To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - witamina D3

angelika kuspa - 2009-02-09, 15:48

Dziewczyny jest taka nowa forma witaminy D3 w kapsułkach.jedna kapsułka to dokładnie 400jednostek witaminy.
kabatka - 2009-02-09, 15:57

Angeliko, mało dokładna Twoja informacja - podaj chociaż firmę, link do strony producenta lub inne bliższe informacje.
angelika kuspa - 2009-02-09, 16:13

Przepraszam ale właśnie mi się skończyła i nie mam opakowania. Postaram się jak najszybciej ją zdobyć, bo nie pamiętam firmy :-(
emka205 - 2009-02-09, 19:06

natan napisał/a:
pytałam ostatnio lekarza jak długo podaje sie te krople i powiedziała mi,że nawet do dwóch lat.

chyba Cie nie pociesze ale mój fefek ma 3 latka i 4m-ce i nadal zażywa D3 :) dlatego że ciemię wciąż nie zrośniete i gospodarka fosforowa ciut szwankuje.

BeataS - 2009-02-09, 19:27

Angelika pisze o takim środku VitaD. Taka jest nazwa i mi ją też polecili w aptece. Nie znam producenta ale to jest jedyny środek o tej nazwie. Ma dokładnie odmierzoną porcję 400 jednostek i jest bez recepty. Pisze ze niby tylko dla niemowląt karmionych piersią ale chyba dla tych sztucznie też.

Znalazłam na necie jeden z wielu linków na ten temat:
http://www.nokaut.pl/oferta/vitad-kaps-30-szt.html

angelika kuspa - 2009-02-09, 23:22

BeataS napisał/a:
Angelika pisze o takim środku VitaD.
Znalazłam na necie jeden z wielu linków na ten temat:
http://www.nokaut.pl/oferta/vitad-kaps-30-szt.html


:jupi: :jupi: Właśnie o to mi chodziło. Dziękuję już nie muszę szukać. :spoko:

nefre - 2009-02-09, 23:27

no, masz rację Kabatko, na oko przecież nie widać.
Pójdę do niej raz jeszcze i nie dam się zbyć...

Natan, a masz na wypisie z Ligoty wzmiankę o badaniu gospodarki ? ja nie mam :-( to chyba nie było robione. Bo inne badania są wyszczególnione w wypisie.

Iga - 2009-02-10, 07:28

nefre napisał/a:
Natan, a masz na wypisie z Ligoty wzmiankę o badaniu gospodarki ? ja nie mam :-( to chyba nie było robione


Nie będziecie mieć wzmianki o gospodarce. Musicie mieć badanie Ca i P

Majka ma zalecaną witaminę D3 jeżeli ma niską wartość Ca, ale nie wiem jak do tego ma się P.

poniżej podałam tylko np.
we wrześniu 2008 przy Ca = 2,35 i P = 1,81 nie połyka D3
w listopadzie 2008 przy Ca = 2,31 i P = 1,63 połyka

natan - 2009-02-10, 07:46

Iga napisał/a:


Nie będziecie mieć wzmianki o gospodarce. Musicie mieć badanie Ca i P


Iga ma rację na wypisie nie mam z reszty jestem zielona.

joa - 2009-02-10, 08:40

Patrzę na nasz wypis z Ligoty-tam mam tylko wapń, fosforu nie, hm.
Ja ciągle podaję 1 kroplę, tak mi kazano, ciemiączko się zrosło. Pytałam ostatnio lekarki, czy nadal podawać wit. D, to popatrzyła na mnie zdziwiona, czemu o to pytam.
Gdzieś miałam robioną tę gospodarkę wapniowo-fosforanową, bo widzę to przed oczami, ale nie wiem, gdzie to mam, hm.
Czyli co-zrobić znowu?Co ile powinno się robić to badanie?

Iga - 2009-02-10, 10:09

Joa, ja robię przy okazji innych badań. Czasami raz na pół roku, czasami częściej.

Tylko że ja jestem przeciwniczką jedzenia jakichkolwiek witamin i lekarstw jak nie ma potrzeby, więc nie podaję, jak nie mam na kartce napisane, że trzeba i na słowo już przestałam lekarzom wierzyć. Po tym jak mi jedna powiedziała, że nie ma podstaw, żeby Majce zrobić hormony tarczycy, po czym okazało się, że ma niedoczynność.

ania_as - 2009-02-10, 23:18

My mieliśmy badaną gospodarkę wapniowo - fosforanową tyle, że w środku lata, kiedy słoneczko ładnie świeci. Ponoć właściwe badanie powinno być wykonane tak, że dziecko przez 2 dni przebywa w zaciemnionym pomieszczeniu. Czy macie na ten temat dokladniejsze informacje?
Iga - 2009-02-11, 06:56

z tąd
Cytat:

Otóż aby doszło do syntezy skórnej witaminy D, promieniowanie słoneczne powinno działać na skórę odkrytą, bez warstwy ochronnych kremów z filtrami UV. Mają one chronić nas przed niebezpiecznym nowotworem skóry – czerniakiem. Z drugiej strony jednak, pozbawiają dopływu czynnika warunkującego fotokonwersję witaminy D.

i
Cytat:

Odgradzamy się od słońca nie tylko filtrami kremów ochronnych, ale także murami domów i karoseriami samochodów?


Ania przecież my dzieci nie wystawiamy na słońce żeby się prażyło, przynajmniej ja. Więc z tej wit D to nic prawie nie masz.

joa - 2009-02-11, 09:25

Przeczytałam w którejś gazecie dla rodziców, że wystarczy minuta na słońcu, by organizm dziecka zaczął wytwarzać wit.D.
Iga - 2009-02-11, 10:50

Tak ale podczas opalania się...bez filtrów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group