To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Gotu Kola

Artha - 2010-05-26, 00:06
Temat postu: Gotu Kola
Witam,

czy znacie może Gotu Kolę ? znalazłam to cudo w internecie a teraz szukam użytkowników:)
Pozdrawiam cieplutko

Artha - 2010-05-26, 09:38

Może dodam, że to jest zioło, które dobrze wpływa na pracę mózgu.
Tu kilka słów na ten temat:

Gotu-kola jest znana w Chinach jako cudowna roślina długowieczności. W Indiach jest uważana za jedną z najbardziej odmładzających roślin. Wygładza skórę i poprawia jej nawodnienie, zapobiega powstawaniu zmarszczek, redukuje cellulitis i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Należy także do nielicznej grupy roślin wzmacniających regenerację komórek mózgowych, zapobiega procesom starzenia. Nazywana jest "pożywką dla mózgu". Posiada niezwykłe właściwości harmonizujące pracę lewej i prawej półkuli mózgowej.

Preparaty Gotu-kola działają psychotonicznie, usuwają objawy znużenia i zmęczenia psychicznego. Normalizują nadciśnienie, działają przeciwobrzękowo przy niewydolności żylnej, poprawiają czynności naczyń włosowatych. W Indiach Gotu Kola jest zalecana dzieciom, mającym problemy z koncentracją.

Zalecany jako suplement diety przy:
– niepożądanych zmianach i chorobach skóry (cellulitis, blizny)
– objawach starzenia (obniżony poziom energii, zaburzenia układu krążenia)
– zwiększonym wysiłku intelektualnym i fizycznym
– problemach z koncentracją
– długotrwałych sytuacjach stresowych

Jak dla mnie brzmi dobrze, podaję od 2 tygodni ale jeszcze jakiś specjalnych efektów nie widzę.

Dedi - 2010-05-26, 09:49

To kolejny "naturalny" specyfik. Nie znalazłem żadnych badań klinicznych i dokładnej zasady działania więc się nie wypowiem. Wiem tylko że to jest ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group