To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Grafomotoryka- uczymy pisać level1

zula - 2010-02-05, 11:42
Temat postu: Grafomotoryka- uczymy pisać level1
Szukałam tytułu o tej nazwie ale nie znalazłam.Wczoraj wrzuciłam na Picassa wszystkie obrazki jakie sobie pościągałam dla Kamilka.Moze ktoś będzie chciał tez skorzystać.Sa i proste zadanka i troszkę trudniejsze.TU
ewa s - 2010-02-05, 20:15

Dziękujemy bardzo mamo Kamilka,my napewno skorzystamy właśnie na takiem etapie jesteśmy z naszą Klaudusią :-)
mariola - 2010-02-05, 20:49

My też skorzystamy, Dawid to właśnie lubi, wydrukuje i będzie miał jak znalazł :spoko:
zula - 2010-02-05, 20:50

U mnie tez właśnie ostatnio taka akcja z tym ślaczkowaniem ;-) :spoko:
damdziu - 2010-02-05, 21:42

Dziewczyny a ja wam polecam( tak po cichutku i nie oficjalnie)stronę ''chomikuj.pl'' tz ja w wyszukiwarkę wpisuję -chomikuj pomoce- lub chomikuj pomoce dla przedszkola i naprawdę można wiele ciekawych rzeczy wydrukować.
Iga - 2011-10-02, 20:34

Dziewczyny kiedy zaczynałyście ślaczkowanie z dziećmi?
kropeczka - 2011-10-02, 20:41

Ja zaczynałam z Olą około piątego roku życia. Na początku rysowałam dwie kropki, które miała połączyć. Jak dobrze sobie radziła zmniejszałam odległość.
zula - 2011-10-03, 12:38

Ja Kamilkowi wcześniej podsuwałam .Czasem tylko tak dawałam by gryzmolił i tłumaczyłam ze ma od kropeczki do kropeczki ciągać linie.Czasem trzymałam jego dłoń i rysowałam z nim.Dopiero w zasadzie teraz mogę powiedzieć że Kamil zakumał o co w tym chodzi i stara się samodzielnie zrobić zadanie.Naprawdę mogę z czystym sercem powiedzieć ze się stara i robi to w miarę starannie.
groszek - 2021-03-12, 12:27
Temat postu: Grafomotoryka i rysunki z mówika do tworzenia zdań i pytań
Pomyślałam że to może być dobry wątek o nauce pisania, dla tych co tego nie ogarniają jak mój Maks.
Zastanawianie się czy powinien najpierw czytać żeby móc to napisać to u 15latka trochę za późno.
Nie jestem pedagogiem specjalnym więc uczę syna na czuja
Uznałam bowiem że jak przez 9 lat w szkole nie zyskał tej kompetencji w sposób krok po kroku to ja będę go uczyć po partyzancki na chybił trafił.
Tym bardziej że mam pewien sukces z nauki sylab, ale to opiszę we właściwym wątku
Wracając do tematu.
Założyłam po raz drugi w życiu zeszyt aktywności( pierwszy założyłam 10 lat temu po turnusie z Wianecką)
Maks ma za zadanie pociągnąć po moim ołówku podpisy pod zdjęciami.
Można to uznać za grafomotorykę. Przypomniałam sobie że podobnie uczyła Julkę Asia14

Dołożyłam do tego pismo rysunkowe z mówika bo Maks nie umie zadawać pytań. No i z tymi rysunkami to jednak bardziej wie co napisał.

Iga - 2021-03-12, 14:25

Ania, przez pewien czas Majka pisała litery, żeby pisać. Bez rozumienia. Fajna jest ta pozycja z Harmoini. Polecam do ćwiczeń.

Fajna też jest TA SERIA jeżeli sobie życzysz wrzucę na dysk.


groszek - 2021-03-12, 18:31

Ja szukam na razie samych wielkich liter. Jakbyś miała drukowane to bym zafoliowała i Maks by pisał jak po śladzie.
Może to błąd, może powinnam dać mu małe i duże ale boję się że to będzie za dużo dla niego

Bo właśnie wszędzie uczą pisanych , a drukowanych raczej się nie spotyka.

Iga - 2021-03-12, 19:35

Wrzuciłam Małymi kroczkami - moje pierwsze litery i Kocham szkołę
szałwia - 2021-03-12, 20:17

groszek napisał/a:

Bo właśnie wszędzie uczą pisanych , a drukowanych raczej się nie spotyka.

A takie karty z literami z ADAMIGO suchościeralne?

groszek - 2021-03-13, 18:32

O świetne i trzy rodzaje liter na jednej stronie :spoko:
Dzięki



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group