To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Szkoła - Dowóz do szkoły - obowiązki gminy

Maciejka - 2008-08-27, 11:22

U mnie zajmują się tym w Urzędzie Miejskim Gminy - dokładnie w Zespole Ekonomiczno Administracyjnym Szkół, który mieści się w tym Urzędzie.
kabatka - 2008-08-27, 11:40

Urząd Miejski Gminy.... :shock: ?
Jakoś w świadomości mam, że jest urząd gminy i jest urząd miasta :-? ale że jest coś takiego jak urząd miejski gminy - to nie wiedziałam. Człowiek to uczy się jednak całe życie... :roll:

Marta Witecka - 2008-08-27, 12:14

Ewka napisał/a:
Właśnie, tylko gdzie mam to pismo złożyć, w jakimś wydziale oświaty czy w urzędzie miasta? Nie wie ktoś?


Właśnie mój szwagier zawiózł podanie do Ratusza i składa się to w wydziale oświaty. Zobaczę jakie będą reakcje, to napiszę.
Ale jak mąż dzwonił, to pani nie robiła problemów. Wyjaśniła, że dostaniemy tel. do kierowcy busa i mamy mu przekazać plan godzinowy lekcji Szymona i on będzie o odpowiedniej porze podjeżdżał pod dom, a potem pod szkołę.

Zobaczę jak to wyjdzie w praktyce. :tak:

Ewka - 2008-08-27, 14:48

Też się udam na rekonesans do wydziału oświaty (u nas też jest w ratuszu).
Marto, a może masz jakość ładnie sklecone to podanie/wniosek i byłabyś chętna przesłać mi na priva?
proszę, :prosze: człowiekowi pomysłów brakuje przy tych odwołaniach, pismach, prośbach, wnioskach........ ech

Marta Witecka - 2008-08-27, 17:22

Ale nie napisaliśmy tam niczego szczególnego, jedynie pesel dziecka, datę urodzenia i że prosimy o zorganizowanie dowozu do szkoły.
W załączeniu dodaliśmy akt urodzenia, orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie ze szkoły. I to wszystko.
Na razie nie mam informacji jak szwagrowi poszło. :papa:

Tuśka - 2008-08-27, 17:49

Marta, macie szczęście że mieszkacie w Warszawie, bo akurat tam cała sprawa jest rozwiązana bardzo sensownie
Gminy ogłaszają przetargi i dowozem zajmuje się specjalna firma.
W busie jest kierowca i opiekun.
Nie wiem czemu w innych miastach tak się nie da.

.

aqua - 2008-09-14, 04:39

Tusiu
W zyciu na za przeproszeniem mordke mowi sie jedno, a w odpowiedzi na pismie pisze drugie.
Papier duzo moze ale musi isc droga urzedowa, z pieczatkami, potwierdzeniami, i chcilalbym zobaczyc pisemna odpowiedz w twoim przypadku, ze zwroca za samochod, albo ze masz sie wypachac darmowymi przejazdami, jesli odleglosci wynosi 3 km.

Alicja - 2008-09-18, 15:44

Marto dostałaś odpowiedź z Ratusza ;-)
Tuśka zawalczyłaś?

Przede mną walka!Ale z chęci pomocy.. (czy ja się kiedyś tego oduczę :roll: )

Tuśka - 2008-09-18, 15:59

Alicja, nie oduczaj się...
A jeśli chozi o dowóz to zostawiłam dziecko w ośrodku, ma ind. nauczanie więc dowozi go bus ośrodkowy.
Ale i tak walka przede mną na rok przyszły bo dzieci w ośrodku coraz więcej, bus jeden dzieci coraz później do domu docierają.
Ten bus nie dowiezie swzystkich dzieci więc chcę powalczyćo dowóz od miasta.

