To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - Subkonto - opisywanie fv, ile czeka się na zwrot

aniak - 2009-10-17, 23:17

Niestety na odwrocie każdego rachunku musisz napisać imię i nazwisko dziecka, jego numer ewidencyjny i na co zostały przeznaczone pieniądze ( bardzo często powtarza się właśnie to, co na rachunku np. nauka pływania).
mama kubusia - 2009-10-18, 09:28

Ja mam na fakturze w tytule: "zajęcia rehabilitacyjne na basenie".
Z tyłu napiszę to samo z imieniem i z nazwiskiem.
Sylwia, a to nie jest tak, że dopiero jak rok się skończy im się przesyła faktury :?:
Ja poczekam na fakturę za listopad i grudzień i dopiero im wszystkie wyślę.

aniak - 2009-10-18, 12:39

mama kubusia napisał/a:
Ja mam na fakturze w tytule: "zajęcia rehabilitacyjne na basenie".
Z tyłu napiszę to samo z imieniem i z nazwiskiem.
Sylwia, a to nie jest tak, że dopiero jak rok się skończy im się przesyła faktury :?:
Ja poczekam na fakturę za listopad i grudzień i dopiero im wszystkie wyślę.


Faktury przesyłasz wtedy, gdy masz odpowiednią kwotę na koncie dziecka, żeby je rozliczyć.

karolina - 2009-10-22, 21:15

Czy ktoś z Was wie, do kiedy fundacja ma wpłacać pieniądze na subkonta. U nas dalej 0.00 :-( . Już zaczynam się denerwować.
nefre - 2009-10-22, 22:01

u nas też od sierpnia nic nie drgnęło... :-(
Marta Witecka - 2009-10-22, 22:04

Mój M do nich dzwonił. Powiedzieli, że tak długo trwa przelewanie, a tak naprawdę księgowanie. Pewnie brakuje im ludzi do pracy, a dzieciaków z subkontami jest już około 9 tys. Jednak pocieszała, że jak się wpłaci darowiznę, to w przeciągu 3 tygodni wpłynie. Niestety rozliczenie podatkowe trwa duuuużo dłużej.
Pozostaje cierpliwie czekać. :papa:

nefre - 2009-10-22, 22:35

Dzięki Marta :-)

tak właśnie myślałam, że brakuje ludzi do pracy a roboty fakt dużo. No nic, czekamy - turnus dopiero w październiku 2010, więc na pewno się uzbiera :-)

ania_as - 2009-11-17, 11:10

A jak opłacacie udział w turnusie, jeżeli chcecie wykorzystać pieniążki z Fundacji?
Iga - 2009-11-17, 11:20

Albo organizator turnusy wystwia FV Fundacji i do nich wysyła, a Ty w tym nie uczestniczysz.
Albo wystawia FV na Fundację, wysyła Tobie, ty płacisz za turnus, potem ty odsyłasz ją do Fundacji i oni Ci przelewają pieniądze na konto.

beticz - 2009-11-17, 11:24

Iga jak uda Ci sie coś załatwic w tym zakresie to daj znać.
Iga - 2009-11-17, 11:34

Beata ale w jakim zakresie. Na razie faktur nie wysyłam do Fundacji. Asia pisze, że można rozliczać, więc ja się tego trzymam.
mafra - 2009-11-17, 12:49

Beticz, ja kupowałam, płaciłam, brałam fakturę i fundacja mi zwracała - bez problemu. Właśnie na małą motorykę.

Pytanie z innej beczki: czy można dostać z Fundacji "Zdążyć z Pomocą" listę osób, które wpłaciły 1% podatku? Chcieliśmy imiennie podziękować... Ktoś już się dowiadywał?

beticz - 2009-11-17, 13:22

dzięki za odpoweidź, ja tez się nad tym zastanawiałam, ale jeszcze nie dzwoniłam w tej sprawie.
iwona.art - 2009-12-01, 22:01

Mam pytanie a propos faktur wystawianych na Fundację (w naszym przypadku to "Zdążyć z pomocą"). W sumie to chce sie tylko upewnić :roll:
Fakturę wystawiamy na dane Fundacji a na odwrocie wpisujemy dane dziecka, przeznaczenia zakupu i podpis. Pierwszy raz chcę z tego skorzystać i chcę żeby wszystko było OK ;-)

aniak - 2009-12-02, 10:02

Iwonko.
Na rachunku muszą być dane fundacji : nazwa, adres, Nip ale również imię i nazwisko dziecka ( w takiej formie jak jest zgłoszone w fundacji ).
Na odwrocie jeszcze raz imię i nazwisko dziecka, numer, cel i podpis.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group