To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

"Jeden Świat" - Broszura - szkic

stokrota - 2008-08-07, 15:24

Dorzucę tu swoje przemyślenia, trigo, jeśli będziesz chciała, wykorzystasz.
Jeśli chodzi o starsze dzieci-młodzież, to zgadzam się z kabatką - już jest więcej możliwości, a jest nadzieja,że będzie jeszcze więcej i uważam,że nie ma sensu pisanie o dziecku dużym.
Natomiast dodałabym,że mając dziecko z zD można nadal realizować siebie, swoje pasje, mieć marzenia i spełniać je, pracować i jeździć na wakacje - dziecko z zD nam tego nie zabiera...choć na pewno z początku jest to bardzo trudne.
Mi ponad 18 lat temu brakowało jakichkolwiek informacji o zD...

kacha_wawa - 2008-08-07, 15:34

kabatka napisał/a:
Za kilka lat obecne maluszki zapewne będą miały jeszcze inne możliwości pracy, nauki i funkcjonowania w społeczeństwie niż to jest obecnie :tak: Głęboko w to wierzę :spoko:


Także głęboko w to wierzę i tak sobie myślę, że to Twoje zdanie byłoby doskonałe do broszurki ;-) Mnie wiara w postęp bardzo często podnosi na duchu.
We wcześniejszym poście zapomniałam wpisać, że konieczne wręcz jest podanie linku do Zakątka, bo kto jak nie inni rodzice zmagający się z tymi samymi problemami podniesie na duchu?
Jeszcze coś mi chodziło po głowie, ale Olisiowi włączył się wyjec pospolity i mi to umknęło. Jak mi się przypomni to z pewnością to napiszę ;-)

Już sobie przypomniałam, myślę, że ważne jest aby uświadomić rodziców, że nie są winni temu, że ich dziecko ma ZD. Ja się długo obwiniałam, bo skoro w rodzinie nie było żadnych chorób genetycznych to napewno moja wina. Dziś już wiem, że jest inaczej, ale jak tylko dowiedziałam się o ZD to właśnie tak było.

trigo - 2008-08-07, 20:52

Jasne, że skorzystam :-) - i czekam na więcej, i dziękuję za to, co dotychczas zostało tu napisane.
Wiem, że to TYLKO kolejny informator, ale akurat, o ile będzie trafiony, takich informacji nigdy za wiele.
Forma Margolki bardzo mi pasuje, zobaczymy, co sie z tego wykluje.
Wynika z tego, że - o ile zechce - będzie autorką, a przynajmniej pomysłodawczynią :-D broszurki, a jako współautorów to chyba trzeba będzie podać uczestników Forum Zakątkowego :-D

Margola - 2008-08-07, 21:08

trigo napisał/a:

Forma Margolki bardzo mi pasuje, zobaczymy, co sie z tego wykluje.
Wynika z tego, że - o ile zechce - będzie autorką, a przynajmniej pomysłodawczynią :-D


No przecie współautorką będę. Urlopu nie dostałam, ale to mi w niczym nie przeszkodzi ;-) w sobotę jestem, do dyspozycji!

trigo - 2008-08-07, 21:17

Baardzo się cieszę, (ale nie z tego, że urlopu nie dostałaś, oczywiscie :lol: )
mija - 2008-08-08, 13:40

Magrolka, chylę czoła !! :brawo: :brawo:
Gdybym dostała taką broszurkę w szpitalu to bym uśmiała się po pachy
i ucałowała swe dzieciątko z radością !!!
Fantastyczna forma i dostępna, optymizmem płynąca i po prostu fajna :*

trigo - 2008-08-10, 19:48

Tak, tak.
Gdyby mi tylko dzieciaki głowy nie zawracały - akurat, gdy się skupię i zaczynam pisać, którejś coś do głowy strzela i całe skupienie pryska jak bańka mydlana...
Teraz właśnie Agnieszka szuka kabelka do wgrania fotek, no i oczywiście "mamo, gdzie jest..."
Echhhh

trigo - 2008-08-14, 20:07

Zasięgam opinii różnych rodziców i nie wiem... naprawdę nei wiem co mam robić.
Oto jedna z reakcji na formę, o jakiej tu rozmawialiśmy:
"szczerze to mnie listy rodziców nic nie pomogły, a niektóre są naciągane optymizmem, albo nieudane, ja wolałabym dostac poradnik z poradami, a nie pocieszacz
takich listów jest pełno w Bardziej Kochanych."

Alicja - 2008-08-14, 20:40

Masz zrobić wg własnego uznania!
to Ty przecież się pod nim podpiszesz..

trigo - 2008-08-14, 22:32

:-D no i nie mam wyjścia ;-)
aqua - 2008-08-15, 02:29

Trigo...
Ty sie podpisujesz, i bierzesz na siebie...krytykowac najprosciej, a usiasc d... i napisac to juz nie.
Listy listami, porady tez beda.
A duzo rodzicow np. dzwoni..sporo telefonow mialam z BK, i byly rozne od lez po konkretna informacje.

trigo - 2008-08-15, 22:07

Wiem, Elu, mam sporo sygnałów od ludzi.
Wiesz, nigdy się wszystkim nie dogodzi, zdecydowałąm, ze w Necie bedzie pełna wersja informatora, a w druku mocno ograniczona.
Trochę żałoowałam, że nie mam zdjeć niemowlaczków, ale dałąm zdjecie półtorarocznej Ninki "od nas"
Wersja papierowa musi być mocno ograniczona, co do elektronicznej - będzie mozna rozszerzać lub wyrzucać informacje nieaktualne

Pozdrawiam
gj

BeataS - 2008-09-03, 08:51

Dawno tu nie zaglądałam. Ale muszę ci powiedzieć Trigo że przed pójściem do szpitala wydrukowałam sobie Twój poradnik w wersji sprzed miesiąca i czytałam go w szpitalu często. A czy teraz się w nim coś zmieniło? Moze jest już dostępna ostateczna wersja?
trigo - 2008-09-03, 11:18

pierwowzór Elementarza - okładka i treść :-D
mama kubusia - 2008-09-04, 21:44

Bardzo mi się podoba okładka, masz śłiczną córeczkę trigo.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group