To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

"Bardziej Kochani" - Subkonto w "Bardziej Kochanych"

marsjanka7 - 2016-01-27, 22:03

Maria74 napisał/a:
7% to sporo.


Dokładnie...jak się komuś uzbiera kilka tysięcy to sporo...mnie około 500 zł zabiorą...dobrze, że znajomym rodzicom co dopiero zakładają 1% już nie polecam tego Stowarzyszenia, niektórzy się już nawet przenoszą...u mnie za dużo ludzi ma mój KRS i ciężko byłoby się przenieść ;/
Po drugie tak księgowa...no wkurzająca jest :-?

Alicja - 2016-01-27, 23:07

Monia, napisałam na priv :-)
Aksa78 - 2016-01-28, 11:07

Hmmm, nowy KRS podac to żaden problem, tylko czy kasę mozna też przenieść?
jolka - 2016-01-29, 14:51

Witam

Kiedyś można było mieć subkonto w więcej niż jednej fundacji.
Może to byłoby jakieś wyjście z sytuacji, tym osobom z którymi jest kontakt podać nowy KRS?

Moje dziecko ma subkonto w Zdążyć z Pomocą i też długo czeka się na zwrot, ale na szczęście jak na razie nie pobierają prowiżji od zebranej kasy.

aga20aga - 2016-01-29, 18:48

A czy ktoś może mi wytłumaczyć jak sie zakłada takie subkonto i o co w tym chodzi i którą fundację wybrać? W tym temacie jestem zielona :-?
aniak - 2016-01-29, 19:25

Subkonto zakłada się osobie niepełnosprawnej (w tym przypadku ty jako rodzic swojemu dziecku) po to, żeby zbierać na nim fundusze wspierające rozwój dziecka - 1% i darowizny.
Fundacje są różne. Największą jest Zdążyć z Pomocą.
Tutaj na stronie tej fundacji jest opis jak krok po kroku założyć subkonto.
Którą fundację wybrać ? Tego nikt ci nie powie. Sama musisz poszukać w necie i zdecydować.
My jesteśmy w ZzP i bardzo sobie chwalimy, choć na rozliczenie faktur czeka się po dwa miesiące - mają bardzo wielu podopiecznych i dlatego to tyle trwa. Generalna zasada jest taka, że płacąc za leczenie, leki, rehabilitacje, terapie... dziecka, bierzesz faktury na fundację i jeśli masz środki na koncie, to fundacja rozlicza faktury zwracając pieniądze. To tak ogólnie.
Ja wyślesz do nich odpowiednie dokumenty, to oni przysyłają porozumienie, w którym opisane są szczegółowo wszystkie warunki.
Warto się tym zająć, bo to bardzo duża pomoc finansowa dla naszych dzieci.

A tak z ciekawości... Nikt nie mówił ci o subkoncie przez te 6 lat ? Żaden terapeuta, lekarz, inni rodzice...?

aga20aga - 2016-01-29, 22:20

O subkoncie nie, namawiano mnie natomiast na fundację szansa...
Alicja - 2016-01-30, 00:14

Szansa Z Katowic?
to stowarzyszenie.

aga20aga - 2016-01-30, 09:00

Hmm to czym sie w takim razie różni stowarzyszenie od fundacji?
Alicja - 2016-01-30, 11:28

Co to są organizacje pozarządowe? Czym jest stowarzyszenie a czym fundacja?
aga20aga - 2016-01-30, 16:00

Dzięki, teraz już rozumiem :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group