To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Przedszkole - asystent w przedszkolu?

albertac - 2015-03-22, 01:20

Widzę że tu różnie z tymi asystentami.My mamy asystentów różnych, zmieniających się co jakiś czas , z różnych programów.Finansuje wójt gminy.Jonatan stale ma osobę w zwykłym przedszkolu która mu towarzyszy,przebiera itp.
Gabriela83 - 2015-04-15, 17:15

Drogie mamy jakie i do kogo złożyć podanie o asystenta w Przedszkolu Państwowym?
albertac - 2015-04-16, 22:12

Mnie wszędzie odsyłano. Ostatecznie odbyłam rozmowę z wójtem i przedstawiłam że chcę dać dziecko do zwykłego państwowego przedszkola oczywiście. Jednak dziecko bez pomocy nauczyciela czy asystenta swojego nie będzie dobrze funkcjonować. To wystarczyło. Wójt resztą się zajął. Bez żadnego podania nawet.
Gabriela83 - 2015-04-17, 16:02

Dziękuję za odpowiedz. Więc trzeba iść do Burmistrza :)
stokrota - 2015-04-17, 21:27

Zgodnie z przepisami to dyrektor występuje o etat nauczyciela wspomagającego, zobacz tu nauczyciel wspomagający

Z tego, co tam przeczytałam, taki nauczyciel może być zatrudniony bez problemu, gdy w placówce jest oddział integracyjny albo dziecko o specjalnych potrzebach nauczania.

A dziewczynka ma takie orzeczenie?

O asystencie znalazłam takie informacje asystent nauczyciela
i tu też występuje dyrektor.

albertac - 2015-04-17, 22:40

Chyba to są zależności takie że ten decyduje kto ma większy manewr. Dyrektor przedszkola jest podległy i słucha się wójta. U nas wójt jest silna osobą. Co roku są na to nowe osoby więc ostatnio we wrześniu poszłam do wójta i pytałam kogo znalazł dla Jonatana. On nie miał czasu ale zastępca przy mnie wykonał telefon do szkoły i kazał przysłać osobę która się do tego najbardziej nadaje, kogoś z kilku stażystów. Wyglądało to jakby decyzją i rozporządzeniem był a władza gminy a nie dyrektor. Pewnie i tak mogło się zdarzyć.
Gabriela83 - 2015-04-18, 14:26

Tak stokrotko dziewczynka ma orzeczenie.
stokrota - 2015-04-19, 09:06

Poczytaj jeszcze to, może się przyda - tylko zwróć uwagę, że część przepisów mogła ulec zmianie :-)
dziecko o specjalnych potrzebach nauczania

Macie w przedszkolu specjalistów ? (logopedę, pedagoga specjalnego, psychologa, muzykoterapeutę, itp.) - oni powinni Ci pomagać :roll:

A może warto (skoro pojawiło się już dziecko niepełnosprawne) otworzyć w przedszkolu grupę integracyjną?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group