To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Stowarzyszenie "Tęcza" w Krakowie

groszek - 2023-04-25, 10:52

Marto masz badania i wiesz jaki masz cholesterol. Zaczynasz pić zieloną herbatę i po3 miesiącach badasz poziom cholesterolu. I już wiesz czy Ci pomogło czy nie.
baronek - 2023-04-25, 13:56

Zrozumiałe, Tomek. :spoko:
Aniu, czyli wsadzasz mnie do grupy badawczej. Statystycznie jednak po tym eksperymencie nic nie udowodnię. :-D

Maria74 - 2023-04-25, 16:25

W razie czego też się zgłaszam :-) Też zwróciłam uwagę na ten sam fragment opracowania co Marta o obniżeniu cholesterolu przy piciu 3 szklanek zielonej herbaty. Będę starać się pić choć jedną, choć nie lubię.
Iga - 2023-04-25, 16:39

No ja tez na to zwróciłam uwagę. Będę moją mamę molestować z tą zieloną herbatą.
Albo oddam mamie te przeterminowane suplementy.

babciajanina - 2023-04-25, 17:53

Zaciekawił mnie temat zielonej herbaty. Od dawna piję ją w ilości około 1/2 l bo bardzo ją lubię. :-) Nie myślałam o niej w wymiarze zdrowotnym :-) Przyszło mi do głowy, że moze coś jednak jest na rzeczy: cholesterol całkowity mam w normie, nawet trochę poniżej, frakcje dobrego i złego w normie. Zaciekawiło mnie, że jemy z M to samo /dietetycznie, beztłuszczowo ze względów kardiologicznych M/ i o dziwo on ma problem cholesterelowy a ja nie. /niestety , nie znosi zielonej herbaty :nie:
Wobec tych nowinek-idę zaparzyć herbatkę :-) Pokażę mu tekst i może to go przekona do picia zielonej herbaty :-)

groszek - 2023-04-26, 11:16

baronek napisał/a:
Zrozumiałe, Tomek. :spoko:
Aniu, czyli wsadzasz mnie do grupy badawczej. Statystycznie jednak po tym eksperymencie nic nie udowodnię. :-D

Sobie tak. Obniżysz cholesterol i zyskasz.
Rodzice którzy podają zieloną herbatę też są zainteresowani czy ich pociesze pomaga czy nie. Jak pomaga polecają innym jak nie, to nie polecają i są jak my cięci na tych, którzy polecają :lol:

Maria74 - 2023-04-26, 19:30

No wydaje mi się, że my nie jesteśmy cięci na tych rodziców co polecają coś z własnego doświadczenia, tylko na tych, którzy powołują się na badania (które okazują się nie do końca sprawdzone), czy wręcz robią religię z suplementacji. Przynajmniej ja.
baronek - 2023-04-26, 20:54

Ja tak jak ty Mario. :spoko:
groszek - 2023-04-27, 18:23

A ja nie wiem, czy jestem cięta czy szyta :nzastanawianie: :nniewiem:
gr0szek - 2023-05-18, 21:03

Zamieszczam też tutaj, bo dotyczy (trochę przynajmniej) tematu pokonferencyjnego.

gr0szek napisał/a:
Popełniłem dwa teksty do nowego "Informatora" Bardziej Kochanych.

Jeden to rozbudowana wersja artykułu o EGCG - dotyczy szerszego zakresu suplementów.
Drugi, króciutki o szukaniu informacji w sieci (IMHO za krótki)...

Umieściłem je na stronie independent.academia.edu\GrochowskiT. Jeśli byłyby kłopoty z dostępem - proszę o info, będę umieszczał jeszcze gdzieś indziej. Przyjemnej lektury :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group