To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Niesprawdzony wpływ suplementacji - wątpliwości

anuszkaa - 2011-11-21, 10:00

Kasiu, wszystko się zgadza. Jest cały wątek ekspercki poświęcony badaniom krwi przed i podczas suplementowania. I dziewczyny, które podają więcej suplementów i bardziej złożone specyfiki piszą, ze wykonują te badania. Piszą też, że konsultują je z lekarzem np. Asia.
Ja również często piszę o tym ,że wszystkie suplementy konsultuję z lekarzem, który bada Alę - również robi jej USG. Że np. zabronił mi podać prozac, dziurawiec, koenzym Q10. Że zalecił podanie kurkumy i innych (wit.D, ocuval). I że powiedział mi ( o tym nie pisałam, zeby nie wywoływać dyskusji, ale napiszę teraz) że według najnowszych badań Ginko - miłorząb japoński nie działa, jest jak placebo.
Czyli podający mają świadomość tego, że trzeba konsultować się z lekarzem. :-)

kacha_wawa - 2011-11-21, 23:12

To może być też tak, że za jakiś czas okaże się, że i inne suplementy działają na zasadzie placebo :roll:
Czyli w tym moim pięknym kraju, choćbym nawet chciała czegoś spróbować to są na to marne szanse. Musiałabym się naprawdę ostro nakombinować, żeby ktoś porobił Olisiowi konieczne badania i ciężko byłoby mi tu znaleźć kogoś kto zna się na suplementacji.
Anuszka dzięki za cierpliwość :* :prosze:

anuszkaa - 2011-11-29, 22:41

Dla osób podających lecytynę (sojową) - endokrynolog nie poleca. Ponoć (nie używam, więc nie wiem ) na ulotce leku Euthyrox jest napisane, że spożywanie produktów sojowych powoduje gorsze wchłanianie sztucznego hormonu.
Kurkuma z bioparyną powinna dostatecznie się wchłaniać, nie należy podawać dodatkowo lecytny.

vagabunda8 - 2011-11-30, 07:38

anuszkaa napisał/a:
Dla osób podających lecytynę (sojową) - endokrynolog nie poleca. Ponoć (nie używam, więc nie wiem ) na ulotce leku Euthyrox jest napisane, że spożywanie produktów sojowych powoduje gorsze wchłanianie sztucznego hormonu.
Kurkuma z bioparyną powinna dostatecznie się wchłaniać, nie należy podawać dodatkowo lecytny.


Jest w ulotce o tym :tak: dzięki.

sobalinka - 2011-12-01, 17:40

anuszkaa napisał/a:
Kasiu, wszystko się zgadza. Jest cały wątek ekspercki poświęcony badaniom krwi przed i podczas suplementowania. I dziewczyny, które podają więcej suplementów i bardziej złożone specyfiki piszą, ze wykonują te badania. Piszą też, że konsultują je z lekarzem np. Asia.
Ja również często piszę o tym ,że wszystkie suplementy konsultuję z lekarzem, który bada Alę - również robi jej USG. Że np. zabronił mi podać prozac, dziurawiec, koenzym Q10. Że zalecił podanie kurkumy i innych (wit.D, ocuval). I że powiedział mi ( o tym nie pisałam, zeby nie wywoływać dyskusji, ale napiszę teraz) że według najnowszych badań Ginko - miłorząb japoński nie działa, jest jak placebo.
Czyli podający mają świadomość tego, że trzeba konsultować się z lekarzem. :-)


odnośnie działania ginko:
Ginkgo, pytanie z ZAKĄTKA 21, czyli GINKGO JEST BARDZO WAŻNY DLA ZD!

Alicja - 2011-12-01, 18:56

Sobalinko, wątek odnośnie ginko jest ---> tutaj

Bardzo proszę o pisanie w odpowiednich wątkach.

sobalinka - 2011-12-01, 19:00

przepraszam :prosze:
proszę o przeniesienie :prosze:

anuszkaa - 2014-02-21, 09:43

Ponieważ ciągle ktoś mnie pyta o różne suplementy, chciałam napisać, że od jakiegoś czasu nic nie podaję Ali. Wszystko dlatego, ze pojawily się skutki uboczne - stały ból brzucha oraz kłopoty skórne, ktore wystraszyły mnie nie na żarty. Wszystko przeszło po kilku tygodniach po odstawieniu suplementów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group