balbina - 2008-11-04, 18:08

Witam. Ja też w sprawie dowozu mam pytanie. Czy dowóz dzieci niepełnosprawnych przez gminę dotyczy tylko szkół publicznych czy również dzieci niepełnosprawne ze szkół niepublicznych, społecznych itp. również dotyczy? Ostatnio powiedziano mi że szkoła musi ponieść połowę kosztów transportu za dziecko niepełnosprawne. Czy to prawda? Pozdrawiam
anilah17 - 2008-11-18, 00:08
Temat postu: Dowóz do szkoły -
Witam.Mam już za sobą walkę z urzędem gminy w kwestii dowozu dziecka do szkoły.Początkowo zwróciłam się do gminy o dowóz córki do szkoły specjalnej oddalonej o 28 km.W odpowiedzi usłyszałam że dla jednego dziecka nie dadzą mi kierowcy i opiekuna.W tej sytuacji córka pozostała w szkole masowej.Dowożę ja własnym samochodem ok.2km.Kiedy zwróciłam się do gminy o zwrot kosztów zaproponowano mi zwrot na umowę zlecenie.Było to niezgodne z przepisami ale gmina nie chciała ustąpić.Ciągnęło się to 5 miesięcy.Szukałam pomocy w różnych instytucjach ,aż zadzwoniłam do rzecznika praw dziecka. Poinformowałam ich i wtedy w gminie nagle ktoś się dopatrzył że miałam racje i mogą zwrócić koszty dowozu na podstawie zwykłej umowy.Zycie nauczyło mnie że o wszystko trzeba walczyć.Pozdrawiam.
gosia78 - 2009-01-04, 16:34

Dowoze moja corke do szkoły i za kazdy miesiac gmina zwraca mi pieniadze za paliwo(w zaleznosci od dni obecności w szkole).Ososby,ktore jezdza autobusami dostaja "z góry" bilety miesieczne(cały dla siebie i połowke dla dziecka).Nie ma z tym zadnego kłopotu.
Nie jest o uzaleznione od dochodu.Co rok odnawia sie umowe o zwrot kosztow dojazdu dziecka do szkoły.

Tuśka - 2009-03-05, 10:10

Wiecie co?
ASzkoła specjalna do której chciałam posłać Zbyszka dostała od urzędu miasta samochód i z tego co zrozumiałam ma obowiązek dowozić nim dzieci.
Dzwoniłam rano do dyrektorki i... no... powieeziała, że jeden tylko samochod i że do nas daleko, ale... musi zorganizować i zaplanować Buśka w grafiku.
Od razu zaznaczyła, że może dopiero 2 lub 3 kursem jeździć, bo... pierwszym będą jeździć dzieci z internatu, który jest 2 ulice od szkoły.
No ale mnie to w zasadzie nie przeszkadza przynajmniej będzie normalnie się wysypiał i zjadał śniadanie.
Wygląda więc na to, że od września Zbigniew idzie do klasy i rezygnujemy z ind nauczania.
Miał powstać orew ale coś się ślimaczy, nie będziemy czekać aż się miasto zdecyduje.
Spróbujemy do szkoły specjalnej.

Grażyna O. - 2009-03-23, 18:09

Na dzień dzisiejszy mamy załatwione miejsce w OREW ale nie mamy dojazdu :cry: .
Jeździ bus, ale jest pełny. Pan w urzędzie gminy powiedział mi, że nie może nikogo z busa wyrzucić. Najstarsza dziewczyna może jeździć jeszcze 6 lat. Jak na razie zaproponowali mi zwrot kosztów dowozu dziecka do placówki.
Nie zgodziłam się, (chcę iść do pracy, a nie robić za kierowcę).
Złożyłam prośbę na piśmie i czekam na odpowiedź.

anilah17 - 2009-03-23, 19:01

Jeśli w busie nie ma miejsca zawsze mogą zatrudnić osobę prywatną,w niektórych gminach tak jest rozwiązywana sprawa dowozu.Ale dla gminy wygodniej i taniej jest zwrócić koszty dowozu rodzicom.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group