To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wady serca - Leki krążeniowe podawane naszym dzieciom

Monika22 - 2008-07-20, 11:23
Temat postu: Leki krążeniowe podawane naszym dzieciom
Mam pytanie, czy któreś z Waszych dzieci ma podawny Captopril i są jakieś skutki uboczne? Oskar dwukrotnie miał podawny Captopril. Pierwszy raz przed operacją serca w marcu. Po kilku dniach przestał jeść i wymiotował. Po ustaleniu z kardiologiem odstawiliśmy Captopril i zaczął po 2 dniach jeść. Teraz po drugiej operacji od 8 lipca znowu ma podawnay Captopril i od niedzieli zaczął mało jeść. A od wczorej wieczorem nic. Mam wrażenie, że on w ogóle nie odczuwa głodu. Dodam, że dawkę Captoprilu ma przekroczoną dwukrotnie w stosunku do jego masy ciała. Na ulotce są napisane działania uboczne : brak apetytu, wymioty, bóle brzucha. Catopril bierze wraz z Furosemidem ma poprawę krążenia i zmiany zastoinowe w płucach. Wiec odsatwić go nie można.
Dodam, że chętnie pije soki, ale mleka nie chce. Nie ma temperatury, biegunki, kataru. Więc wykluczam infekcję. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

kacha_wawa - 2008-07-20, 22:31

Oliś też przyjmował Captopril, ale żadnych efektów ubocznych nie było. Zanim jednak lek został przepisany Młody był dwa dni na obserwacji w szpitalu, żeby właśnie zobaczyć jak na ten lek zareaguje jego organizm. Dodatkowo też dostawał Furosemide i Spironolactone.
Z tego co nam lekarze mówili Captopril często powoduje zmiany w ciśnieniu krwi, dlatego mieliśmy zaleconą tą obserwację.

stokrota - 2008-07-21, 01:12

Ania miała Captopril - żadnych ubocznych objawów nie zauważyłam, teraz ma Enarenal.
grażyna - 2008-07-21, 10:54

Aneta brała go kiedyś przez dłuższy czas. Pojawiły sie u niej wieczorne ataki kaszlu po kilku minutach po polożeniu do łóżka. Wyglądało to na kaszel niewydolnościowy. Jeden z kardiologów zalecił odstawienie kaptoprilu, za długo go już brała, kilka lat. Kaszel ustąpił.
Monika22 - 2008-07-21, 12:15

Oskar też ma suchy kaszel. Po porozumieniu z lekarzem Captopril odstawiliśmy. Wczoraj zjadł tylko 180 mleka za cały dzień :-( .W nocy też nie chciał, nawet na śnie.
Na pogotowiu wykluczyli infekcję. Zobaczymy ile zje dzisiaj. Czasem już brak mi sił.

magda - 2008-09-03, 09:30

BeataS napisał/a:
A wie moze ktoś z was na co są te leki: Bemecor, Furosemid, Verospiron i Letrox( ten akurat wiem ze na tarczycę)??A może jest gdzieś inny wątek o lekach? Nie doczytałam jeszcze.

:arrow: stąd>>

Bemecor
Migotanie przedsionków z szybką czynnością komór, w przebiegu niewydolności serca.

Furosemid

Leczenie obrzęków: Furosemid stosowany jest u dorosłych i dzieci w leczeniu obrzęków związanych z zastoinową niewydolnością krążenia, z marskością wątroby i chorobami nerek, gdy wskazane jest zastosowanie leków moczopędnych o silnym i szybkim działaniu.

Verospiron
Lek stosowany jest przy leczeniu obrzęków spowodowanych niewydolnym działaniem serca, nerek lub wątroby.
Przy leczeniu nadciśnienia tętniczego

esterapezda - 2008-09-03, 15:36

warto by było na temat tych leków poczytać gdzieś w internecie na pewno coś piszą pozdrawiam
Agnes - 2008-09-03, 15:55

