To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - abonament radiowo telewizyny

Malaga - 2013-02-07, 16:44

Ja już nic z tego nie kumam. :nie: Zaczęłam się tym trochę interesować i każdy mówi co innego. Teściowa pytała się na poczcie w Siedlcach, tam zbytnio nie wiedzieli i dali numer pod którym udzielają szczegółowych informacji. Ja byłam dzisiaj w gminie i również przeszłam się na pocztę. Tam pani powiedziała, że najpierw trzeba by zarejestrować odbiornik i później dopełniać formalności. Kiedy jej pokazałam orzeczenie i decyzję o świadczeniu pielęgnacyjnym, powiedziała, że w razie kontroli wystarczy to pokazać i powinno wystarczyć :wow:
Teściowa jak dzwoniła na infolinię to jedna pani powiedziała, że przysługuje na dziecko, które ukończyło 13 lat, a gdy zadzwoniła ponownie, to już jakaś druga osoba mówiła o 10 latach :nniewiem:
Kto ma mniejsze dziecko, nie płaci abonamentu i ma na to "papier" ?

agamama123 - 2013-02-08, 21:11

załatwiałam to formalnie w ostatnich dniach i wiem tyle: zwolniona może być osoba pobierająca świadczenie pielęgnacyjne. Jeśli świadczenie nie jest pobierane to mozna byc zwolnionym pod warunkiem własnie pozytywnego wpisu przy pkt 7 w orzeczeniu - warunkiem jest wtedy zarejestrowanie odbiornika na dziecko niepełnosprawne - musi miec ono jednak ukończone 13 lat.
kabatka - 2013-02-08, 22:28

Dziewczyny dzięki za wszystkie informacje :prosze: Zamieściłam zbiorczo :arrow: na portalu.
Malaga - 2013-02-09, 07:23

Dzięki, Aga. Ja już wczoraj dopełniłam wszelkich formalności :tak: Trzeba było tylko kilku wizyt, na kilku pocztach. Pokazałam decyzję o pobieraniu świadczenia i to wystarczyło. Ja pobieram świadczenie i wiek dziecka nie ma tu nic do rzeczy.
Mała rzecz, a cieszy ;-)

vagabunda8 - 2013-02-09, 09:15

Ja też nie płacę abonamentu. Miła pani na poczcie załatwiła to od ręki i jeszcze zwróciła uwagę, żeby pamiętać o dacie, do kiedy pobieramy świadczenie. Samo załatwianie trwało nie całe pół godziny i zawsze kilka pln w kieszeni :spoko:
robcio_ir - 2013-02-09, 20:14

Dziewczyny chodzi o świdczenie pielęgnacyjne, a nie wystarczy zasiłek pielęgnacyjny?
Malaga - 2013-02-10, 07:41

Niestety, sam zasiłek nie wystarczy :nie: . W przepisach jest jasno określone, że chodzi o świadczenie pielęgnacyjne.
klooocuszek - 2013-02-10, 11:15

Malaga napisał/a:
Dzięki, Aga. Ja już wczoraj dopełniłam wszelkich formalności :tak: Trzeba było tylko kilku wizyt, na kilku pocztach. Pokazałam decyzję o pobieraniu świadczenia i to wystarczyło.


Czyli wystarczy to załatwić na poczcie? Bo ja myślałam, że na poczcie się tylko płaci. Właśnie nie wiedziałam jak to załatwić, bo poprzedni właściciele naszego mieszkania płacili, my nie musimy, ale zastanawiałam się gdzie to zgłosić. Czy trzeba jakiś formularz przy tym wypełniać, jakie trzeba mieć dokumenty jeszcze?

bebe - 2013-02-10, 11:18

Poczta posiada druki,wypełniasz i po kłopocie
Malaga - 2013-02-10, 11:27

Tylko musisz mieć ze sobą decyzję o pobieraniu świadczenia i dowód osobisty.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group