To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Zbiórki publiczne

kabatka - 2011-05-04, 13:05
Temat postu: Zbiórki publiczne
Pisaliśmy już o zbiórkach publicznych trochę w temacie :arrow: Subkonto.

Obecnie temat powrócił przy okazji apelu o pomoc dla Olgi (renii3000).
Wszystkich zainteresowanym pomocą dla Olgi proszę o kontakt na PW z Renią.
Niestety nie możemy zamieścić takiego apelu na forum (jako Stowarzyszenie odpowiedzialne za forum), ponieważ apel taki podpada jednoznacznie pod zbiórki publiczne:
- jest w miejscu w sieci, za które my odpowiadamy,
- jest zbiórką pieniędzy na określony cel,
- jest zamieszczony na forum, którego zasięg jest nieograniczony, więc należałoby wystąpić do MSWiA o pozwolenie.

Zapytanie o to wysłaliśmy do Stowarzyszenia Klon/Jawor i dostaliśmy jednoznaczną odpowiedź w tej kwestii.

Alicja - 2012-05-30, 21:46

Brak słów, po prostu brak słów :shock:

---> Pamiętnik Babci Kubusia

----> List otwarty, Pan Minister MSW


:cry:

cisną mi się na usta słowa "pana z lodówki", ale ze wzg na wulgaryzmy zacytować nie wypada :okular:
Łączę się w bólu z Babcią Kubusia, również doświadczyłam na własnej skórze podłości ludzkiej...

anna30 - 2012-05-30, 21:52

Alicja napisał/a:
Brak słów, po prostu brak słów :shock:

---> Pamiętnik Babci Kubusia

----> List otwarty, Pan Minister MSW


:cry:

Czyli co, nasz wątek "oddam w dobre ręce" też ktoś może w taki sposób potraktować? Jak mi ktoś np. przyśle ubranka dla dziecka, pomoce dydaktyczne i oficjalnie za nie podziekuję... Jakaś paranoja, totalna paranoja :wow:

nefre - 2012-05-30, 23:15

dlatego trza by ten wątek też zablokować :tak: (co by obcy nie wchodzili :okular: )
Margola - 2012-05-30, 23:46

Może to pomoże Babci Kubusia Zbiórka w internecie to nie zbiórka publiczna
I, jakkolwiek fanką RPP nie jestem, to tonący brzytwy się chwyta: projekt Polska 2.0

kabatka - 2012-05-31, 09:55

Margo dzięki za ten wyrok Sądu, choć jedna jaskółka wiosny nie czyni i to, że jeden wyrok taki zapadł nie oznacza, że w innych przypadkach sądy by orzekały tak samo :-(
Niestety ustawa absolutnie nie przystaje do rzeczywistości świata 2.0 ;/

W naszym kraju jednak lepiej dmuchać na zimne :-? ... co też czynię, choć wiele osób to drażni :roll:

Margola - 2012-05-31, 10:04

Trochę szersze dywagacje na ten temat

Myślę, że warto byłoby zwrócić się w tej sprawie o wykładnię NSA.

Maciejka - 2012-05-31, 12:46

Nie otwierają mi się linki zamieszczone przez Alicję :nie: .
Alicja - 2012-05-31, 14:18

Bo rozgłos spowodował zawieszenie się strony.
Już działają :tak:

Margola - 2012-05-31, 15:19

Trzeba to nagłośnić, dzięki Alicjo - zważywszy, że sprawa dotyczy czegoś, co na pozór wygląda niewinnie - prośby o przekazywanie przedmiotów dla/na rzecz dziecka.

Bardzo jestem ciekawa, jaką interpretację przyjęły organy ścigania ;/

groszek - 2012-06-24, 12:10

Czytam i oczom nie wierzę co za paranoja!!!
Iga - 2012-06-24, 15:52

Dobrze, że Aniu odkopałaś watek, bo nie mogłam znaleźć.
W tym tygodniu w Trójce był wywiad z misterem, na temat zbiórek publicznych. I minister mówił, że wprowadzą zmiany w prawie i nie uwierzycie ... dopiszą do tego wszystkiego zbiórki w internecie i wpłaty przelewem :w00t: :nrechot:
Oni z nas na każdym kroku robią wariatów. Zacząwszy od ACTA, poprzez sześciolatki w szkołach a skończywszy na emeryturach.

groszek - 2012-06-24, 18:14

Iga napisał/a:

Oni z nas na każdym kroku robią wariatów. Zacząwszy od ACTA, poprzez sześciolatki w szkołach a skończywszy na emeryturach.


...żeby to tylko chodziło o wariatów, to by było małe piwo...ale to są celowe zakusy, aby zrobić z nas niewolników, którzy nie mogą nic zrobić bez pozwolenia urzędu...

grażyna - 2012-06-24, 18:25

Dla mnie to bzdury faktycznie z tymi zbiórkami. Co komu do tego na co zbieram i w jakiej formie?! Jeśli podawałbym fałszywy cel zbiórki, rozumiem to powinno być karalne. Jeśli tylko ludzie chcą wpłacać/dawać rzeczy to co urzędnikowi do tego :-x .
groszek - 2012-06-24, 18:30

Chodzi o to, żebyś się za nadto nie wzbogaciła :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group