To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Przedszkole - Papierkologia przedprzedszkolna

Edith - 2012-04-27, 16:40

Jasiek też się dostał tam gdzie chcieliśmy!
klooocuszek - 2012-04-27, 17:10

Edith napisał/a:
Jasiek też się dostał tam gdzie chcieliśmy!

No to elegancko :spoko: Pozdrawiamy :papa:

ania_as - 2012-04-27, 17:40

Aniu, gdzie zapisałaś Marcelka?
anna30 - 2012-04-27, 22:40

A ja oficjalnych wyników jeszcze nie mam, ale wczoraj pani dyrektor mnie zaczepiła i powiedziała, że Paula w przedszkolu będzie na 100%, mam tylko przed czerwcem ustalić jakie zajęcia indywidualne, oprócz tych, które ma teraz, chcę dorzucić :spoko:
Mewa - 2012-04-28, 00:02

ania_as napisał/a:
Aniu, gdzie zapisałaś Marcelka?


Do integracyjnego, jednak. Jak będę żałować, to na kolanach pójdę na Libelta.

Ania, anna30, fajnie masz :spoko: U nas standard: po pół godziny w tygodniu z logopedą, rehabilitantem i pedagogiem.

anna30 - 2012-04-28, 22:00

Mewa napisał/a:

Ania, anna30, fajnie masz :spoko: U nas standard: po pół godziny w tygodniu z logopedą, rehabilitantem i pedagogiem.

Paulina nadal będzie miała zajęcia w ramach WWR, oprócz przedszkola (Si, pedagog, logopeda) w tym samym ośrodku. Tyle, że z pewnych względów przez pół roku będę Ją posyłać do przedszkola 3 razy w tygodniu i żeby nie być stratnym, to mi zaproponowano dodatkowe zajęcia (hipo, dogo, muzykoterapię).

Maciejka - 2013-01-17, 12:26

Do jakiego wieku mogą dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego być w przedszkolu?
aga75 - 2013-01-18, 14:20

Słyszałam w swoim przedszkolu, że przez tą reformę edukacyjną "6-latki do szkół", również dzieci z orzeczeniami będą pozostawać w przedszkolu o rok któcej, niż dotychczas.
Niestety :-(

Nie pamiętam szczegółów - czy to 7 czy 8 lat.
Pewnie mamy starszych przedszkolaków więdzą dokładniej

mimi3 - 2013-01-20, 00:01

Wcześniej dzieci z orzeczeniem miały prawo do 10 rż być w przedszkolu,obecnie o rok jest to obcięte więc w wieku 9 lat muszą podjąć obowiązek szkolny.

Ale,żeby dziecko z tego skorzystało rodzice muszą je odroczyć w odpowiednim momencie,a to jak wiadomo jest papierkologia ! Ale,tą papierkologię warto załatwić.

Iga - 2013-01-20, 15:30

A dokładnie w jakim momencie? Dostałam informację, że na koniec zerówki mam iść do poradni PP. Czy my odraczamy rok w przedszkolu, potem rok w zerówce? (wychodzi 2 lata?)
stokrota - 2013-01-20, 17:15

Iga, zobacz tu, może znajdziesz odpowiedź na twoje pytanie :arrow: kształcenie specjalne.

Moim zdaniem odracza się obowiązek szkolny, a wtedy przygotowanie (tzw. zerówka) wypada na rok przed rozpoczęciem tego odroczonego obowiązku.

mimi3 - 2013-01-20, 22:31

Iga nie chcę być być złym prorokiem ,ale jak pójdziesz do PP w czerwcu to termin dostaniesz najprędzej na sierpień,albo i później,a przeważnie jest tak że na jednej wizycie się sprawa nie kończy. Następnie czekasz na komisję i znowu czekasz, aż po komisji będziesz mogła odebrać papierek.
A odraczać możesz w przedszkolu tak długo, aż dziecko nie skończy 8lat. Właśnie doczytałam że zabrali naszym dzieciom nie rok,lecz dwa !

Maciejka - 2013-01-21, 19:04

Aktualna treśc art. 14 ustawy o systemie oświaty:
1a. W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko w wieku powyżej 6 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 10 lat. Obowiązek szkolny tych dzieci może być odroczony do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 10 lat.

Nowe brzmienie ust. 1 i 1a w art. 14 wchodzi w życie z dn. 1.09.2014 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 56, poz. 458 oraz z 2012 r. poz. 176).

1a. W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko w wieku powyżej 6 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 8 lat. Obowiązek szkolny tych dzieci może być odroczony do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 8 lat .

źródło

Czy Jasiek urodzony w lipcu 2006 roku do szkoły musi najpóźniej iść we wrześniu 2014 ?

mimi3 - 2013-01-22, 18:53

Beatko tak.
czorno2 - 2013-03-03, 20:33

My też dzwoniliśmy dowiedzieć się do przedszkola co potrzebne - nie integracyjne - zwykle - jak to Pani Dyrektor powiedziała - w drodze wyjątku przyjmują dzieci z niepełnosprawnością. pani Dyrektor kazała przynieść opinie z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej.
Zadzwoniłam do poradni i mówię o co mi chodzi a w słuchawce głos "A ile dziecko ma? odpowiadam 2,5 latek" i nagle ciszaaaa a po chwili "Jejkuuuuu jak my go zbadamy jak on taki mały'. :lol: :shock:

Ustalili nam wizyty dwa razy u pedagog raz u psychologa. Decyzja - opinia miała być dwa tygodnie temu dzwonie upominam się i nic - panie mówią że będzie na już ... jakoś nie widać by była na już. Chyba udam się tam osobiście.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group