Lenki i upartej mamy :okular:

martas - 2013-04-06, 21:30

Lisu ja Cię przepraszam bardzo, ale Cyśkowi teraz nie w głowi lietrowanie. Chłopak karierę będzie robił, a Ty go chcesz ograniczać :okular:
magura - 2013-04-07, 21:15

Tja, kariery 6-latek w pampersie z zaślinioną buzią i warczącym trybem komunikowania w modelingu jeszcze nie robił więc coś w tym musi być :okular:

Ale by w temacie się trzymać to z logopedą robi rzeczy z literkami, których z nami raczej by nie tknął...magia osób trzecich. :roll:

martas - 2013-04-07, 22:19

Oj magia, magia... Hania zaczęła się solidnie wypinać na współpracę ze mną :-( Wykorzystuje trochę sytuację, że czasu trochę mniej i energii. Ale już niedługo się to wszystko unormuje, więc pozostaje mieć nadzieję, że jednak jakaś nauka w domu też się pojawi.
dorota3 - 2013-04-08, 12:23

magura napisał/a:
...i bardzo różne...niestety ;/ w tym jak je los obdzielił. Cysiek rozdrabnia jedynie jedzenie na talerzu :lol:

Gratulacje tym bardziej dla Lenki i upartej mamy :okular:

:lol: :lol: :lol: u Nas dokładnie to samo ..

kasia551210 - 2013-04-14, 15:03

anuszkaa napisał/a:
(Nie mogę już edytować, a chciałam podać przykłady moich pomocy
- oczywiście obrazki były duże - na cały ekran).

Na początek słowa.
lody
Obrazek

pies
Obrazek

Potem można przejść do krótkich zdań.

Dziadek siedzi.

Obrazek

Robiłam to w PPT i nagrywałam własny głos. Dziecko klikało, słyszało i widziało napis, znowu klikało i widziało obrazek. Z czasem nie nagrywałam już głosu. Dziecko czytało, potem klikało i widząc obrazek sprawdzało, czy dobrze przeczytało.
Narobiłam się tego tyle, że za żadne pieniądze bym tego nie kupiła! :-D
Polecam. :-)

Witam. Mam prośbę interesują mnie pomoce do nauki czytania Bartosza. Poszukuje takich obrazków z czynnościami (dziadek siedzi, mama pije sok, dziecko idzie itp) czy można liczyć na pomoc i czy jak ja mu to przeczytam czy wspólnie przeczytamy to bedzie to też dobrze??. Ile to juz tych pomocy stworzyłam :cry: ale juz z pismem nie jest żle ale czytanie chyba narazie globalne :prosze:

anuszkaa - 2013-04-14, 16:43

kasia551210 napisał/a:
Poszukuje takich obrazków z czynnościami (dziadek siedzi, mama pije sok, dziecko idzie itp) czy można liczyć na pomoc i czy jak ja mu to przeczytam czy wspólnie przeczytamy to bedzie to też dobrze??.

Wpisujesz w google np. "Dziadek siedzi clipart", klikasz opcję "grafika" i masz. :-)
Jasne, ze możesz czytać z dzieckiem.

Anielka - 2013-04-14, 17:16

Można też spróbować zrobić zdjęcie dziadka Bartosza, Twoje jak pijesz sok itd.
Ja mam takie zdjęcia : Franek je, Franek idzie, Franek bawi się, rysuje. Mamy też podpisane fotki członków rodziny.

mamagugu - 2013-04-14, 19:55

Ja sama zrobiłam taką książkę, popstrykałam Violi zdjęcia, jak je, pije, huśta na huśtawce, spaceruje, i członków rodziny, i przyjaciół. Potem w wordzie wystukałam napisy, wydrukowałam i podkleiłam pod zdjęciami. To jest ulubiona książka Violi. Znam mamę, która prowadzi taki dziennik swojego dziecka, robi zdjęcia przykażdym wyjściu gdzieś, robieniu czegoś fajnego w domu np jak pieką ciasto, i potem opisuje to w kilku słowach i wkleja pod zdjeciami. Ja sobie od dwóch lat obiecuję, że też tak będę robić. :oops:
zula - 2013-04-14, 20:38

mamagugu napisał/a:
Znam mamę, która prowadzi taki dziennik swojego dziecka, robi zdjęcia przykażdym wyjściu gdzieś, robieniu czegoś fajnego w domu np jak pieką ciasto, i potem opisuje to w kilku słowach i wkleja pod zdjeciami. Ja sobie od dwóch lat obiecuję, że też tak będę robić. :oops:

U nas się to nazywa" Mój osobisty folder" Kamil pracuje ta takim czymś na komunikacji alternatywnej.Ale uważam że raczej do początkowej nauki czytania się nie nadaje.

mamagugu - 2013-04-14, 20:41

Dlaczego? Zależy jak podpiszesz te zdjęcia. Jeśli dziecko zna już litery i skąłda proste słowa to to jest następny krok.