To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Wątek ekspercki: Wszystko o suplementacji

grażyna - 2011-09-28, 21:21

Przyznam się dziewczyny, że starałam się przeczytać wypowiedzi pan Jarka i nie ogarniam więcej niż połowy :oops: . Chyba musiałabym się trochę dokształcić i podczytać w tym temacie. Tylko czy warto?
Z wypowiedzi odczytałam, że u starszych to raczej nie przydatne. Chociaż nie zgodzę się z uogólnieniem, że po 20 to już początki alzheimera.

Zresztą przy tylu innych lekach, które Aneta bierze bałabym się też komplikacji.

mamagugu - 2011-09-28, 21:22

400 zł miesięcznie? :shock:
No to moja Violina ma pecha, że nie urodziła się w bogatszej rodzinie. Dawaliśmy radę bez supelementów to może i dalej jakoś pójdzie. Chociaż ta gingko nadal mnie kusi. Spróbuję podawać samą.

Alicja - 2011-09-28, 21:25

boszka59 napisał/a:

U nas to ok400pln przy wadze 40 kilo i podajemy Tavigo, kurkumę, DHA z Q10


Ło, matulu :shock: sporo tych złotówek...
chyba odpuszczę

anuszkaa - 2011-09-28, 21:33

Mamagugu, jesteś przygotowana na ekstremalny wzrost aktywności u Violi?
Po Ginko Ala szalała jak młody warchlak - żeby nie powiedziec jak dzik. Ponoć tak jest .
Jeśli się zdecyduję to chyba podczas ferii.
Mnie najbardziej ta kurkuma interesuje. Nie widzę ceny. Zna ktoś?

boszka59 - 2011-09-28, 21:35

50 kapsułek ok110pln. My dajemy 4 dziennie.
anuszkaa - 2011-09-28, 21:39

Czyli na 12 dni.
Ale gdyby to miało pomóc na ten cholerny mutyzm (stoi jak słóp soli i robi zeza ;/ ) to bym zapłaciła bez namysłu!!!

boszka59 - 2011-09-28, 21:40

Na 15 Anuszko
anuszkaa - 2011-09-28, 21:42

Zamówię 2 opakowania i bedę patrzyła na efekty :spoko:
mamagugu - 2011-09-28, 21:48

anuszkaa napisał/a:
Mamagugu, jesteś przygotowana na ekstremalny wzrost aktywności u Violi?
Po Ginko Ala szalała jak młody warchlak - żeby nie powiedziec jak dzik. Ponoć tak jest .
Jeśli się zdecyduję to chyba podczas ferii

A dlaczego w czasie ferii? Viola ma 3 nauczycielki, ja jestem w domu sama. :okular:
Nie wiem czy Viola mogłaby być bardziej aktywna niż jest teraz. Mnie najbardziej zalezy na poprawie jakości spania.

anuszkaa - 2011-09-28, 21:51

To ty możesz już podać, a ja muszę poczekać do ferii, bo jak się nakręci to nie dam rady jej do szkoły zaciągnąć. :lol:
beticz - 2011-09-28, 22:16

Ale ponoć to mija po wysyceniu, tak Jarek pisał wyżej, bo moja ZUza też należy do tych skręconych :roll:
anuszkaa - 2011-09-28, 22:40

Właśnie na to liczę, że przed końcem ferii minie jej. :tak:
anna30 - 2011-09-28, 22:59

anuszkaa napisał/a:
Mamagugu, jesteś przygotowana na ekstremalny wzrost aktywności u Violi?
Po Ginko Ala szalała jak młody warchlak - żeby nie powiedziec jak dzik. Ponoć tak jest .

Matko kochana :wow: Czy ja sobie poradzę z moim dzieckiem plus ginko??? Już teraz z ledwością to adhd ogarniam... Paula jest jak tornado, tsunami i trzęsienie ziemi razem wzięte. Byłam u kuzynki - ma 4 dzieci - po godzinie pobytu Pauli zgodnie stwierdziłyśmy, że cała czwórka to pikuś przy Paulinie. Ja mam wrażenie, ze Ona sie nigdy nie męczy, nawet jak zasypia to lata jak dzik w kartoflach po łóżku. Kurcze, zaryzykowałabym te suplementy...

Daga - 2011-09-29, 08:37

ewelkaa napisał/a:
sobalinka napisał/a:
Nie podaję Daily Supplement, poniewaz to jest MEGA niedobre i Michaś za chiny nie chiał tego brac, w niczym, żadnych soczkach, deserkach i takie tam :(
zrezygnowałam, bo przez to nie chciał ruszyc zadnych suplementów.


No właśnie dlatego ja zrezygnowałam.. Myślałam, że suplementacja nutrivene nie ma sensu bez Daily Supplement. Myliłam się?


Hmm, według mnie Daily Supplement to podstawa. Można zrezygnować z enzymów, a nawet trzeba przy refluksie, ale najważniejsze składniki są chyba w Supplement :?: Ja je właśnie podaję Fifowi, plus kapsułki na noc, plus kurkuma, ginko i omegi. Przymierzam się do zielonej herbaty.

sobalinka - 2011-09-29, 08:46

Daga ja wiem,że one sa ważne, to są antyoksydanty.. Ale miałam 2 opcje do wyboru: dawac pozostałe suplementy, albo nie dawac wcale.....
A zielona herbata....Michał ruszył troszke z mowa odkąd ja bierze, chce powtarzac słowa a jak mu sie uda to robi to jeszcze chętniej, zaczął interesowac się bajkami w telewizji, potrafi godzine czasu siedziec i oglądac teletubisie, gdzie jeszcze 3 miesiące temu nie mógł skupic się na bajce dłużej niż 3 minuty. Zaczął używac kredek, próbuje rysowac nimi.
Jest jeszcze kilka innych takich szczegółów, które robią na mnie duże wrazenie choc to niby nic takiego.
Już wielokrotnie Wam pisałam,że jestem ZA suplementacją.
Jeszcze jeden pozytyw: wyszlismy z zapalenia płuc bez pobytu w szpitalu. Ewidentnie jego układ immunologiczny poprawia sie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group