To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Dofinansowanie do inhalatora

hanka - 2007-12-03, 15:05
Temat postu: Dofinansowanie do inhalatora
Starałam się o dofinansowanie z PFRON- u do zakupu inhalatora ale był to już koniec roku , skończyły się pieniądze , wniosek rozpatrzono odmownie. Jednak jest taka możliwość , żeby starać się uzyskać dofinansowanie. Nasze dzieci często chorują i na pewno inhalator jest potrzebny. Trzeba poprosić lekarza wypisanie zaświadczenia , że dziecko często choruje na schorzenia dróg oddechowych i inhalator jest niezbędny do leczenia.

Wypełnia się wniosek : Likwidacja barier technicznych . Jednak we wniosku trzeba napisać ,że staramy się o nebulizator. Dofionansowanie jest do 60%.

kabatka - 2007-12-03, 15:38

hmmm, czyżby coś sie zmieniło w zapisach...
W 2005 r. interesowałam się tą kwestią i wtedy powiedziano mi, ale także znalazłam w dokumencie, gdzie jest lista tego, na co można mieć dofinansowanie, że inhalator i dofinansowanie do niego należy sie tylko osobom chorym na mukowiscydozę.

hanka - 2007-12-03, 22:34

Są dwa sposoby uzyskania dofinansowania PFRN-u do inhalatora:
1) wypełnia się wniosek o dofinansowanie -przedmioty i środki pomocnicze,
wpisuje się nazwę - inhalator -refundacja 100%,
Przysługuje tylko dzieciom chorym na mukowiscydozę.

2) wypełnia się wniosek o dofinansowanie - likwidacja barier technicznych,
wpisuje się nazwę nebulizator ( a faktycznie kupujesz inhalator),
zaświadczenie od lekarza ,że dziecko choruje na schorzenia dróg oddechowych i i
inhalator jest niezbędny do leczenia,
trzeba dołączyć 2 oferty cenowe inhalatora i to wszystko.

Przeszłam przez to wszystko ale jak już wspomniałam nie dostałam dofinansowania z powodu braku pieniędzy. W styczniu składam wniosek ponownie może się uda.

Maciejka - 2008-01-17, 21:19

Też byłam przekonana, że dofinansowanie dostają wyłacznie chorzy na mukowiscydozę. Dodatkowo w zeszłym roku w jakimś punkcie sprzedaży też tak mnie poinformowano.
Do tej pory myślałam też, że inhalator a nebulizator to to samo.

hanka - 2008-04-25, 20:20

Właśnie dostałam dofinansowanie do zakupu nebulizatora tak musiało się nazywać na fakturze, ale kupiłam inhalator. Dostałam 230 zł dofinansowania- 80 % ceny inhalatora.
Warto się starać!

djulia - 2008-04-25, 21:37

Hanka jakiej specjalizacji lekarz może wypisać takie zapotrzebowanie?
hanka - 2008-04-27, 19:44

Zaświadczenie ,że dziecko choruje na schorzenia dróg oddechowych wypisał mi pediatra. Nie musiałam mieć zaświadczenia od jakiegoś specjalisty.
albertac - 2011-03-24, 11:22

Czy to dofinansowanie nebulizatorów to sprawa nadal aktualna?
julina - 2011-03-24, 14:58

Podobno już nie ma dofinansowania do inhalatorów :-? ( tak nam przynajmniej powiedziała lekarka). Kupiliśmy sami Bartkowi.
inka - 2013-05-28, 09:24

Witam! Nie wiecie, czy coś się zmieniło pozytywne dla naszych dzieciaczków w tej kwestii? Ja dziś dzwoniłam i do NFZ - tu się dowiedziałam, że dofinansowanie przysługuje tylko dzieciom z mukowiscydozą i do PFRONu - tu się dowiedziałam, że jak przysługuje z NFZ to tak... ale do końca nie rozumiem... myślałam, że to dwie odrębne instytucje...
rumianka - 2015-12-22, 16:08

Nie wiem czy są jeszcze dofinansowania, ale nie warto oszczędzać na zdrowiu dziecka :) Myśmy nawet pokusili się o nieco droższy, ale za to bardziej przyjazny dla dziecka inhalator w kształcie króliczka od baby sanity. Wygląd oczywiście to nie jedyna jego zaleta - jest bardzo cichy, lekki, więc łatwo go przenieść, wydajny no i bezpieczny dla dziecka :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group