To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Zakup samochodu z dofinansowaniem

Bataga - 2008-01-13, 13:00

Czy wiecie coś może o nowym terminie składania wniosków na 2008r?
stokrota - 2008-01-13, 17:08

na stronach PFRON-u nie ma na razie nic o tym...trzeba czekać
stokrota - 2008-02-16, 00:08

14 lutego ruszyła II edycja programu Sprawny dojazd - wnioski można składać do końca marca - są też nowe, dogodniejsze warunki dotyczące zakupu auta...
karolina - 2008-02-16, 16:24

Jakie to warunki? Gdzie można się coś dowiedzieć?
stokrota - 2008-02-16, 18:00

na stronach PFRON-u są wszystkie informacje - kwota dofinansowania jest większa, mniejszy natomiast wymagany jest wkład własny, są też zmiany dotyczące samego auta...
chciałam zrobić link, ale "nie wchodzi" mi strona PFRON-u... :-?

kabatka - 2008-02-16, 18:31

Stokrotko, problem leży po stronie serwera, na którym jest strona PFRON - nie Twojej (mi też ta strona nie wchodzi).

:arrow: Tutaj, jakie zgłosił jeden z posłów propozycje zmian do programu i odp. min. Fedak :-) (dla zainteresowanych ;-) )

kruffka - 2008-02-18, 13:24

Acha, zachęcona postami z forum przejechałam się dzisiaj do PFRONu: otóż dofinansowanie do samochodu rpzysługuje podobno tylko dla dzieci w wieku szkolnym i z niepełnosprawnością ruchową.
No cóż, poczekamy

Alicja - 2008-02-18, 16:16

A na co chcesz czekać kruffko?

(...)Adresatami programu są:
* w ramach obszaru A:
- zatrudnione lub uczące się, pełnoletnie osoby niepełnosprawne w wieku aktywności zawodowej, legitymujące się prawem jazdy kategorii B, posiadające ważne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, wydane z powodu znacznej dysfunkcji narządu ruchu, obejmującej co najmniej jedną kończynę dolną,
- dzieci niepełnosprawne posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności, jeżeli wymagają rehabilitacji leczniczej a jeden z rodziców lub opiekun prawny posiada prawo jazdy kategorii "B

Dla mnie zapis jest jasny.
Może warto paniom (lub panom) w urzędzie przełożyć to na język prosty,potoczny?

dawid legnica - 2008-02-18, 16:21

kruffko u nas (Legnica) samochód w ramach tego programu ma już jedna koleżanka, mama obecnie około 4 letniej dziewczynki z zd a samochód załatwiała i kupiła już w zeszłym roku, więc radzę nie pytać - bo wspaniałe urzędniczki są różne .... tylko brać papiery i składać wniosek jeśli ktoś chce się strać o autko to o przyznaniu dofinansowanie lub nie zadecyduje komisja a nie panie w "okienku".
Alicja - 2008-02-18, 16:22

Basia-dobrze prawisz!! :spoko:
kruffka - 2008-02-18, 18:30

Wiedziałam, że tak powiecie, dlatego od razu przybiegłam i się poskarżyłam ;-)
grażyna - 2008-02-18, 22:58

Nie mam pojęcia co z tym PFRONem? Strona w internecie nie chce mi wyskoczyć, telefon w Olsztynie nie odpowiada. Wystraszyli się interesantów, czy co ;-) . A program mnie też zainteresował. Zwłaszcza, że można zdaje się kupić nie tylko nowe auto, ale nawet trzyletnie.
Iwona K - 2008-02-18, 23:06

Tez mamy ochotę,ale jak sobie pomyślę o zbieraniu tych papierów i minach lekarzy mających coś napisać,to mi się odechciewa.Mobilizuje mnie np. jutrzejszy wyjazd do Poznania,naszym kochanym autkiem rocznik 94.Nie wiem,jak on nas i te nasze wyjazdy będzie jeszcze długo tolerował.
Grażyna O. - 2008-02-18, 23:10

Mnie też PFRON się nie otwiera ale znalazłam to:
Tutaj

I tutaj

grażyna - 2008-02-18, 23:14

Nie martw się Iwona :lol: , nasze autko to rówieśnik Anety i jeszcze nieźle jeździ( odpukać). Ostatnio mnie nieco wystraszył, jak mi się drzwi otworzyły na zakręcie :okular: . Jak jutro się do nich nie dodzwonię to chyba odwiedzę ich osobiście. Trochę mi się nie chce, bo to kawał drogi.

Dopiszę po edycji.
Weszłam właśnie na strony PFRONu i pozapisywałam trochę danych. Strasznie dużo tego. Głupio mi sie przyznać, ale przerażają mnie takie rozbudowane wnioski. Mam straszne problemy z ich wypełnianiem. Jeszcze tam gdzie są tylko krateczki to pół biedy, ale pytania otwarte i uzasadnienia ;/ . Ale będę próbować. Może nie będzie tak źle, najpierw skontaktuje się z jej lekarzami. Jak na złość nie mamy teraz żadnych wizyt.
We wniosku główny nacisk kładzie się na niepełnosprawność ruchową, jak ma się do tego poważna wada serca i męczliwość, która nie pozwala na samodzielne przejście 200m? Skrócenie jednej kończyny o 3 cm to chyba raczej nie jest duża niepełnosprawność ruchowa.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group