To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Nowy projekt Fundacji Przyjaciel rusza od października (Wwa)

MamaKuby - 2008-09-23, 22:17
Temat postu: Nowy projekt Fundacji Przyjaciel rusza od października (Wwa)
Dziewczyny,
Nie znam wszystkich szczegółów, ale w Fundacji Przyjaciel rusza taki mniej więcej projekt:
Spotkania w grupach dla dzieci z różnymi wyzwaniami rozwojowymi
Raz w tygodniu
chyba od 14 października
w programie: dogoterapia, zabawy słowne i muzyczne i wiele innych atrakcji których nie pamiętam dokładnie.
Widziałam dziś plakat w Acentrum, ale nie umiem znaleźć opisu na stronie Przyjaciela. W czwartek przepisze jakie są jeszcze składowe tego programu
Zajęcia bezpłatne :)

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „PRZYJACIEL”
ul. Nowolipki 27 lok.1a
01-010 Warszawa
tel 887 39 55
fax 8314879
info@przyjaciel.pl

groszek - 2008-09-24, 16:16

To super, jeśli na stronie Fundacji nie ma o tym informacji, to może jeszcze będzie :roll:
MamaKuby - 2008-09-24, 16:51

Groszku najlepiej zadzwonić do Fundacji. Ja dziś dostałam informację że pierwsze zajęcia 7 października o 17.
MamaKuby - 2008-11-26, 22:19

Zupełnie nie rozumiem dlaczego, ale na darmowe zajęcia nikt się nie pisze... projekt obejmuje z tego co wiem grupę 10-ciorga dzieci, a na ostatnich było troje.
Kochani Warszawiacy i okoliczni! to są bezpłatne zajęcia raz w tygodniu o 17 prawie w centrum (bliska Wola). Za tydzień ostatnie zajęcia z dogoterapii, a w programie jeszcze inne metody terapii
szczegóły tutaj
zachęcam, bo żal patrzeć że taki fajny program ma tak mało chętnych

MamaKuby - 2009-02-04, 12:16

W dniu wczorajszym odbyły się ostatnie zajęcia z powodu zbyt małej ilości chętnych :(
Ponieważ mój osobisty komentarz do tej sprawy jest dość cięty, pozostawiam sprawę bez komentarza. Nie łatwo znaleźć grupę 10 niepełnosprawnych dzieci w 2-milionowym mieście ;)
Osobiście zazdroszczę wszystkim którzy nie czują potrzeby korzystania z bezpłatnych zajęć grupowych.

kabatka - 2009-02-04, 12:26

Może zajęcia są za słabo rozpropagowane: przychodnie, stowarzyszenia...
Kurczę, nie chce się wierzyć, żeby nie było zainteresowania :nie:

groszek - 2009-02-04, 22:00

Ja będę chodzić i mamówię jeszcze kogo się da, jeśli uda się te zajęcia przywrócić.
My byśmy chodzili, ale jakoś mi to umknęło :oops: W pewnym wieku skleroza , więc trzeba ciągle przypominać.... Niby o tych zajęciach wiedziałam, a jednak nie wiedziałam... :oops: .
A ci co chodzą na Pilicką przed południem pewnie nie mają juz sił na popołudnia, albo mają taką sklerozę jak ja.... :okular:

aniak - 2009-02-04, 22:54

A czy mój 9-miesięczny Piotrek nadaje się na takie zajęcia, czy jeszcze za wcześnie ?
bety - 2009-02-05, 13:34

Ja byłam z tą fundacją na turnusie w Mielnie. Terapeuci są naprawdę świetni. Adrianek był zachwycony zajęciami grupowymi. Terapia indywidualna jest ważna, ale ta grupowa nie mniej. Żałuję, że nie ma takich zajęć w Słupsku, bo chętnie bym skorzystała.
MamaKuby - 2009-02-05, 13:55

Istnieje możliwość przywrócenia zajęć od września, bo teraz fundusze zostały przesunięte na inne działania :(
Będziemy próbować zmontować płatną grupę ok. 10zł/os, ale nie ma jeszcze decyzji. Dam Wam znać jak coś ruszy.
Aniak Kuba zaczął chodzić jak miał 15/16 miesięcy. Dobrze żeby dziecko przynajmniej siedziało, no i wszystko zależy od dziecka. Kuba na początku nie mógł się odnaleźć w gwarze innych dzieciaków ale potem sam się rozkręcił. Od września na pewno moglibyście próbować, teraz może jeszcze nie rozumieć co się dzieje dookoła ;)
tu jest kilka fotek

aniak - 2009-02-05, 16:06

Dzięki. Chyba rzeczywiście jeszcze za wcześnie, ale na pewno spróbujemy we wrześniu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group