To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Teoretycznie o zespole Downa - Maksymalne IQ ludzi z zespolem Downa

At_the_Gates - 2009-03-17, 14:23
Temat postu: Maksymalne IQ ludzi z zespolem Downa
Witam. Przypadkowo trafilem na ta strone. Nigdy w zyciu nie mialem do czynienia z ludzmi z zespolem Downa. Wy z tego co widze to sie tu dobrze znacie na tym, stad tez moje pytanie: Jakie jest maksymalne mozliwe IQ jakie moze osiagnac osoba z zespolem Downa? Czy mozliwe jest zeby osoba z zD miala IQ wysokie czyli powyzej 140 w skali Wechslera? I jeszcze jedno pytanie bo z tego co czytalem to zD ma podobno rozne odmiany np mozaika ktora trudno wykryc i moze nie powodowac uposledzenia? Czy zatem mozliwe jest ze ja (IQ 156 w skali Wechslera) mam zD w wersji mozaicznej? :shock:
_basia_ - 2009-03-17, 15:11

Z tego co wiem to różne może osiagnąć IQ.
Są osoby z pełną trisomią co pracują na Uniwersytecie Madryckim (jako wykładowca oczywiście) i są osoby z mozaiką co są bardzo upośledzone.Znam taką jedną osobę.
Teoretycznie osoby z trisomią prostą mają niższe IQ niż osoby z mozaiką.Ale to jest tylko teoria.

magdalenka - 2009-03-17, 15:18

Nie wiem do czego Ci to bo chyba nie matwisz sie ze masz zD :roll: , a jak sie martwisz to idz zrobic sobie kariotyp ;-)

W kazdym razie maksymalne IQ dla osoby z zD to 85 , dla osoby z Mozaiczna forma zD 100 ale rozne zrodla podaja roznie i pisza ze nie zawsze Mozaiczny zD znaczy mniejsze uposledzenie, niektore dzieci z trisomia prosta dostaly wyzsze punkty w testach IQ niz dzieci z trisomia Mozaiczna.

kruffka - 2009-03-19, 06:21

At the gates, na co Ty tracisz czas z tym swoim IQ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group