To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Przedszkole - Przedszkola w Poznaniu, gdzie chodzą nasze dzieciaki?

emka205 - 2015-12-06, 16:12

mimi, ale fajne wieści, takiego przedszkola brakowało. Gdyby cofnąć czas, mój by na pewno tam poszedł.
Makowa - 2016-01-04, 21:47

Odświeżam temat - szukam przedszkola od południowo-zachodniej części Poznania. Jesteśmy z powiatu i nie mam pojęcia jakie będziemy mieli szanse w starciu z Poznaniakami ;) Znalazłam informację o ośrodku OREW przy ul. Bosej. Może ktoś coś....??
Mewa - 2016-01-05, 09:14

Nasze przedszkole na os. Lecha niezmiennie bardzo gorąco polecam. O OREWie nawet nie wiedziałam. Może skontaktuj się z dyrektorką wybranej placówki, to Ci coś doradzi w sprawie zwiększenia szans. To chyba przede wszystkim Twoja gmina musi się zgodzić uregulować należności za przedszkole Twojego dziecka w Poznaniu.

U nas co miesiąc są prowadzone zabawy dla małych "kandydatów" - info na stronie warsztaty.

asika1979 - 2016-01-09, 16:16

I ja polecam przedszkole Koszałka Opałka na os.Lecha :spoko:
Z tego co się orientuję w OREWie są prowadzone tylko grupy specjalne

Makowa - 2016-01-09, 21:30

Już dzwoniłam do OREWU, ale muszę czekać na spotkanie, na razie nic nie wiem, czy wezmą nas pod uwagę. OREW cały jest ,,specjalny" ;) ,co nie oznacza, że tylko dla dzieci po porażeniach. U nas też różowo nie jest i sprzężenie jest, więc żadne integracyjne mnie nie interesują w tym momencie... Pytałam, bo może jest już jakieś poznańskie zespołowe dziecko w OREWie, ale nikt się nie odezwał.
Maciejka - 2016-01-10, 11:02

Jasiu chodził do przedszkola na Libelta. Jest tam przedszkole specjalne. Było tam sporo dzieci zespołowych. Jesteśmy również spod Poznania. Na stronie mają informację o zajęciach adaptacyjnych dla dzieci ubiegających się o przyjęcie.
przedszkole specjalne 164
Są tam też prowadzone zajęcia wczesnego wspomagania. Jasiu korzystał z tych zajęć będą przedszkolakiem.

Makowa - 2016-01-10, 21:17

Przedszkole na Libelta jest numerem jeden na mojej liście :-) , ale szukałam jeszcze czegoś bliżej, jesteśmy z gminy Dopiewo.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group