To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wczesne wspomaganie - Wczesne Wspomaganie Rozwoju w prawie

romaya - 2010-09-02, 17:36

Tak, Filip również miał badanie przeprowadzone w domu. Tłumaczono taki stan rzeczy, logicznie według mnie, tym, że dziecko zachowuje się lepiej i lepiej współpracuje w znanym sobie środowisku, czyli w domu.
Magda2 - 2010-09-07, 21:37

Kiedy Weronisia skończyła 10 miesięcy psycholog wydała jej opinie psychologiczną. Podpowiedziała, że po za tym że korzysta z zajęć systematycznych takich jak rehabilitacja, terapia zajęciowa czy logopeda dobrze byłoby zapisać się też do PPP. W mojej dzielnicy Warszawy niestety takiej poradni jeszcze nie ma, mimo tego sprawdzałam i nasz rejon należy do innej placówki w innej dzielnicy. To trochę daleko od nas, dlatego też wybrałam inną PPP w innym mieście. Jak się okazało tam przyjmują dzieci tylko z tej miejscowości i okolic w której ta placówka się znajduje. Nas nie obejmuje. Nie daliśmy jednak za wygraną i mąż rozmawiał z dyrektor powiedziała że zrobi dla nas wyjątek i nas przyjmą ale musimy przynieść opinie o potrzebie WWR dziecka. :-) Udaliśmy się do dzielnicy PPP do której należymy z Weronisią która przespała całą wizytę :lol: więc lekarz rozmawiał tylko z nami, przeprowadził wywiad, wziął ksero opinii psychologicznej i powiedział że po miesiącu dostaniemy taką opinie.
Dziś mąż dostarczał wymagane dokumenty, też dyrektor nie chętnie patrzyła że nie jesteśmy z jej miejscowości ale wcześniej powiedziała że Weronisie przyjmie więc głupio było jej odmówić.
Ma w tym tygodniu zadzwonić i powiedzieć jakie zajęcia będą i jak często, jestem bardzo ciekawa jak to będzie wyglądało i czy Weronisia będzie chętnie w nich uczestniczyła, opisze wszystko jak już rozpoczniemy zajęcia.

aga.d - 2010-09-07, 23:35

U nas w PPPnie ma wcale zajęc pani oznajmiła mi że muszę znależć na własną rękę,złożyłam tylko dokumenty o wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.Więc mieszkając w dużych miastach zawsze macie przewagę!!!
Edyta1245 - 2010-09-15, 18:23

Zapisałam Mateuszka na zajęcia w PPP.Pani logopeda zaproponowała mi metodę BIO FIDBEK(nie wiem czy dobrze napisałam),Oczywiście wcześniej muszę zrobić EEG i uzyskać opinię neurologa.Czy słyszałyście coś o tej metodzie i czy ona jest bezpieczna.
Alicja - 2010-09-15, 18:38

Polecam zakątkową wyszukiwarkę :tak:
zapraszam do wątku ---> tutaj

Edyta1245 - 2010-09-15, 19:02

Dziękuję Alicja :-)
sambaaa - 2010-10-05, 14:53

Gdzie w Gliwicach można chodzić na WWR?
WWR zostało nam przyznane, ale mamy problem z realizacją.

magda - 2010-10-05, 22:38

My z Kubusiem jesteśmy objęci WWR od wieku przedszkolnego. Realizujemy go w przedszkolu. Natomiast wcześniej nie miałam decyzji o WWR ale na zajęcia chodziliśmy na Słowackiego.
sambaaa - 2010-10-05, 23:11

Dziękuję
Na Słowackiego niestety nie możemy, bo oni WWR obejmują tylko swoje przedszkolne dzieci.
Będę dowiadywać się w Partnerze, bo na Warszawskiej nie chcą pracować z takim maluszkiem

sambaaa - 2010-10-10, 17:00

Jestem zapisana w Zabrzu na Wyciska :jupi: , ale niestety dopiero 30 grudnia wizyta u lekarza ;/
Manu - 2010-10-26, 07:57

Nie wiem czy w dobrym watku piszę ale mam pytanko nie chodzi o mnie tylko o inną mamę poniewaz dziecko chodzi do masowego przedszkola czy ma prawo uczęszczać na wczesne wspomaganie rozwoju, oczywiście ma przyznane orzeczenie o niepełnosprawności.
Iga - 2010-10-26, 09:53

Musi iść do poradni PPP pod którą należy przedszkole i starać się o Wczesne Wspomaganie. Jak dostanie to będzie mieć.
Manu - 2010-10-26, 12:43

Dzieki Iga :-)
Mewa - 2010-10-26, 20:54

Czy ktoś korzysta z WWR w Poznaniu? Zaczęłam się orientować i na razie wygląda na to, że będę potrzebować dużo samozaparcia, jak zwykle zresztą. Rejonowa PPP odsyła na Dębiec do specjalnej, specjalna mówi, że mamy iść do rejonowej. Jedyny ośrodek o którym wiem, że prowadzi WWR dla małych dzieci jest po drugiej stronie miasta.
emka205 - 2010-11-21, 19:48

Mewo zdaje się , że w "stowarzyszeniu na tak" mają prowadzić WWR od przyszłego roku, bywasz na chełmońskiego?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group