Bemecor bardziej jako wzmacniający, wspomagający serce, czasami dawany osłonowo przy tych wadach. Mój Oskar nie miał nigdy zaburzeń rytmu czy migotania a Bemecor dostawał standardowo. I szybko tez sie odstawia ten lek.
Verspiron i Furopsemid- moczapedne leki odwadniające. trzeba pilnować żeby dziecko dożo piło, ale tez nie przewadniać (najlepiej wg wzoru 120-150 ml na 1kg masy ciała na dobe) Verospiron ma słabsze działanie odwadniające ale oszczędza potas, który z kolei Furosemid wypłukuje. Dlatego zazwyczaj bierze się te leki razem, albo zostawia sam verospiron.
Są to standardowe leki kardiologicznych dzieciaków.

trigo - 2008-09-03, 18:43

Mój Gosik dostawała Benecor i Verospiron, mimo, że nie miała tych wszystkich przypadłości podawanych przy opisie leków.
Od operacji serducha przyjmuje jedynie letrox.

Ania Bydgoszcz - 2008-10-01, 17:45

Sebastianek do czasu operacji dostawał verospiron i enarenal.Teraz nie bierze nic.
kabatka - 2008-10-01, 17:49

Moje Drogie, ale nie róbmy wyliczynaki, ja dawałam to, ja to, mój też to, a mój to i jeszcze to ;-) Fajnie byłoby, gdyby ktoś, kto decyduje się zamieścić np. tutaj post - napisał, czy leki te są drogie, czy dziecku smakuje (może mają dziwny smak), w jakiej są formie, czy trzeba je podawać ściśle o określonej godzinie, a może jeszcze co innego :roll:

Takie informacje będa na pewno pomocne w przyszłości komuś, kto trafi do tego wątku :tak:

BeataS - 2009-01-19, 21:07

Na dzisiejszym wypisie ze szpitala mamy całą listę leków:
Verospiron dawka 8 mg 2 x dziennie - to 3 razy większa dawka niż przed zabiegiem
Furosemid dawka 5 mg 2 x dziennie - przed zabiegiem 3 mg
Digoxin albo inaczej Medicor dawka 20 mikrogram !!!! 2 x dziennie - w aptece nie wiedzieli jak to mają zrobić bo jeszcze nie mieli takiej recepty na mikrogramy
Captopril dawka 0,5 mg 3 x dziennie
Nurofen syrop 2,5 ml 3 x dziennie
Lakcid 1 ampułka 3 x dziennie
Letrox pół tabletki rano
I do tego Cebion multi 5 kropel i witamina D3 1 kropla. Tak to wyszczególniam bo Wam powiem że ciężko mi podawać Małej takie ilości leków. Jak widzi strzykawkę to już w płacz. Mam nadzieję że przy kontroli niektóre leki nam odpadną bo lekarka tak mówiła że mogą być już zbędne.
Żaden z tych leków nie ma jakiegoś wybitnie złego smaku ale ich ilość powoduje że dziecko wpada w szał przy podawaniu.
A moja Maryś jak wpada w szał to brakuje jej tchu i ciśnienie ma 220 bo widziałam takie akcje na POPie jak miała kolki i zwijała się z bólu.

kabatka - 2009-01-19, 21:19

Beata niektóre można ze sobą na pewno łączyć. Zapytaj się które - dzięki temu zredukujesz dawki.
BeataS - 2009-01-19, 21:26

No klipa ze mnie bo dziś przy wypisie ze szpitala nie zapytałam o to ale za tydzień kontrola na kardiologii i tam się już dopytam. I jeszcze mnie interesuje czy np mogę niektóre te leki wlewać do mleczka jak małą karmię. Byłoby łatwiej, szczególnie dla niej bo chyba by się nie zorientowała co jej mama serwuje.
djulia - 2009-01-19, 21:37

Lakcid możesz rozpuścić w butelce z mleczkiem,
Verospiron i Captopril rozpuszczałam w kilku kroplach wody w kieliszku, następnie dolewałam troszkę mleczka i wlewałam w odkręcony smoczek od buteleczki i prosto do buźki, nie wolno wlać do butelki ponieważ lek zostanie na jej ściankach i dawka nie będzie odpowiednia,
W CZD zawsze podawali furosemid razem z Kalium gluconicum, ponieważ lek ten wypłukuje z organizmu potas,
P.s Verospiron jest okropny ma straszny zapach :nie:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group