To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - "Panorama Morska" Jarosławiec

GRADKA12 - 2007-09-06, 21:14
Temat postu: "Panorama Morska" Jarosławiec
Czy był ktoś z Zakątkowiczów na turnusie w "Panoramie Morskiej" w Jarosławcu?
Słyszałam, że są tam super warunki. Ale co z rehabilitacja? Jakie zajcia?

Alicja - 2007-09-06, 23:00

Nie byłam gdyż przeraża mnie wielkośc turnusu.
Tak np-posiłki jada się na trzy tury.. :shock:

Chyba Boszka z Adasiem była.. :roll:

Nikola - 2007-09-12, 13:52
Temat postu: Panorama Jarosławiec
Witam! W lipcu byłam z córką w Panoramie i jestem bardzo zadowolona. Fakt, sanatorium przyjmuje jednorazowo bardzo dużą liczbę kuracjuszy, ale wcale tego nie widać. Nie rozumiem wypowiedzi Alicji... Przecież to nic złego, że posiłki podzielone są na 3 tury. Przecież każy wybiera sam, na której zmianie chce być. W tym roku byłam tam po raz czwarty i już zbieram pieniądze na przyszły rok. Bywałam z córką w różnych sanatoriach, ale nie można ich porównywać z Panoramą. Tam jest po prostu niesamowicie, pod wszystkimi względami (a przede wszystkim pod względem rehabilitacji)
Alicja - 2007-09-12, 14:04

Nicolo..nic się nie martw,ze nie rozumiesz mojej wypowiedzi ;-)
nie gniewam się..
Zapraszam Cię do przywitania się z nami :arrow: O tutaj..

magda77 - 2008-04-11, 16:55

Witam. My też byliśmy w Jarosławcu, dwa razy. Na turnusie jest ok.1000 osob, ale wcale tego nie widać. Ośrodek jest tak duży,że można mijać się z sąsiadami( tłok robi się tylko w kolejkach przed zabiegami, choć każdy i tak ma wyznaczoną godzinę), do plaży niedaleko, dobry podjazd dla wózków. Miło wspominamy takie wakacje, ale Agata jest za mała chyba, bo z zabiegów miała tylko masaż wirowy wodny, a w ubieglym roku hydromasaże w zbyt głębokiej wannie. Korzystaliśmy głównie z jodu. :lol:
kabatka - 2008-05-02, 10:29

Ponieważ Jarosławiec jest bardzo blisko mojej rodzinnej miejscowości, pobawiłam się w ostatni weekend w paparazzi ;-) Od środka nie mogłam "sfocić" ośrodka, bo przy każdej bramie ochroniarze żądali identyfikatorów.









Jedno mogę powiedzieć - rzeczywiście ogromny ośrodek :shock: Kilkanaście budynków, sporo hektarów powierzchni.

effulka90 - 2008-05-02, 15:07

Witam. Ja byłam w Jarosławcu z córkami trzy razy, a dwa lata temu z dziewczynką, która była u nas w rodzinie zastępczej przez 2 lata. Jechałyśmy z Warsztatami Terapii Zajęciowej na które uczęszcza od początku istnienia moja córka Kasia niepełnosprawna intelektualnie.
Ośrodek ten jest przepiękny! Blisko morze, teren ogromny, place zabaw dla dzieci idealne, oraz mnóstwo atrakcji. Co do tłoku to tylko na stołówce i przed zabiegami. Zabiegi to mogłyśmy mieć tylko hydromasaże (choroby towarzyszące nam nie pozwalały na wiecej). Pierwszy raz byłyśmy przed remontem ośrodku, to było jako tako. Ale po remoncie jest pięknie.
Dwa razy byłyśmy w domkach i nam się niesamowicie podobało. Mamy zamiar jechać tam jak Agatka podrośnie. :tak:

ismaelek - 2008-05-02, 20:06

ja bylam ze swoja ekipa w zeszlym roku w Jaroslawcu, bylo fajnie, ale nie nazwalabym tego 'rehabilitacja' :okular:
raczej wypasiony osrodek z bajerami..
w zeszlym roku budowali basen, wiec bedzie jeszcze fajniej. Jedyne co mi przeszkadzalo to straszny hektar z W-wy, jakies 7 godzin samochodem :shock:
no i dosyc drogo ;/
w tym roku jedziemy do Stegny, tam tez jest basen i 'animacja' dla dzieci no i polowe blizej :spoko:

RENIA - 2008-05-11, 19:17

Ja właśnie wróciłam z Jarosławca ośrodek świetnie zorganizowany zarówno dla dzieci jaki dorosłych dużą atrakcją jest basen super sprawa
gaga - 2008-05-25, 23:29

Byliśmy na turnusie 2 lata temu.Ośrodek ful wypas,każdy znajdzie coś dla siebie.Rehabilitacja ok,może dla bobasów to być problem,ale zawsze pozostają spacery i wdychanie jodu.Czysto,bezpiecznie,zielono,dużo miejsc zabawy dla dzieci.Prawie codziennie imprezy towarzyszące:ogniska,pikniki,dyskoteki,dansingi itp.Przedszkole dla dzieci,zajęcia plastyczne,konie,przejażdżki bryczką,boiska,korty teraz doszedł basen.Konkursy,zabawy dla dzieci i dorosłych,wycieczki do pobliskich miejscowości Darłowa ,Kołobrzegu odpłatne.Nieodpłatne wypożyczanie wózków,wanienek,pralnia.Dobra starczy,to by było na tyle.
moniczka - 2008-06-08, 22:17

ja w sobote wrocilam z Jaroslawca bylam z cala rodzina juz drugi raz na turnusie w Panoramie Morskiej... :-)
Co tu duzo mowic osrodek wypasiony jak żaden ... jest tam poprostu świetnie... nie da sie tego wszystkiego opisac.... :tak: kto jeszcze tam nie byl ma czego zalowac.. naprawde... jest tyle atrakcji ze sie nie da wyrobic... ludzi rzeczywiscie masa ale nawet sie tak tego nie odczowa...... ;-) naprawde wszystkim serdecznie polecam to sanatorium ..moim zdaniem w polsce nie znajdziecie lepszego... :tak: :papa:

Lusi - 2008-06-10, 09:33

Z tego co piszecie dziewczyny to warunki i ośrodek super :-) Powiedzcie mi natomiast, jak z rehabilitacją. Jakie zabiegi miały dzieciaki, ile tego było i jakie zajęcia były. Ta kwestia mnie bardzo interesuje.
Asiula - 2008-06-11, 18:25

Witam wszystkich. :brawo:
Byłam w Panoramie morskiej 2 razy.Za tydzień czyli 21 czerwca jadę po raz trzeci.Nie wyobrażam sobie pojechać do innego ośrodka.Jest tam poprostu super. :-D Moje dzieciaczki są nadpobudliwe,więc miały gdzie sie wyszaleć.Pozdrawiam wszystkich :jupi:

kangurek773 - 2009-03-22, 11:36

dziewczyny ,ja jadę 30 05-12 06, mam zarezerwowany domek,napiszcie jak daleko jest do stołówki z domku
zula - 2009-03-22, 14:58

To zależy gdzie będziesz miała ten domek.Jak zaraz pierwsze domki to bliziutko.Jest tam tak pięknie że aż Wam zazdroszcze.My w tym roku nie jedziemy na turnus :-(
a tu nasze wspomnienia z Panoramy



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group