To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Fundacja "Zdążyć z pomocą"

Margola - 2008-04-23, 04:21
Temat postu: Fundacja "Zdążyć z pomocą"
Dane kontaktowe do fundacji "Zdążyć z Pomocą"
Aktualizacja danych w podopiecznego w fundacji:
subkonta@dzieciom.pl lub k.waleskiewicz@dzieciom.pl
Zdjęcia (zmiana zdjęcia i umieszczenie go na stronie internetowej):
a.grygoruk@dzieciom.pl
Zbiórki Publiczne:
k.kowalska@dzieciom.pl
Apele, kalendarzyki:
a.gumieniuk@dzieciom.pl


Edycja 30.01.2012r.
Grażyna O.


Pani Urszula Bogobowicz opowiadała mi wiele i z entuzjazmem o działalności Fundacji. Zachęcała, bym powiedziała Zakątkowiczom, w jaki sposób można zacząć korzystać z "dobrodziejstw" bycia podopiecznym Fundacji - a są różne, od subkonta, przez rehabilitację, spotkania, po dofinansowywane turnusy rehabilitacyjne.
Temat zakładania subkonta (równoważnego z "oddaniem się pod opiekę" Fundacji) był już poruszany
tutaj

Małe uzupełnienia:

kabatka napisał/a:


W jaki sposób można założyć subkonto dla chorego dziecka?
Prosimy o przesłanie prośby o założenie subkonta wraz z opisem choroby oraz opisem sytuacji materialnej, zawodowej, świadectwo lekarskie potwierdzające chorobę dziecka, zaświadczenie o zarobkach (wystarczające jest oświadczenie rodzica), zdjęcie dziecka.
Następnie podpisujemy porozumienie w siedzibie lub przesyłając je listownie.


Treść prośby może być np. taka:
Proszę o udostępnienie konta w celu gromadzenia środków na leczenie i rehabilitację mojego dziecka [imię i nazwisko]. Syn/córka urodził/a się z zespołem Downa, ponadto cierpi na [opisać schorzenia]. koszty leczenia i rehabilitacji przekraczają moje możliwości finansowe.

Koniecznie: dane kontaktowe rodzica - imię, nazwisko, adres, numer telefonu, email, imię, nazwisko i wiek dziecka

Aktualne zaświadczenie lekarskie - wystarczy ksero zaświadczenia od lekarza pierwszego kontaktu, nie trzeba przesyłać całej dokumentacji medycznej.

Oświadczenie o zarobkach - napisać odręcznie, ze na rodzinę [x]-osobową przypada kwota [y] netto miesięcznie.

No i foteczka Waszej pociechy :-) - do umieszczenia na stronie www Fundacji.

Jak się zapiszecie, to informujcie!

groszek - 2008-05-18, 23:18

W sobotę byliśmy na targach książki i moją uwagę przyciągnął tłumek kłębiący się przed stoiskiem Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"...




Pani Kozłowska podpisywała swoją książkę o zwierzętach

groszek - 2008-05-27, 21:53

Zapisałam Maksia do Fundacji Dzieciom, teraz powinnam wysyłać listy do firm....
Czy ktoś z Was już wysyłał ?

Grażyna O. - 2008-05-27, 23:00

Też myślę nad zapisaniem Tomka do fundacji.
Ciągle mam opory, :cry: że inni są bardziej potrzebujący. Nie wiem co zrobić.

Alicja - 2008-05-28, 08:41

A ja wiem: zapisać! :-)
To przecież od Ciebie zależy ile pieniążków zbierzecie.

Grażyna O. - 2008-05-28, 11:01

No niby tak, każda złotówka napewno zostałaby dobrze wykorzystana.

Chyba czas kompletować dokumenty.

sylpa - 2008-05-28, 11:08

A czy można należeć do fundacji bez konieczności
otwierania subkonta i zbierania pieniążków?

groszek - 2008-05-28, 15:52

Podopieczny Fundacji ma subkonto, ale przecież nie ma obowiązku zbierać na nie pieniędzy (a może się mylę?) Margolcia na pewno się dowie ;-)
Joanna - 2008-05-28, 21:32

Można należeć i nie zbierać pieniążków ale gdzie sens tego, Mai założyłam subkonto głównie dla 1%, a czy będę rozsyłać listy w innych miesiącach zobaczę.
Margola - 2008-05-28, 22:15

Napisałam dziś wreszcie list do pani Urszuli, bo przyznam się, ze nie miałam kiedy, a ktoś mnie też pytał na PW o ważne rzeczy... Przepraszam!
sylpa - 2008-05-29, 09:45

Joanna napisał/a:
Można należeć i nie zbierać pieniążków ale gdzie sens tego, Mai założyłam subkonto głównie dla 1%, a czy będę rozsyłać listy w innych miesiącach zobaczę.


Gdzie sens? :roll:

Z tego co przeczytałam wynika, że Fundacja udziela też innych form
wsparcia i właśnie tymi byłabym zainteresowana.
Ale z doświadczenia widzę, że wszyscy podopieczni zazwyczaj mają subkonta, dlatego obawiam się, że znajduje się ono w "pakiecie".

Joanna - 2008-05-29, 12:23

Sylpa ja nie rozsyłam ulotek ale mam znajomą księgową więc czemu nie skorzystać, w ten sposób zbieram 1 % ale jak nie masz takiej możliwości to nie musisz zbierać pieniążków na subkoncie, ale niestety z otrzymaniem innej pomocy dla podopiecznych jest ponoć ciężko, może tobie się uda próbuj.
MamaKuby - 2008-10-06, 16:45
Temat postu: Analiza polskiego prawa pod kątem zgodności z Konwencją ONZ
Słuchajcie dostałam taką informację i pomyślałam że może nasze mamy i tatusiowie mogliby pomóc.

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą włączyła się do projektu analizy polskiego prawa pod kątem zgodności z Konwencją ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych, realizowanego we współpracy przez Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego.


W wyniku projektu powstanie specjalna publikacja zawierająca opisy problemów, propozycje oraz rekomendacje zmian, które dostosują prawo polskie do międzynarodowych standardów. Materiały trafią w ręce organów opiniotwórczych, odpowiedzialnych za inicjatywy legislacyjne oraz przedstawicieli Sejmu i Senatu.

Jeżeli spotykacie się z przejawami dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność Waszych dzieci, jeśli na drodze do poprawy warunków życiowych stają kuriozalne przepisy lub utrudnienia techniczne  przesyłajcie wszelkie tego typu sygnały do Fundacji na adres a.byrska@dzieciom.pl.

Przedstawimy je 27 października na specjalnej konferencji przy ul. Zielnej w Warszawie, podsumowującej pierwszy etap projektu. Państwa głosy mają szansę wpłynąć na zwiększenie świadomości wśród przedstawicieli władz oraz poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych w kraju.

gaga - 2008-10-07, 09:43

Po miesiącu czajenia się, myśleniu intensywnym ,dylematach jakich jak Ty Grażynko wysłałam dokumenty.Ale mam pytanie jest mowa o apelach, jak owe się pisze i jak one mają wyglądać?W którymś z dokumentów jest mowa o uzgadnianiu ich z centrum Fundacji, u kogo i gdzie?
aqua - 2008-10-07, 13:34

Gaga zy mozesz napisac jakie dokmenty teraz wymagaja przy tworzeniu subkonta.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group