To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Zwrot pieniędzy za paliwo.

grazynam69 - 2011-12-14, 13:10
Temat postu: Re: Zwrot pieniędzy za paliwo.
honia22 napisał/a:
Witam. Mam pytanie odnośnie tematu. Bartek ma 5 lat i dopiero od roku chodzi do poradni psychologiczno-pedagogicznej,wcześniej nigdzie nie chodziliśmy na żadne zajęcia. Teraz mamy wyjazdy do logopedów,psychologów,na wczesne wspomaganie,na świetlice integracyjna i na inne zajęcia,oraz do różnych lekarzy. Więc codziennie gdzieś musimy jechać a nie zawsze nas stać i nieraz opuszczamy zajęcia z powodu braku pieniędzy. Czy mogę się starać o zwrot pieniędzy za paliwo lub dostać pieniądze na te paliwo np z mops
u?


Ja w MOPS-ie napisałam podanie z prośbą o pomoc z finansowaniu dojazdów do poradni specjalistycznych i rehabilitacje.Raz na jakiś czas Burmistrz naszej gminy przyznaje pieniążki, w zależności od budżetu. Pierwszy raz dostaliśmy 1200zł.,drugim razem 900zł.Po nowym roku znowu zwrócę się o pomoc.
Nie wiem jak to jest w Twojej gminie, ale warto spróbować :spoko:

efcia - 2016-03-20, 12:05

Powiedzcie mi bo w urzędzie pani nie wiedziała. Czy jak złożę teraz wniosek o zwrot kosztów dojazdu dziecka do przedszkola bo ma obowiązek zerówkowy i miasto go nie dowozi bo nie ma busa, to czy muszą mi zwrócić również za te miesiące do tyłu czyli 6m-cy licząc od września?

Miał ktoś taką sytuację?

aniak - 2016-03-20, 12:56

Według mnie nie. U nas w urzędzie jest konkretny termin do którego trzeba składać rozliczenie za dany miesiąc. Ale może każdy urząd ma swoje finansowe "prawo".
lenas01 - 2016-03-20, 13:04

U nas też jest wyznaczony termin składania dokumentów w urzędzie miasta.
aga20aga - 2016-03-21, 22:31

A u nas podanie złożyłam chyba w październiku, konkretnie wypisane wnioski na konkretny miesiąc w grudniu i wypłacili zaległości od września
efcia - 2016-03-28, 12:08

Dowiedziałam się, że u nas nie ma konkretnych terminów składania wniosków. Napisałam prośbę o zwrot również za poprzednie miesiące. Zobaczymy jak się do tego burmistrz ustosunkuje. Podobno ma miesiąc na odpowiedź. Szok, że tak długo.
mija - 2016-04-01, 08:55

W mojej szkole jest kilkoro rodziców, którzy przynoszą takie wnioski do podbicia raz w miesiącu.
Że dowożą własnym transportem.
Moim zadaniem jest wyliczyć obecności z dziennika - ile dni i podbić pieczatkę.
Oni zanoszą to do gmin i mają zwrot na konto.

magda - 2016-04-01, 09:15

U nas wszystkim zajmuje się szkoła jak się zgłosisz, że prosisz o zwrot. Przygotowują dokumenty do podpisania umowy a comiesięczne rozliczenie zostawiam u wychowawczyni lub w sekretariacie. Niestety nie ma możliwości nadpłaty za miesiące kiedy nie obowiązywała umowa.
efcia - 2016-04-05, 11:10

Otrzymałam pismo, ze muszę uzupełnić dane o numer rejestracji, czy na benzynę czy olej itd. Rozmawiałam osobiście z p. kier. do spraw oświaty i poinformowała mnie, ze mimo iż umowa będzie podpisana w kwietniu to, że złożyłam wniosek w marcu, będę miała zwrócone pieniążki o ten jeden miesiąc. Będę co miesiąc musiała przynieść od dyr. przedszkola podbitą informację ile dni było dziecko w danym miesiącu i tak jak Mijka pisze, na tej podstawie obliczą mi zwrot.

Sama przyznała, że brakuje informacji do kiedy mają rodzice składać wnioski i kto może a kto nie i że w ogóle nie ma informacji, zapewniła że do końca roku ujednolicą wszystko i druki będą do pobrania ze strony UM.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group