To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

"Jeden Świat" - Szkolenia

trigo - 2008-06-15, 19:35
Temat postu: Szkolenia
W dniach 14 - 15 czerwca 2008 roku odbyła się pierwsza część szkolenia "Praca metodą projektową"

Uczestnikami byli rodzice niepełnosparwnych dzieci oraz nauczyciele, którzy pracują z niepełnosprawnymi także po godzinach swoijej pracy zawodowej i chcą zdobywać na taka działalnośc środki.
Druga część warsztatów szkoleniowych odbędzie sie w Białowieży w dniach 21-22 czerwca 2008.
Szkolenie jest realizowane ze środków PFRON

kabatka - 2008-06-15, 19:46

trigo, o jaki typ szkoleń chodzi? Proszę piszmy jak dla zupełnych laików :tak:

Rodzice pracują zawodowo, ale mogą zdobywać jakieś nowe umiejętności w zakresie pracy z dzieckiem niepełnosprawnym? Dobrze rozumiem? czyli o co konkretnie chodzi?
Dopytuję, bo chcąc odpowiedzieć na pytanie postawione przez Ciebie w ankiecie, dobrze byłoby wiedzieć - co to za typ szkoleń :-)

trigo - 2008-06-15, 20:50

Przepraszam za niepełną wypowiedź :-D
O szkolenia w kierunku poznawania metod (nowych/znanych/uznanych/poznawanych) pracy z dzieckiem nawet bym nie pytała - jasne, ze TAK!
Chodzi o naukę pisania projektów by zdobyć środki na stosowanie róznych metod (terapii, rehabilitacji) poza formalnymi instytucjami...
Zarzucono mi, że rodzice NIGDY się nei nauczą pisać projektów, dzięki którym zdobywa się kasę na konkretne działania, na indywidualną terapię też.
Ja uważam, że to nieprawda - przecież to wpływa na, że tak powiem, aktywność zyciową rodzica dziecka niepełnosprawnego,
Czy wciąz musimy byc uznawani przez różnej maści biuroktarów za tylko i wyłącznei roszczeniowców i to roszczeniowców egoistycznych (bo tak nas odbierają instytucje pseudopomocowe)?
Dlaczego więc w sytuacji, gdy stajemy (lub usiłujemy stanąć) na własne nogi - daje się nam odczuć, ze nie potrafimy, nei możemy, nie powinnismy?

W grudniu robiliśmy podobne szkolenie i oberwało mi się za nie - było realizowane w ramach projektu, pobudzajacego aktywnosć rodziców dziecka niepełnosprawnego - i mimo przyznania środków na ten cel, odrzucono wydatek z budżetu...

Ale ja jednak uparłam się i z innych funduszy (na ten sam cel), po uzyskaniu pełnej akceptacji pomysłu, zrealizowałam ciąg dalszy szkoleń.

Może popełniam błąd, ale takei podejście biurokratki do nas, rodziców, odbieram identycznie jak podejście zaskorupiałego w schematycznym myśleniu psycho-pedagoga dop naszych dzieci, które podobno nie potrafią tego czy siamtego, a zycie udowadnia, że wcale tak nie jest.
Stąd to pytanie w ankiecie (tylko nie weszła mi opcja "NIE WIEM") - może wynika z zadziorności, może z przekory, a moze z buntu, że nie dam siebie, innych rodzicówe a tym bardziej osób niepełnosparwnych zamknąc w sztywnych i mało majacych wspólnego z rzeczywistością szufladkach

kabatka - 2008-06-15, 21:27

O! :-D I teraz wszystko jasne :spoko:Dziękuję.
Na szybko - dopisałam opcję Nie wiem.

trigo - 2008-06-15, 22:16

Dziękuję :-D
trigo - 2009-10-19, 20:34

W czerwcu 2009 organizowaliśmy szkolenei dla wolontariuszy, pracujących z osobami niepełnosprawnymi.
We wrześniu, październiku i listopadzie prowadzimy szkolenai dla opiekunów i rodziców/
Szczegóły na naszej stronie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group