To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Uczymy czytać

szałwia - 2016-09-08, 10:55

Igor opanował samogłoski wcześnie i szybko. Z sylabami idzie ooooppppoooorrrniieee.... ;/
Popróbuję teraz literowo, a później powrócimy do sylab. Zakupiłam wczoraj Elementarz dla dzieci z dysleksją.
Ładnie wydana, czytelna, bez krzykliwych obrazków książka. Dziecko faktycznie może skupić się na literce, ciekawe teksty. Polecam :-)

szałwia - 2019-03-04, 22:41

Dla dzieci , które znają literki, łączą je w sylaby, ale mają problem z przeczytanie całego wyrazu , polecam książeczki, w których sylaby wyróżniają się kolorami - sylaby są na zmianę czerwone i niebieskie. Jest to też dobry moment, aby przejść z liter drukowanych jak u Cieszyńskiej, na małe.
Nam na tym etapie bardzo pomogła niedroga książeczka "Nauka czytania "Beaty Guzowskiej
Link jest do e-booka, ale my mamy wersję papierową.
Pozycja warta polecenia.

aniak - 2019-03-05, 10:28

Sylwia, dzięki za podpowiedź. Piotrek bardzo ładnie literuje, w szkole pracuje na Łatwym czytaniu ale rzeczywiście ma problem z łączeniem w sylaby.

A tak przy okazji pozdrawiamy :* :-)

efcia - 2019-03-07, 19:22

U nas podobnie. Dawid głoskuje wyraz, ale gdy jest za długi to go nie złączy. Małe sylaby typu: mama, tata, woda przeczyta, ale jak wyraz jest już 5literowy lub 1sylabowy np. słowo "jest" to się zniechęca i patrzy w gwiazdy ;/
W szkole ma książkę gdzie tekst jest podzielony na sylaby kolorami, tak jak pisała Sylwia. U nas jest czarny i zielony. Początkowo czytał czarne głoski i sylaby a zielone pomijał., jakby ich nie zauważał (w książkach wszędzie jest na czarno pisany tekst). Teraz już wie o co chodzi ale ma problem z tymi sylabami.

kruffka - 2019-03-10, 21:19

U nas doskonale sprawdziła się Metoda Krakowska
groszek - 2019-03-10, 21:45

Jesteś super nauczycielką Agnieszko! :spoko:
groszek - 2020-04-03, 14:04
Temat postu: linki do stron nauka czytania metodą krakowską
:arrow: nauka czytania
groszek - 2020-10-16, 22:21
Temat postu: układanie wyrazów dwusylabowych
Gr0szek zrobił dla Maksa taką aplikację.Może i waszym dzieciom się spodoba taka komputerowa zabawa?
Trzeba przeciągnąć właściwą sylabę, żeby podpisać obrazek
:arrow: sylabowa układanka


aniak - 2020-10-17, 11:30

Super :brawo: ! My na pewno skorzystamy. Dzięki :-D
groszek - 2020-10-17, 20:27

:spoko:
Maria74 - 2020-10-18, 18:57

Bardzo fajne
baronek - 2020-10-19, 08:51

Super! :brawo:
szałwia - 2020-10-21, 18:11

Brawo! Super gra :-)
gr0szek - 2020-10-23, 21:59

Dodałem nową wersję programu, w którym chowane jest słowo (napis). Należy ułożyć sylaby albo według "pamięci" albo według słuchu - po kliknięciu na obrazek słowo jest czytane. Dodatkowo, kliknięcie na docelowe pole (zielony prostokąt ze znakami zapytania) program czyta właściwą sylabę. Jeszcze nie sprawdziliśmy, jak Maks sobie z tym poradzi, ale jutro przetestujemy,

Nowa wersja znajduje się pod adresem https://zakatek21.pl/sylaby/1/

Marta Witecka - 2020-10-28, 17:41

Super GrOszku, dziękuję, że się tym dzielisz. Nie znalazłam tego wcześniej, a ponieważ jesteśmy w domu, to jutro mam co zaaplikować :lol: chłopakom :papa:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group