To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Teoretycznie o zespole Downa - zD i jego stopień "zaawansowania"?

Artur21 - 2011-02-06, 23:16

bebe, wydaje mi się, co więcej, jestem pewien, że wyrazem szacunku jest przede wszystkim pisanie osobie do której masz jakieś uwagi, wprost.

Ludzi się nie szanuje za wiek tylko za to, że są. Przynajmniej teoretycznie i na początku. Każdy ma równe szanse na starcie jednak szacunek ludzi można gdzieś zatracić. Aby kogoś uczyć trzeba samemu świecić przykładem.

Stwierdzenie, że ktoś jest "trudną publicznością" raczej nie przysporzy Ci wielbicieli :nie:

O jakim kółku wzajemnej adoracji bebe piszesz?

bebe - 2011-02-06, 23:19

Tusiu dla uściślenia jeśli można o jakim udziale mówisz.
bebe - 2011-02-06, 23:21

Artur21 napisał/a:
bebe, wydaje mi się, co więcej, jestem pewien, że wyrazem szacunku jest przede wszystkim pisanie osobie do której masz jakieś uwagi, wprost.

Ludzi się nie szanuje za wiek tylko za to, że są. Przynajmniej teoretycznie i na początku. Każdy ma równe szanse na starcie jednak szacunek ludzi można gdzieś zatracić. Aby kogoś uczyć trzeba samemu świecić przykładem.
O jakim kółku wzajemnej adoracji bebe piszesz?

o nożyce się odezwały

Tuśka - 2011-02-06, 23:22

Ja już skończyłam dyskusję w tym temacie. :tak:
Nie będę niczego uściślać.

Artur21 - 2011-02-06, 23:26

Co to są o nożyce?

Powinno chyba być: o, nożyce się odezwały? Krzewiłaś sama ostatnio poprawność językową...


Dopiero teraz zobaczyłem napis w stopce Twego bebe profilu :lol: Taka genialna ironia losu :lol: Musisz być ciągle na środkach przeciwbólowych :lol: :lol: :lol:

Kalinka - 2011-02-06, 23:37

Arturze, miejże litość :okular:
Margola - 2011-02-07, 04:44

A ci sie kłócą po nocach. Małgosiu,włóż po prostu wiecej wysiłku w znalezienie odpowiednich linków, albo skorzystaj z wątku "Gdzie to znaleźć - kto pyta, nie błądzi" - tam Ci administratorzy podpowiedzą.
Iga - 2011-02-07, 07:26

Jeny, nie było mnie 2 dni! A tu już dym.

Dziewczyny dajcie sobie spokój z Małgorzatą. Nie czepiajcie się. Bo jej pytania są jak najbardziej normalne. I czy ona jest studentką, czy matką po 40-stce to taka jest wiedza społeczeństwa na temat zD. Większość z nas po zalogowaniu zadaje całkiem podobne pytania, a większość z nas jest już po studiach i pracuje zawodowo. Żeby wszyscy tak chcieli poszerzać wiedzę na temat zD a nie powielać książkowe farmazony. Nikt nie musi przekopywać Zakątka, zwłaszcza, że na początku trudno się zorientować i jakby nie było, temat zD dla Małgośki nie jest priorytetem w jej życiu. Zadała pytanie i dostała odpowiedź. Nie musicie już wkładać w jej wypowiedzi jakiś obraźliwych tonów, bo takich nie było. Jak na razie to Wy macie zaczepki dziwnej treści.

Dziękuję.

aniak - 2011-02-07, 10:11

Iga napisał/a:
Jeny, nie było mnie 2 dni! A tu już dym.

Dziewczyny dajcie sobie spokój z Małgorzatą. Nie czepiajcie się. Bo jej pytania są jak najbardziej normalne. I czy ona jest studentką, czy matką po 40-stce to taka jest wiedza społeczeństwa na temat zD. Większość z nas po zalogowaniu zadaje całkiem podobne pytania, a większość z nas jest już po studiach i pracuje zawodowo. Żeby wszyscy tak chcieli poszerzać wiedzę na temat zD a nie powielać książkowe farmazony. Nikt nie musi przekopywać Zakątka, zwłaszcza, że na początku trudno się zorientować i jakby nie było, temat zD dla Małgośki nie jest priorytetem w jej życiu. Zadała pytanie i dostała odpowiedź. Nie musicie już wkładać w jej wypowiedzi jakiś obraźliwych tonów, bo takich nie było. Jak na razie to Wy macie zaczepki dziwnej treści.

Dziękuję.


Iga, ja Tobie dziękuję :tak:

Iwona K - 2011-02-07, 10:31

Iga, skąd Ci się ta mądrość bierze ? :prosze:
Joanna - 2011-02-07, 11:09

A ja myślałam, że nam zależy aby społeczeństwo wiedziało więcej niż dotej pory na temat zD, a jak się jedna chętna znalazła to ja młotkiem po głowie, oj dziewczyny czepialskie jesteście strasznie i wyszukujecie drugiego dna...ja tam się ciesze , że kogoś to interesuje i chce szukać , a my powinniśmy w tym pomóc, bo to leży w interesie naszych dzieci :tak: .

Zresztą jest gdzieś taki fajny wątek..."Czy nasz świat jest hermetyczny" tytuł daje wiele do myślenia, wielu biadoli, że społęczeństwo tego czy tamtego nie wie, a jak ktoś się chce dowiedzieć, to go atakuje i obserwator nie jest pierwszą osobą :nie:

magdalenka - 2011-02-07, 11:24

Racja Joanno :spoko:
Jesteśmy hermetyczni jak cholera , jak ktoś nie ma dziecka z zD to "won mi stąd" ,wstyd :oops:

boszka59 - 2011-02-07, 14:48

Mnie nie o to chodziło kiedy zaczynałam tę dyskusję. Zakątek zawiera ogromną ilość informacji wystarczy poczytać i można znaleźć prawie wszystko a o resztę dopytać. Natomiast tworzenie kolejnych wątków i powielanie w nich najbardziej podstawowych informacji niczemu nie służy. Nikt albo prawie nikt z tego nie skorzysta.Pytanie o otyłośc powinno być w odpowiednim temacie, o typy w odpowiednim.A jeśli Małgosia by już dotarła do odpowiednich tematów sama by znalazła odpowiedź. Jeśli będą powstawać kolejne wątki z pytaniami o abc zespołu to napewno nie zwiększy wiedzy społeczeństwa o funkcjonowaniu naszych dzieci a zapcha forum. Tak ja uważam
Tuśka - 2011-02-07, 15:10

Tak samo uważam i ja, a że emocje mnie poniosły to fakt, niepotrzebnie; przepraszam.
reni - 2011-02-07, 16:56

Dziewczyny wstyd mi za Was :oops: i bardzi mi się nie podoba ,że tak potraktowałyście OBSERWATORA.Jak dla mnie nie było nic obraźliwego w jej wypowiedziach.Kto szuka nie błądzi...Ja sama póki nie miałam dziecka z zD byłam w tym temacie zielona.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group