To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Zeszytowe systemy i programy edukacyjne

grażyna - 2012-02-22, 20:25

Iga, odgrzebałam w szufladzie i mam takie:
100 pytań i odpowiedzi(1,2)
Rusz głową(1,2)
Liczę w pamięci(2,3)
Zegar i kalendarz(1)
plus zestaw kontrolny.

Tylko jak na mój gust, to one raczej z tych trudniejszych. Właśnie dlatego wylądowały w szufladzie, Aneta ich w większości nie rozumiała. Tak to niestety jest, jak kupuje się w necie, nie widząc na oczy ;/ .

Iga - 2012-02-22, 20:28

A chcesz się tego pozbyć? Czy raczej będziesz pracować z Anetą.
Liczenie i Zegar to raczej te trudniejsze, a 100 pytań i rusz głową to zamierzałam kupić na teraz. Czy nie?

dorotka8s - 2012-02-22, 20:30

Mam u siebie w szkole PUS-y, to mogę przejrzeć, które są łatwiejsze.
aniak - 2012-02-22, 20:32

To przejrzyj Dorota i daj znać (np. co dla czterolatka, który jest na poziomie dwulatka ;-) ) bo ja chętnie coś takiego Piotrkowi zakupię.
grażyna - 2012-02-22, 20:38

Iga, tak szczerze, to mnie się już z Anetą pracować nie chcę ;-) . Niech się teraz uspołecznia na WTZ-cie, a nie starej matce głowę zawraca. Tak, że mogę się pozbyć- wiszę Ci za grę :tak: . Które dokładnie Ci pasują?
Iga - 2012-02-22, 20:39

Nie no co Ty, zapłacę Ci.

A zestaw kontrolny też się chcesz pozbyć?

dorotka8s - 2012-02-22, 20:40

Ania, dla Piotrka polecam Logico książeczki dla trzylatków. Według mnie są łatwiejsze do ogarnięcia niż PUSY. Jesli jeszcze nie masz, to warto. Dużo zadań w tych książeczkach polega na znalezieniu takiego samego obrazka lub podobnego obrazka. A przy okazji rączka się ćwiczy przy przesuwaniu kółek.
grażyna - 2012-02-22, 20:41

Tak, zestaw też.
Iga - 2012-02-22, 20:44

To ja bym chciała:

100 pytań i odpowiedzi(1,2)
Rusz głową(1,2)
+
zestaw kontrolny

Napisz mi na PW ile chcesz kasiurki.

aniak - 2012-02-22, 20:49

Dorotka, ale on dopasowywanie obrazków - taki sam albo podobny - ma obcykane i jak to mówi pani logopedka - robi to bez pudła :spoko:
Teraz mamy się skupić na : czym jedziemy do domu ?, gdzie mieszka piesek ? czym ukroimy kanapkę ?, co chłopiec założy na głowę?......
Ale na obrazkach, bo w realu to ma obcykane takie kojarzenie.

dorotka8s - 2012-02-22, 21:01

Aniu, sprawdzę PUS-y, ale nie obiecuję w tym tygodniu, bo mam urwanie głowy i zaraz po dzwonku znikam ze szkoły. Pójdę też do logopedki, ona może ma łatwiejsze.
A to co piszesz, to jest w zabawkach elektronicznych np "Skojarzenia", "Przedszkolak", "Młody mistrz", gdzie naciśnięcie dwu poprawnych obrazków powoduje, że świeci się światełko. "Skojarzenia" mają trochę dziwne obrazki, ale naciska sie palcami (wygodniejsze dla małych dzieci), w pozostałych takim specjalnym długopisem, albo dwoma jednocześnie.

aniak - 2012-02-22, 21:12

Dzięki Dorotka, będę wdzięczna za każdą podpowiedź. :tak:
zula - 2012-02-22, 21:45

Iga to ja mam inne.Ja mam serie 100 pytań i odpowiedzi

Ps.Chodziło mi o ten post z obrazkiem który wkleiłaś.

Iga - 2012-02-23, 07:41

Zula, ja mam LOGICO dla trzy latków, i wczesnych czterolatków. Tych trudniejszych jeszcze nie kupiłam.

A ty masz ramkę niebieską czy zieloną?

boszka59 - 2012-02-23, 08:27

Aniu logico jest super. Adam nadal chętnie się tym bawi. Bardzo łatwo jest dziecku pokazać o co chodzi. My obecnie przerabiamy sześciolatki.Niektóre zadania oczywiście


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group