To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Dofinansowanie z PFRON- u

hanka - 2007-12-03, 14:40
Temat postu: Dofinansowanie z PFRON- u
Piszecie o dofinansowaniu do zakupu komputera, fotelika itd.
W PCPR w moim rejonie dowiedziałam sie ,że można się starać o dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego:
1) rowerek stacjonarny,
2) rowerek trójkołowy(dla osób z zachwianiem poczucia równowagi),
3) urządzenia masujące,
4) urządzenia do masażu wodnego,
5) piłki rehabilitacyjne,
6) piłki lekarskie,
7) trenery dłoni,
8) klocki, wałki,kliny, maty rehabilitacyjne, materac rehabilitacyjny,
9) pufy, worki rehabilitacyjne,
10) krzesło rehabilitacyjne ( taboret),
11) steper,
12) rotor,
13) bieżnia mechaniczna,
14) orbitek,
15) klocki,i gry wypukłe, zabawki dźwiękowe dlla dzieci,
16) rower tandem(przy znacznym stopniu niepełnosprawności).

RENIA - 2008-01-15, 13:05

jesli chodzi o rower trzy kołowy to z jakiego programu mozna się starac
RENIA - 2008-01-15, 13:08

a jeśli chodzi o buty bartka czy też mozna starac sie o dofinansowanie z pefronu w temacie dofinansowań to nie bardzo się znam wiem tylko o turnusach
Asiulinka27 - 2008-01-15, 14:23

No właśnie.... czy buty z Bartka też są dofinansowywane?
anilah17 - 2009-01-20, 08:58

Może ktoś wie czy na dziecko z zd można się starać o dofinansowanie na wykończenie łazienki.Mamy nowy dom i wykończoną malutką łazienkę,mam pomieszczenie na drugą ,ale nie mam kasy na jej wykończenie.Jeśli ktoś wie będę wdzięczna za odpowiedź.
Alicja - 2009-01-20, 09:03

anilah-można spróbować.
Podstawa to dobra argumentacja :spoko:
a czasami i dobre serce pań w PFRONie.

Iwona K - 2009-01-20, 12:17

Na wykończenie to nie, ale na dostosowanie do potrzeb osoby niepełnosprawnej, można próbować.
anilah17 - 2009-01-20, 12:22

Dziękuję za odpowiedz.,Muszę spróbować może coś dostane,przynajmniej na dostosowanie.
esterapezda - 2009-01-20, 12:56

jest taki program jak' likwidacja barier architektonicznych' czy cos takiego i w ramach tego programu mozna sprobowac uzyskac pieniadze
Alicja - 2009-02-11, 11:58

Mniej pieniędzy na pomoc niepełnosprawnym

Z powodu cięć budżetowych dotacja na rehabilitację niepełnosprawnych będzie niższa o 99 mln zł. PFRON wyda mniej pieniędzy na pomoc tym osobom.

W 2009 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych może ograniczyć realizację własnych programów rehabilitacji. Z planu finansowego PFRON na ten rok wynika, że fundusz miał otrzymać dotację z budżetu państwa w wysokości 747 mln zł. Z powodu cięć budżetowych kwota ta ma być jednak zmniejszona o 99 mln zł, czyli o 13,2 proc.

Głównym zadaniem funduszu jest pobieranie wpłat obowiązkowych od tych pracodawców, którzy nie zatrudniają określonej liczby osób niepełnosprawnych, i wypłata pomocy finansowej dla tych, którzy przyjmują ich do pracy.

- Na dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych i refundacje składek ZUS PFRON przeznaczy w tym roku 3,7 mld zł, czyli o 700 mln zł więcej - mówi Tomasz Leleno, rzecznik PFRON.

Cięcia nie mogą jednak objąć tego zadania, gdyż jego realizacja jest zagwarantowana ustawą z 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 14, poz. 92 z późn. zm.). Tomasz Leleno podkreśla, że cięcia nie będą dotyczyć tego zadania i pracodawcy nie muszą się obawiać, że z powodu oszczędności w tym roku zabraknie pieniędzy na dofinansowania wynagrodzeń lub refundacje składek.

Wszystko wskazuje, że PFRON będzie musiał ograniczyć środki na realizację własnych programów na rzecz osób niepełnosprawnych. W drugiej połowie lutego ma się odbyć posiedzenie Rady Nadzorczej funduszu, która zdecyduje o realizacji poszczególnych programów w 2009 roku.

Już w styczniu PFRON zapowiedział, że w tym roku nie przeprowadzi naboru wniosków o dofinansowanie do zakupu samochodu przez osoby niepełnosprawne w ramach pilotażowego programu Sprawny dojazd. Przyczyną był m.in. brak pieniędzy na ten cel, gdyż z planu finansowego funduszu wynika, że PFRON będzie mógł przeznaczyć w tym roku na realizację własnych programów tylko 301 mln zł. To kwota ponad połowę niższa od tej, którą przeznaczył na ten cel w 2008 roku.

Obecnie Fundusz prowadzi m.in. program Student, dzięki któremu pomoc na kształcenie otrzymują niepełnosprawni studenci, oraz program Uczeń na wsi, którego celem jest poprawa warunków kształcenia niepełnosprawnych uczniów z obszarów wiejskich.

źródło GP

Nadziejka - 2009-05-11, 22:23

Komputery i wózki. Są pieniądze - nie przegap terminu
"Ruszyły długo oczekiwane przez osoby niewidome i niesprawne ruchowo, popularne programy celowe PFRON: „Pegaz” i „Komputer dla Homera”. Wnioski przyjmowane będą tylko do 5 czerwca br."

więcej TUTAJ

labi - 2010-04-07, 12:04

Ja kupiłem krzesło rehabilitacyjne do komputera dla mojego dziecka, na szczęście udało się dostać dofinansowanie bo inaczej nie było by mnie stać na nie.
grażyna - 2010-04-07, 13:25

Tata czy akwizytor? Tak bez przedstawienia trudno wyczuć.
gr0szek - 2010-04-07, 14:58

Ponieważ maskuje się system operacyjny (wchodzi pewnie przez jakieś web-proxy), stawiam na gorszą opcję. Olać... :papa:
julina - 2010-04-07, 15:17

Kurcze dziewczyny czy to prawda, ze dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych z PFRON-u można dostać dopiero gdy dziecko skończy 3 lata?? Dzisiaj tak mi powiedziała Pani urzędniczka :okular: i przyznam, że mnie zatkało.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group