To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Wielkanocno-wiosenne pomysły

stokrota - 2012-03-09, 20:59

Dorzucę jeszcze wiosenną żabę i oczywiście biedronkę
mija - 2012-03-09, 20:59

Biedroneczka bombowa !
groszek - 2012-03-10, 08:26

Kupiłam dla Maksa wielkanocne dekoracje w książeczce .Gotowe, pomalowane tylko je ze strony "wycisnąć". Myślę, że dla niego to odpowiednia dawka pracy ;-) papierowa kraina
iwi - 2012-03-10, 09:28

A Takiego wiosennego boćka Igor zrobił w szkole:


groszek - 2012-03-10, 10:48

Świetny pomysł, :spoko:
Czy on lubi prace ręczne, bo mój to nieeee :nie:

bebe - 2012-03-10, 10:51

Groszku polubi, do wszystkiego trzeba dorosnąć :tak:
vagabunda8 - 2012-03-10, 10:57

groszek napisał/a:
Świetny pomysł, :spoko:
Czy on lubi prace ręczne, bo mój to nieeee :nie:


Ania, Antek, też nie lubi prac ręcznych, owszem dorósł do tego że przyjął do wiadomości, że istnieją, ale nie lubi i wiesz, wcale go do tego nie zmuszam. On woli co innego. Ręce ma w miarę sprawne, potrafi malować, trzymać ołówek, nawet coś narysuje. Kiedyś malował łapkami, teraz ma fazę na modelinę, ale też w ograniczonym zakresie.

iwi - 2012-03-10, 12:06

Lubi, jak wie, że da sobie z tym radę.
Lubi kolorować (od jakichś dwóch lat dopiero), wycinać (nie za dużo), naklejać, dziurkować (dziurkacze ozdobne bardzo lubi), malować farbami. Co jakiś czas namawia mnie na masę solną (plasteliny nie lubi), wycina foremkami do ciasteczek, po wyschnięciu maluje farbami.
W szkole dużo rzeczy robią z rolek po papierze toaletowym, papierowych talerzyków, z materiałowych kwadracików, pudełek (zamki, roboty), płatków kosmetycznych, ostatnio z krawata robili węża :) Z wyciętych odrysowanych rączek robili łabędzia, innym razem maki na dzień mamy...
Wychowawcą jest Pani, która pracuje też jako terapeuta zajęciowy na wczesnej interwencji.
Ma świetne pomysły. Nawet Ci co nie mają zdolności robią świetne rzeczy. A to motywuje :-)

julkakulka - 2012-03-10, 14:17

powiększ proszę tego Klekotka. chcę mieć takiego samego, tam jest papierowy talerzyk i co jeszcze? klikam na zdjęcie ale mi nie może się naładować otwiera sie już parę minut,
Grażyna O. - 2012-03-10, 15:12

Julka zobacz teraz 6 postów wyżej, podmieniłam zdjęcie :tak:
iwi - 2012-03-10, 23:21

julkakulka napisał/a:
... tam jest papierowy talerzyk i co jeszcze? ...


Duży papierowy talerzyk złożony na pół, rolka po ręcznikach papierowych (pomalowana pół na zielono, pół na niebiesko plakatówkami, nogi narysowane są pastelami).
Skrzydła z obu stron z czarnego papieru kolorowego, pasek z tektury na szyję, kółko tekturowe na głowę i czerwony trójkąt na dziób. Wszystko sklejone. Oko narysowane mazakiem.
Rolkę do talerzyka Pani przyklejała klejem na gorąco.

iwi - 2012-03-13, 13:05

Dla inspiracji zdjęcie znalezione w internecie.
Jajeczka oklejone kordonkiem.
Ta biedronka bardzo mi się podoba :-)

efcia - 2012-03-16, 14:57

Jakie super te pisanki :spoko:
stokrota - 2012-04-06, 23:14

I jeszcze szybciutko serwetki na wielkanocny stół
magdalenka - 2012-04-06, 23:19

Zapomnialam tu napisać ze skorzystalam z pomysłu na biedronke stokroty i dzieci w przedszkolu ja robiły , super wyszły , przyklejone są do ściany w naszym konciku piknikowym ( dzieci sie tam bawią w wiosenny piknik ) , a ja zrobiłam bociana iwi i tez tam stoi :-D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group