To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Klebsiella pneumoniae

grzesiula_303 - 2011-12-11, 13:20
Temat postu: Klebsiella pneumoniae
Witam, u mojego syna w wymazie z nosa stwierdzono Klebsiella pneumoniae, niestety wylądowaliśmy w szpitalu bo spowodowała zapalenie oskrzeli. Na początku były to niewielkie zmiany oskrzelowe a teraz po dwóch tygodnia leczenia antybiotykami, wziewkami ze sterydów jest fatalnie, czy może któreś z Waszych dzieci miało tą bakterię ( wcześniej mieliśmy ja w kale ok miesiąca był leczony i wreszcie ją wytępili). Teraz synek jest w kiepskim stanie, jestem wściekła bo jak przyszliśmy do szpitala to tylko trochę pokasływał ale ogólnie był w dobrym stanie, miał apetyt i był ożywiony, teraz kaszle strasznie, często ulewa bo go wydzielina męczy, nie chce jeść. Jestem załamana. Synek ma 4 miesiące i tydzień a tylko trzy tygodnie byliśmy w domu, ciągle mu coś dolega :cry: a czeka nas jeszcze operacja bo synek ma chorobę Hirszprunga. Zastanawiam się ile jeszcze zniosę :płacze: Przez te problemy nie możemy się rehabilitować, synek nawet główki nie trzyma sam, jestem chyba w kiepskim stanie bo czasem mi się wydaje, że już nie dam rady i chciałabym żeby Bóg go zabrał...
Mama Ewy - 2011-12-11, 16:03

Mamo Bartusia!
Wytrzymaj jeszcze ,nie poddawaj sie tak łatwo.O bakterii nic Ci nie napiszę.
Szpitale zawsze tak działają na psychikę.Życzę Ci sił,by ochraniać dzieciątko .
Chciej je jak najszybciej zabrać do domu.
Ukochać i wspomóc.
Tyle mam już swoich dzieci nie może utulić...
Walcz kochana!

Joanna - 2011-12-11, 19:14

Maja miała jak miała 3 latka, ciężkie do wytępienia ale nam się udało, Majce też zeszła na oskrzela i z początku na dwa antybiotyki nia zareagowała miała ciągle ponad 40 stopni ale trzeci antybiotyk pomógł (miała potem zrobione próby na jaki bakteria jest wrażliwa) a z nosa wytępiliśmy przy pomocy polyvaccinum jak dobrze nazwę pamiętam, z tym że najpierw młoda musiała wyzdrowieć. Teraz dla odmiany leczymy gronkowca złocistego. ;/
grzesiula_303 - 2011-12-20, 21:18

Uf jesteśmy już w domu po ponad 3 tygodniach :-) W między czasie wszystko się wyjaśniło, tak długo to trwało, bo przyplątała się kolejna bakteria :-x Znowu przed nami kilka dni pozornej normalności i wyjazd do CZD.Dziękuję wszystkim za słowa otuchy.
vagabunda8 - 2011-12-20, 21:24

Super że możecie troszkę odetchnąć domowymi pieleszami. Nie ma to jak święta w domku :spoko: :*
bebe - 2011-12-20, 21:24

Kochana hiszprung powoduje ze kał może wydostawać się nosem i ustami .Bartus miał1,5miesiąca jak był operowany w CZD.Jest teraz fajny wielki chłop.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group