To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Gry planszowe

MarDeb - 2012-03-07, 21:59
Temat postu: Gry planszowe
Zapraszam do ściągnięcia sobie i wydrukowania gier planszowych, które stworzyłem na potrzeby zajęć w przedszkolu integracyjnym, w którym pracuję. Poniżej jest link do strony.

Bosiowe Gry Planszowe

Życzę miłej zabawy z dziećmi.

Iga - 2012-12-16, 18:56

Może usuniecie drogie Panie z administracji element "-za darmo" ;-) z tytułu.

Odświeżam wątek. Przy przeczesywaniu sklepów w poszukiwaniu okazji do Szlachetnej paczki zauważyłam, że w Biedronce jest Grzybobranie z Granny za 22 zł. Warto kupić nawet na przyszłość. Chociaż, koniec świata ma być.... w marketach normalnie jest po 34 złote.



Ostatnio Majka dużo gra w gry planszowe. Gry to za dużo powiedziane, bo ma raptem trzy. Ale "dużo" się zgadza. Wałkujemy jedne i te same codziennie. Macie jakieś propozycje, biorąc poprawkę na upośledzenie umysłowe?

Mafra ;-) dla Ciebie to wszystko.

Bataga - 2012-12-16, 19:50

Jakie gry ma Majka?
Julka ma grzybobranie i nawet ostatnio już jest postęp, bo oprócz ustawienia wszystkich grzybków wytrwa tak do połowy gry, raz chyba udało nam się dojśc do mety. starczyło jej cierpliwości :-)

kafia - 2012-12-16, 20:00

wątek w sam raz dla nas ;-) gramy w gry planszowe od rana do wieczora ! :lol:
Ola uwielbia, w ogóle jej to nie przeszkadza,że jest monotematyczna;) I tak gramy w prezentowana tu grę "Grzybobranie" na zmianę z "Jaś i Małgosia "i "Brzydkie kaczątko". Idzie jej świetnie, zdecydowanie polecam do nauki liczenia (chociaż wczoraj spierała się, że wyrzuciła na kostce 7 :-? ) Na początku był trochę problem jak jej pionek zostawał z tyłu , albo jak trafiła na kratkę "wracasz na start" ale już opanowałyśmy i tę sztukę ;-)

Iga - 2012-12-16, 21:04

Oprócz "Grzybobrania" Majka lubi "W ogrodzie" - Haby


Już sobie wybrałam parę innych gier z Haby, są super zrobione. No i z Granny ma "Miś, pszczoły i miód" - też w sumie fajna.

Margola - 2012-12-16, 21:12

"Mis, pszczoły i miód" to hit także u nas :spoko:
Tośka - 2012-12-16, 22:08

Mogę polecić Pędzące Żółwie oraz Chińczyka. Nie wiem tylko,od jakiego wieku, grywałam z siostrzenicami, jak miały około 4 lat. Antoni za młody, więc doświadczenia tu nie mam żadnego.
mamagugu - 2012-12-16, 22:31

A ja z całego serca polecam GRY ORCHARD Viola najbardziej lubi "Shopping list", "Washing machine" i "Spotty dogs". Te gry akurat nie do końca są planszowe ale to dość szerokie pojęcie, prawda? ;-) Ach, no nie ma problemu bariery językowej, nie ma znaczenia, że gry wydane w Anglii.
Gramy też w "Węże i drabiny" (to już na 100% plansza) ale w wersję ze Świnką Peppą. :roll:

magdalenka - 2012-12-16, 22:44

A my gramy w ' głodne hipopotamy' , ' spadające malpki ' , ' zgadnij kto to ' i w ' węże i drabiny ' , ' shopping list ' kupiłam na świątecznym kiermaszu w szkole ale jeszcze nie graliśmy .
kropeczka - 2012-12-17, 10:39

Ola też jest wielką fanką gier planszowych. Lubiła :arrow: Świat Polly, łatwa gra, niezbyt długa, porządnie wykonana. Zasady gry są zrozumiałe.

Teraz uwielbia :arrow: Rummikub no i warcaby :spoko:

anuszkaa - 2012-12-17, 12:20

Ala uwielbia "Zgadnij kto to" i "Życie". :tak: Gier ma całe stosy. :-D
magdalenka - 2012-12-17, 18:46

Dzisiaj pól dnia graliśmy w shopping list :spoko:
mamagugu - 2012-12-17, 19:27

Świetne jest, nie? My już 2 lata gramy. Najpierw graliśmy też w taką łaskawą wersję, że jak odkrywasz kartonik z artykułem, który ma na swojej liscie zakupów inny uczestnik to mu to dajesz. Teraz chcemy grać według właściwych zasad ale Viola się nie zgadza. Ona się tam samo cieszy jak odkryje coś swojego jak i coś z listy innego gracza. Ale wygrywać lubi, i już rozumie o co w wygrywaniu chodzi. Umie też przegrywać, w odróżnieniu od swojej siostry. :lol:
Granie w gry to jest druga oprócz czytania książek aktywność z dziećmi, która sprawia mi autentyczną przyjemność, do innych muszę się zmuszać. ;-)
Wylicytowałam nam też Wii na gwiazdkę. My jak zwykle z gadżetami i nowościami jesteśmy sto lata za ... wiadmomo kim, ludzie teraz kupują X boxy i wyprzedają Wii więc my za śmieszne pieniądze sobie teraz jakieś 5 lat po boomie :lol: kupiliśmy, ciekawe czy dziewczynkom też się spodoba. Angielskie dziewczyny, polecacie jakieś gry dla dzieci? W odpowiednim wątku, oczywista. ;-)

kruffka - 2012-12-17, 20:29

Hmmm, a ja nawet nie pomyślałam, że Martynka mogłaby w gry pograć :oops:
Grażyna O. - 2012-12-21, 21:11

Zastanawiałam się, czy Tom by sobie poradził w grach planszowych. Tomek dzisiaj pożyczył w OERWu grę :arrow: wystawa psów i radzi sobie rewelacyjnie, po 3 turze zaczyna oszukiwać :okular:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group