To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

"Jeden Świat" - 11 kwietnia, g. 15.00. Otwarcie wystawy "Listy do syna&

trigo - 2008-04-09, 23:33
Temat postu: 11 kwietnia, g. 15.00. Otwarcie wystawy "Listy do syna&
21 marca przypadał Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani przygotowało wystawę "Listy do syna", na którą składają się fotografie jednego z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich Chrisa Niedenthala oraz teksty Wioletty Mikusek. Białystok jest po Warszawie drugim miastem w Polsce, w którym będzie można obejrzeć wystawę.

Chris Niedenthal - polski fotograf brytyjskiego pochodzenia. Współpracował między innymi z takimi magazynami jak Newsweek, Time, Der Spiegel, Geo czy Forbes. Laureat nagrody WorldPress Photo z 1986 r. Od wielu lat zajmuje się w swej twórczości fotograficznej osobami niepełnosprawnymi. Inspiracją do jego zdjęć stały się listy pisane przez matkę do syna, który urodził się z wadą genetyczną – zespołem Downa. Wystawa składa się z dziesięciu portretów kobiet z dziećmi z trisomią 21. Towarzyszące zdjęciom autentyczne listy autorstwa Wioletty Mikusek stanowią swoiste motto wystawy, będąc jednocześnie komentarzem do prezentowanych fotografii.

Wystawa ma szansę stać się ogólnopolską akcją społeczną przybliżającą problem, jakim jest szeroko rozumiana akceptacja niepełnosprawności i inności. Jest to niepowtarzalna okazja, by w sposób prosty, mocny, a zarazem delikatny uświadomić ludziom, że osoba niepełnosprawna, naznaczona piętnem inności jest CZŁOWIEKIEM.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski Jeden Świat
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

Wernisaż i spotkanie z Chrisem Niedenthalem odbędzie się w najbliższy piątek 11 kwietnia 2008 r. o godz. 15.00 w Spodkach, ul. św. Rocha 14.

Wystawa Listy do Syna
fotografie – Chris Niedenthala
teksty – Wioletta Mikusek

Pomysłodawcą wystawy jest Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z zespołem Downa Bardziej Kochani w Warszawie. Projekt został zrealizowany dzięki dotacji uzyskanej w ramach konkursu grantowego programu „Wspieramy mamy”, ogłoszonego przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA w 2007 roku. Stowarzyszenie Bardziej Kochani znalazło się wśród wyróżnionych z ponad setki organizacji, które stanęły do tego konkursu.
Autorem fotografii jest znany fotograf Chris Niedenthala, od lat współpracujący ze Stowarzyszeniem. Inspiracją do zdjęć stały się autentyczne listy pisane przez Wiolettę Mikusek do synka, który urodził się z wadą genetyczną – zespołem Downa.
Wystawa składa się z dziesięciu portretów kobiet z dziećmi z trisomią 21. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem trudnego macierzyństwa kobiet, którym rodzi się niepełnosprawne dziecko.
W lutym 2008r. wystawa prezentowana była w warszawskiej galerii „Synteza”, w marcu w Pałacu Kultury i Nauki w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Wernisaż uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta, znani aktorzy, fotograficy, dziennikarze radiowi telewizyjni. Informacje o wystawie znalazły się w prasie warszawskiej i na portalach internetowych.

Sponsorzy wystawy:
- Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA – główny sponsor w ramach projekty „Wspieramy mamy”;
- Prezydent m.st. Warszawy;
- Bank PKO SA, Fundacja im. dr. Mariana Kantona;
- sztuka.pl. – sponsor medialny

mija - 2008-04-10, 10:52

No to pięknie - dokładnie w ten dzień - 11 kwietnia ( 3 lata temu )urodziła się
pewna dzioewczynka z ZD...
I ja tak samo chyba wtedy myślałam.....

groszek - 2008-04-10, 12:38

Ale jak Miju- Jak Pani Wioletta?
mija - 2008-04-10, 12:43

No tak , jak ta mama.
Na samiuśkim początku.....

Marta Witecka - 2008-04-10, 14:15

Mija, ale jak oglądałyśmy wspólnie tę wystawę, to myślałaś już zupełnie o czym innym! :lol:
trigo - 2008-04-10, 14:39

Na wernisażu będzie p. Chris Niedenthal. Niestety, p. Wioletta Mikusek nie może wziąc udziału w uroczystym otwarciu wystawy...
Szkoda...

mija - 2008-04-10, 21:52

Marta, no...wiem !
Ale mnie nie wydaj. :*

trigo - 2008-04-10, 22:16

Eeee, jak ciekawe, to "nie wydaj " :lol:
mija - 2008-04-10, 22:17

Trigo, wstyd mi strasznie :oops:
trigo - 2008-04-11, 00:42

Eeee, tam, zaraz wstyd.
Jest takie powiedzienie o wstydzie, ale go nie zacytuję ;-)
Wstyd to tak się zaciekawić, żeby zamiast iśc spać, myśleć, co też to takiego :lol:

ViolaM - 2008-04-16, 22:39

Witam!
Bardzo mi przykro, że nie udało mi się dojechać. Od niedawna zaczęłam pracować więc nie bardzo mogę brać urlop. Do tego moje starsze dziecko złamało nogę w przedszkolu więc po pracy biegnę do domu by odciążyć dziadków.
Pozdrawiam.
Wiola Mikusek.
:-)

groszek - 2008-04-18, 13:34

Biedna Marysia, z gipsem musi jej być ciężko! Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy zdrówka :prosze:
ViolaM - 2008-04-19, 08:11

Dziękujemy! :-)
trigo - 2008-04-20, 21:40

Violu, pozdrowienia serdeczne z Białegostoku!
Wielka szkoda, ale takie bywają życiowe scenariusze....



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group