To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Szkoła - Wydłużanie etapu edukacyjnego

Maciejka - 2016-03-15, 15:49

Czy jest możliwe wydłużanie etapu edukacyjnego w klasie drugiej szkoły podstawowej?

Chce zmienić Jasiowi szkołę specjalną. W nowej szkole specjalnej sugerują mi, że dobrze by było, żeby Jaś nie otrzymał promocji. Mają miejsce od września dla Jasia w drugiej klasie. Obecnie chodzi do drugiej klasy.
Od obecnej wychowawczyni otrzymałam odpowiedź, że jedyne co może zrobić to wydłużyć etap edukacyjny w klasie drugiej. Czy nie jest obecnie tak, że jedynie w trzeciej klasie można wydłużyć etap?

Bataga - 2016-03-15, 15:51

Można wydłużyć raz na etapie nauczania w klasach 1-3, ty decydujesz w której klasie chcesz. Ja wydłużałam Julce w 1 klasie.
Grażyna O. - 2016-03-15, 17:35

Hmmm :nzastanawianie: Tomek każdą klasę robi 2 razy. Czyli klasy 1-3 robi 6 rok. Teraz jest w 3 klasie. Może to zależy od szkoły.
plaza - 2016-03-15, 19:35

Szymon już w pierwszej klasie ma wydłuzony etap. Co innego wydłużanie etapu edukacyjnego a co innego nieotrzymanie promocji :roll: stosuje się jedno lub drugie ale podstawy prawnej nie znam. Może Alicja się odezwie ona pewnie wie :tak:
Maciejka - 2016-03-15, 20:10

Dziewczyny, dzięki.
Czy w klasie z upośledzeniem umiarkowanym też praktykuje się nieotrzymanie promocji?
W szkole Jasia nie promują tylko w klasach z lekkim.

edyta.editt - 2016-03-15, 21:01

Toście dały mi do myślenia.
Zgodziłam się na wydłużenie czasu edukacji, ale myślałam, że to to samo co nie otrzymnie promocji. Powiedziano mi,że Amela nie dostanie świadectwa tylko dyplom-zaświadczenie, że uczęszczała.
Muszę jutro dopytać. Beatko dobrze, że napisałaś. U Nas w szkole praktykuje się tylko jedno wydłużenie w klasach1-3 .Amelka chodzi do umiarkowanych-oczywiście tylko z nazwy :-D

renia33 - 2016-03-15, 21:29

W ośrodku, do którego uczęszcza Weronika, są dzieci z różnymi dysfunkcjami. W grupie Weroniki są trzy dziewczynki z klasy drugiej ( m.in. Werka), i one będą miały wydłużony teraz ten etap.
Marta Witecka - 2016-03-15, 21:52

U nas w szkole każdy trzyletni etap nauki wydłużają na 5 lat, dzięki temu do 23 r.ż. taki młody człowiek może się uczyć. Też stosują powtarzanie klasy, ale to ma znaczenie tylko na papierze, bo program jest dostosowywany indywidualnie.
magda - 2016-03-15, 22:03

Kuba miał wydłużony etap edukacyjny w II klasie. Dla uczniów niepełnosprawnych można przedłużyć okres nauki na każdym etapie edukacyjnym o jeden rok, zwiększając proporcjonalnie wymiar godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Czyli klasę I-III (4 lata), IV-VI (4 lata) itd.
Uczeń, któremu wydłużono etap kształcenia o jeden rok szkolny, nie podlega klasyfikacji rocznej i nie otrzymuje promocyjnego lub końcowego świadectwa szkolnego.
Komplet dokumentów związanych z przeprowadzeniem procedury wydłużenia etapu edukacyjnego składa się do akt osobowych ucznia.

sobalinka - 2016-03-15, 22:20

edyta.editt napisał/a:
Toście dały mi do myślenia.
Zgodziłam się na wydłużenie czasu edukacji, ale myślałam, że to to samo co nie otrzymnie promocji. Powiedziano mi,że Amela nie dostanie świadectwa tylko dyplom-zaświadczenie, że uczęszczała.
Muszę jutro dopytać. Beatko dobrze, że napisałaś. U Nas w szkole praktykuje się tylko jedno wydłużenie w klasach1-3 .Amelka chodzi do umiarkowanych-oczywiście tylko z nazwy :-D

koleżanki córa "została" w 1 klasie, dostała "dyplom"nie świadectwo

ewelin27 - 2016-03-16, 12:12

Maciejka napisał/a:
Dziewczyny, dzięki.
Czy w klasie z upośledzeniem umiarkowanym też praktykuje się nieotrzymanie promocji?
W szkole Jasia nie promują tylko w klasach z lekkim.

Właśnie mój Kuba był odroczony w klasie 2 i to było liczone jako w pierwszym etapie edukacji rok temu nie otrzymał promocji do klasy czwartej i miał więcej czasu na przyswojenie odpowiedniej wiedzy w klasie trzeciej ale już teraz normalnie otrzyma promocję do klasy czwartej :spoko:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group