To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Pieluszki - jakich używacie/jakie polecacie

Manu - 2012-10-29, 18:23

My mamy z Lidla pieluchy,Hanka używa tylko na noc
edyta.editt - 2012-10-29, 20:17

Beatko to jest myśl :-D Mój chrzestniak tak ma-wiecznie coś-przez swoje 1,5-roczne życie używał tylko z 2 m-ce chusteczek.
Antoś dwa tygodnie temu miał jelitówkę i wtedy pupcia była czerwona jak burak-chodził dwa dni bez pieluszki i to pomogło.
Ja nie dotykam chusteczkami miejsc z wysypką,ale to pewnie i tak podrażnia.
Używam płatków pielęgnacyjnych i wody,więc póki co chusteczki w odstawkę :spoko:
Dziękuję za pomoc!

beticz - 2012-10-29, 23:08

Ja na dwójce przerobiłam to odstawienie chusteczek i zdecydowanie dużo lepsza była poprawa, a więc coś w tym musi być. Zuzia często również miała takie krosty, stany zapalne na pupci i wzgórku (nie od pieluch) i również zdecydowanie szybciej się goiły jak nie używałam chusteczek.
aga75 - 2012-10-31, 09:56

W kwestii pieluch, polecam pieluszki z Rossmana. Michał nigdy nie miał z nimi żadnych problemów. A mnie przekonuje cena ;-) .

A jeśli chodzi o problemy z odparzeniami i wysypką (przeszłam przy pierwszym dziecku), lekarz też kazał odstawić chusteczki. Z komentarzem: "Chusteczki są na podróżne i nieprzewidziane sytuacje poza domem. A w domu - woda z mydłem + Alantan Plus".
I tak zrobiliśmy. I tego się trzymamy przy Michale. Polecam :tak:

sobalinka - 2012-10-31, 12:01

aga75 napisał/a:
W kwestii pieluch, polecam pieluszki z Rossmana. Michał nigdy nie miał z nimi żadnych problemów. A mnie przekonuje cena ;-) .


My też zazwyczaj te :tak:

Jezior - 2012-10-31, 12:20

Rossman jest ok.

Teraz zrobili jeszcze jakieś inne - chyba tańsze ale nie próbowaliśmy.

Przy zakuie z tym ich programem rabatowym cena jest super.

mona31 - 2012-10-31, 13:35

U nas jest Dada z biedronki jestem zadowolona, przy starszym jak używaliśmy pampers pieluch to własnie była wysypka jak zmieniłam na dade to sie skończyło, był uczulony na ten wkład rumiankowy :papa:
sobalinka - 2012-11-01, 07:41

mona31 napisał/a:
U nas jest Dada z biedronki jestem zadowolona, przy starszym jak używaliśmy pampers pieluch to własnie była wysypka jak zmieniłam na dade to sie skończyło, był uczulony na ten wkład rumiankowy :papa:


Dada jest ok, ale nie mają rozmiaru 6 :-(
Rossmanowskie mają.

betka533 - 2012-11-01, 09:39

Ja dla Gabi używam pieluszek Happy,dla Bartka Pampersa.Wiem,że są drogie ale przyzwyczaiłam Go od początku.Nie będe zmieniać.
emilka - 2012-11-01, 11:56

Ja przy Gabrysi używałam tylko Dada i teraz przy Milusi też używam tylko dada. Ma bardzo wrażliwą skórę i często ma chrostki ale próbowałam już pampersów i hagis no i pupa taka sama więc wróciłam do dada. Cena w porządku i wiem że chrostki będą na pewno póki będzie pieluszka na pupie. Dostałam od lekarki fajną maść która pomaga i smarujemy tyłeczek.
edyta.editt - 2012-11-06, 18:26

Używałam tylko Rossmanowskich,odstawiłam chusteczki i uczulenie jest-bardzo blade,ale jest-nawet powiększyło się.
Ja zazwyczaj używam waciki i wodę-rano i jak dziecko zrobi kupcię,wieczorem.
Dziwne,że dopiero teraz Mu wyszło...
Czekam na maśc-robiona-znajoma mi dała receptę-może pomoże-choć jest do odparzeń.

Dręczy mnie to,Antola jest przeziębiony,więc może udamy się do lekarza i zapytam co Ona na to.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group