To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Przedszkole - Papierkologia przedprzedszkolna

MAGDALENASKUBA - 2013-03-04, 19:19

Skąd ja to znam ;/
My mamy lepiej, na opinię czekamy od listopada normalnie szok :-?

czorno2 - 2013-03-18, 22:02

:spoko: mamy opinię! Tylko teraz mama nie ma czasu iść na rozmowę do przedszkola ;/
nefre - 2013-03-21, 09:28

Powiedzcie mi, jak to jest z przedszkolem masowym?
Koleżance drugi rok z rzędu dyrekcja w przedszkolu integracyjnym odmawia przyjęcia córki z zD, ponieważ mieszkają obok w gminie, a pierwszeństwo mają dzieci z gminy.
Natomiast dyrekcja przedszkola masowego w miejscowości, w której mieszka, również odmawia przyjęcia córki, tłumacząc się brakiem wykwalifikowanej kadry i dodatkowego opiekuna.

Z tego co mi wiadomo, to teraz w przedszkolach masowych, dyrektor nie może odmówić przyjęcia dziecka z zD, a na podstawie orzeczenia o KS, powinien zatrudnić odpowiednią kadrę i dostosować do potrzeb dziecka.

Jak to wygląda w praktyce?

p.s. Dziewczyna jest w wieku Natanielka, w lipcu skończy 5 lat.

efcia - 2013-03-21, 09:36

Jeśli jest 5-latkiem to tym bardziej powinna być przyjęta do przedszkola.
U nas pani dyrektor z masowego przedszkola powiedziała, że nie wie czy przyjmie Dawida (3lata) bo musi przyjąć 5-cio i 6-cio latki, bo w szkołach jest ograniczona liczba tylko a wszystkie muszą mieć obowiązek przedszkolny, i jak bedzie dużo takich dzieci to nie utworzy grupy trzylatków. I czy ma zespół czy nie i tak powinno to dziecko mieć miejsce w przedszkolu.
A dzieci z orzeczeniem mają pierwszeństwo w masowych przedszkolach.

nefre - 2013-03-21, 14:36

Dzięki Efcia :* , dziś z nią będę rozmawiała, to powiem jej o tym :-)
Iza0405 - 2013-08-22, 21:57
Temat postu: subwencja
Witam.Ccciałabym zapytać od czego należy zacząć w sprawie subwencji.Ccę posłać małego do przedszkola ale nikt tu nie wie jak sprawę załatwić pomożecie?
baronek - 2013-08-23, 07:50

Iza, zacząć musisz od orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. To papier, który uzyskujesz po wielu konsultacjach (zwykle cała procedura trwa kilka dobrych tygodni) i zebraniu się komisji orzekającej w poradni psychologiczno-pedagogicznej (ppp). Ta poradnia to placówka oświatowa, którą musisz odszukać w swojej okolicy. Zadzwonić, umówić się i karawana pójdzie dalej.
Gdy będziesz dziecko rekrutować do przedszkola, dołączasz takie orzeczenie, które właśnie uruchamia subwencję. To tak w ekspresowym skrócie.
Na ten temat możesz poczytać też :arrow: tutaj lub też :arrow:
z tej strony ściągnąć sobie aktualny informator na temat kształcenia spercjalnego.
Powodzenia! :spoko:

kabatka - 2013-08-23, 10:44

Iza Twój post scaliłam z istniejącym wątkiem.

Dzięki Marta za pokierowanie :spoko:

Iza0405 - 2013-08-23, 19:57

Wielkie dzięki Marta zacznę już działać szybciutko od poniedziałku pozdrawiam
mimi3 - 2013-09-05, 10:01

Jak ktoś chętny to można podpisywać petycję odnośnie dodatkowych zajęć w przedszkolach.

http://www.petycje.pl/index.php?newslist=0

http://mamwybor.pl/

gosik2 - 2014-02-03, 11:34

W przedszkolu pani poprosiła o doniesienie zaświadczeń u jakich specjalistów Małgosia się leczy oraz gdzie i jaką ma rehabilitację poza przedszkolem. Spotkaliście się już z czymś takim? Po co im te dokumenty? Pani powiedziała, że to tylko formalność i muszą dołączyć do dokumentacji. O leczeniu mogę donieść zaświadczenia, ale o rehabilitacji? Już podejrzewam że chcą Gosi zmniejszyć ilość zajęć z racji tego że jest rehabilitowana jeszcze gdzie indziej ;/
baronek - 2014-02-03, 12:14

W przedszkolu nikt mnie nie prosił o taką dokumentację. Jedynie w ppp, co zrozumiałe.
Nie wydaje mi się, żeby na podstawie takich zaświadczeń (szczególnie dotyczących rehabilitacji) mogliby zmniejszyć ilość zajęć Gosi, jeśli w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego jest wskazanie do takich zajęć. Przedszkole ma obowiązek realizować wskazania z orzeczenia. I tego się trzymaj!

AgaDka69 - 2014-02-04, 15:42

Ja pracuję w przedszkolu i nigdy nic takiego nie wymagam, jedynie opinie czy orzeczenie, ewentualnie informację jakie dziecko ma leki podawane i choroby zdiagnozowane, ale że rehabilitacja ? dziwne
Joanna - 2014-02-04, 21:44

U nas tego nie ma ale za to po każdej kilkudniowej przerwie musimy przynosić zaświadczenie od lekarza że dziecko jest zdrowe i może chodzić do przedszkola, więc w każdym maja jakieś swoje widzimisię.
aniak - 2014-02-04, 23:22

gosik2 napisał/a:
W przedszkolu pani poprosiła o doniesienie zaświadczeń u jakich specjalistów Małgosia się leczy oraz gdzie i jaką ma rehabilitację poza przedszkolem. Spotkaliście się już z czymś takim? Po co im te dokumenty? Pani powiedziała, że to tylko formalność i muszą dołączyć do dokumentacji. O leczeniu mogę donieść zaświadczenia, ale o rehabilitacji? Już podejrzewam że chcą Gosi zmniejszyć ilość zajęć z racji tego że jest rehabilitowana jeszcze gdzie indziej ;/

Zaświadczeń przedszkole nie ma prawa wymagać.
Może tylko prosić o informację ustną na jakie dodatkowe zajęcia dziecko chodzi. I w jakie dni je ma, bo chodzi o to, żeby się nie pokrywały z ofertą przedszkola (np. SI może być tylko jedna terapia dziennie)
Jak bardzo chcą mieć na papierze, to sama im napisz co, gdzie i kiedy. I tyle :spoko:

Zresztą jeśli chodzi o specjalistów, to to jest w ogóle informacja osobista i nie musisz im mówić. Mają orzeczenie na podstawie którego przyjmują dziecko do przedszkola i to musi im wystarczyć.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group