To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Ciekawostki i nowości medyczne - Stawianie baniek

sylpa - 2009-02-13, 20:35
Temat postu: Stawianie baniek
Czy ktoś ma doświadczenie w stawianiu baniek dziecku?
Myślę oczywiście o bańkach bezogniowych.

Czy są zauważalne pozytywne efekty?
Bardzo proszę o Wasze opinie :prosze:

emka205 - 2009-02-13, 21:21

moja ciocia stawia banki , te ogniowe, mojemu 9 letniemu chrzesniakowi, pomagają, ale dziecko musi zostać w łóżeczku jakiś czas.
groszek - 2009-02-13, 21:25

Ostatnio rehabilitant stawiał mi bańki bezogniowe na zapalenie mięśni wokół kręgosłupa. Pomogło.
emka205 - 2009-02-13, 21:29

dziewczyny a te bezogniowe to jak wyglądają? bo zgłupiałam.
te co ma stawiane mój chrześniak to wyglądają tak, że ciotka "wkłada" ogień do bańki a potem szybciutko te bańkę na plecy, a wasze jak wyglądają??

groszek - 2009-02-13, 21:34

My w domu mamy klasyczne tj takie do których wkłada się płonący kwacz, żeby wypalić powietrze i wtedy bańkę ustawia sie na plecach.
Te bezogniowe wkłada się do gorącej wody i potem pompką odsysa sie powietrze, żeby się przyssała.

emka205 - 2009-02-13, 21:49

aaaaa, dziękuję groszku, to tych drugich nie znałam..a czy też bolą?
Joanna - 2009-02-14, 11:48

Ja za pomocą baniek tych klasycznych często leczyłam synka i pomagały Maja się jeszcze uchowała bo nie choruje tak często jak brat.
gaga - 2009-02-14, 22:53

Moja mamcia stawiała nam i wszystkim znajomym bańki,nawet lekarzom i niemowlakom,ale te starego typu.Ja ze starszą siostrą przejęłyśmy pałeczkę po mamie,ale stawiamy te bezogniowe.To jest po prostu rewelacją,gdyby nie bańki Kuba od urodzenia był by co 2 tydzień na antybiotykach.A tak przy ciągłych zapaleniach oskrzeli miał antybiotyk może ze 3 razy i to na ucho,zapalenie jamy ustnej.Ale ostrzegam może się trafić osoba uczulona na bańki i dlatego jeśli ktoś ma stawiane pierwszy raz trzeba zrobić próbę np.na ręku.Nie stawia się przy zapaleniu płuc dlatego lepiej stawiać je konsultując z lekarzem.Stawia się je na różne schorzenia,w różnych miejscach,ale to już wyższa szkoła jazdy.
groszek - 2009-02-15, 14:52

emka205 napisał/a:
aaaaa, dziękuję groszku, to tych drugich nie znałam..a czy też bolą?

Wydaje mi się, że bezogniowe mniej wciągają skórę do środka bańki, więc mniej to boli...

kasiao35 - 2009-02-16, 11:04

U nas bańki też są podstawowym "lekarstwem" u starszych dzieci, ale Ani ze względu na wadę serduszka lekarka nie pozwoliła stawiać
justyna3003 - 2009-03-22, 07:52

są jeszcze bańki gumowe! także całkiem niezłe!stosowac je można nie tylko przy infekcjach czy zapaleniach, ale na wiele różnych dolegliwości , nawet na cellulit :tak:
http://www.fit.pl/zdrowie...4004,0,0,0.html

iwonaf - 2013-01-15, 22:04

Moja julia miesiąc temu miała zapalenie oskrzeli. Dostawała zinnat przez 10 dni.
W sobotę zaczęła znów kaszleć, byłam u lekarza i zapalenie oskrzeli :-( .
Tym razem ma amoksiklav.
U nas w rodzinie jest "moda" na stawianie baniek.
Zapytałam o to panią doktor i ona stwierdziła, że nie powinnam tego robić Julii, bo bańki obciążają organy wewnętrzne i serce. Jula ma zdrowe serduszko.

Czy stawiacie bańki swoim dzieciaczkom?

kabatka - 2013-01-15, 22:12

Iwona scaliłam Twój post z istniejącym wątkiem na ten temat.
vagabunda8 - 2013-01-16, 05:46

iwonaf napisał/a:
Moja julia miesiąc temu miała zapalenie oskrzeli. Dostawała zinnat przez 10 dni.
W sobotę zaczęła znów kaszleć, byłam u lekarza i zapalenie oskrzeli :-( .
Tym razem ma amoksiklav.
U nas w rodzinie jest "moda" na stawianie baniek.
Zapytałam o to panią doktor i ona stwierdziła, że nie powinnam tego robić Julii, bo bańki obciążają organy wewnętrzne i serce. Jula ma zdrowe serduszko.

Czy stawiacie bańki swoim dzieciaczkom?


Ja stawiałam swoim zdrowym dzieciom bańki tradycyjne. Pytałam kardiologa czy mogę postawić Antkowi i usłyszałam to samo co Ty.

MagdaO - 2013-01-16, 06:04

Zuzka miała już dwa razy stawiane bańki, za każdym razem było to podczas hospitalizacji na oddziale dziecięcym. Nigdy nikt nie wspomniał, że mogą jej zaszkodzić, ale może dlatego, że Zuzka ma zdrowe serduszko. Wczoraj na wieczornym obchodzie wspominali znów coś o bańkach, jak będą chcieli jej dzisiaj stawiać to dopytam :tak:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group