To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Jakie badania zrobić u dziecka z zespołem Downa po porodzie?

BeataS - 2008-09-30, 19:34

Ja też się obawiam tych chorób przewodu pokarmowego. Mała po zjedzeniu a nawet w trakcie jak się zaksztusi to zaraz ją bierze na wymioty, dławi się i oczywiście od razu tez robi kupkę. Wszystko na raz.
kabatka - 2008-09-30, 19:41

Beata, Ty nie bój się, tylko powiedz o swoich obawach lekarzowi i zasugeruj diagnostykę przewodu pokarmowego :-)
gaga - 2008-09-30, 23:02

Ja po porodzie dostałam broszurkę od lekarki, która odbierała Kubę.Tam byli specjaliści:kardiolog,endokrynolog,genetyk,laryngolog,gastrolog,okulista,ortopeda,neurolog,logopeda,pedagog,a później spotkałam się jeszcze z psychiatrą dziecięcym ale to już bardziej było do papierzydeł przy zaleceniu zajęć,rehabilitant,pediatra dziecięcy był mi niezbędny do wypisywania skierowań do powyższych,urolog bo bywają problemy z nerkami i czy o kim jeszcze zapomniałam to proszę dorzucić.
angelika kuspa - 2008-09-30, 23:44

My chodzimy jeszcze do audiologa.
aqua - 2008-10-01, 00:12

dodalabym jeszcze chirurg twarzoczaszki, duzo z dzieci z ZD maja rozszczep podniebienia miekkiego , u nas wykryty w wieku 11 lat na szczescie okazalo sie ze nie musi byc operowany. Jako maluszek wlasnie dlawil sie wymiotowal, ulewa, nieraz i noskiem...kazdy spec tlumaczyl wiotkoscia a to byla bzdura.
U logopedy slyszalam ze ma wysokie gotyckie podniebienie.

gaga - 2008-10-01, 21:50

No to ludziska po dzisiejszych przejściach w poradni i mops korzystajcie ile wlezie i z czego tylko się da.Tendencje są takie,że na początku (terapie w szczególności logopeda,pedagog,psycholog,rehabilitant) jest super i co to ma nie być i według potrzeb bla bla .... A później szara rzeczywistość kroi się godziny,albo w ogóle ich już nie ma.Czyli dopóki są korzystać z nfz bo już powoli puka trzeba płacić.
aniak - 2008-10-01, 22:15

aqua napisał/a:
dodalabym jeszcze chirurg twarzoczaszki, duzo z dzieci z ZD maja rozszczep podniebienia miekkiego , u nas wykryty w wieku 11 lat na szczescie okazalo sie ze nie musi byc operowany. Jako maluszek wlasnie dlawil sie wymiotowal, ulewa, nieraz i noskiem...kazdy spec tlumaczyl wiotkoscia a to byla bzdura.
U logopedy slyszalam ze ma wysokie gotyckie podniebienie.


agua!
Może ty mi coś podpowiesz. W zeszłym tygodniu w piątek Piotruś miał mieć udrażniane kanaliki oczne, ale w trakcie zabiegu okazało się, że prawdopodobnie prawy jest nieprawidłowo wykształcony, a lewego też nie mogą przekłuć. No i że może ma według nich rozszczep podniebienia lub gotyckie podniebienie. Troszkę się przestraszyliśmy, bo tylu lekarzy go oglądało i nikt niczego nam nie mówił. Napisz proszę, czego możemy się spodziewać, bo wizytę u laryngologa mamy dopiero za tydzień.

MamaKuby - 2008-10-02, 12:33

Nie jestem pewna ale nie zauważyłam, czy macie USG główki?
gaga - 2008-10-02, 12:35

O zapomniałam -stomatolog,ortodonta bo wada zgryzu.
Alicja - 2008-10-02, 12:48

gaga napisał/a:
O zapomniałam -stomatolog,ortodonta bo wada zgryzu.


:shock:

po porodzie?
gaga spójrz na temat wątku :cool2:

Nadziejka - 2008-10-02, 13:28

Alicja, nic nie wiadomo. Bywa, że dzieci rodzą się już z zębami (sama widziałam! :roll: ), a mówi się też, że niektórzy ludzie urodzili się już z kłami. :lol:
gaga - 2008-10-02, 18:13

No to się rozpędziłam,ale się przyda na zaś.Dzięki Nadziejko za wsparcie,bo Ala dla mnie nie łaskawa.Tępi moje każde potknięcie.
Alicja - 2008-10-02, 18:17

gaga napisał/a:
Ala dla mnie nie łaskawa.Tępi moje każde potknięcie.


Niech koleżanka nie przesadza... ;-)

Nadziejka - 2008-10-02, 19:49

No, Ala bywa taka "niełaskawa" czasem, ale jak ktoś ją zna tak długo jak ja, to wie, że bez tej "niełaskawości" to po prostu nie byłaby Ala. :lol:
Przywykłam, polubiłam i innym też to doradzam. :-)

gaga - 2008-10-02, 23:06

Ja tak z przymrużeniem oka,bo trzepak jestem okrutny. I z doskoku jak Kubek na głowę mi nie włazi wpadam i na mieszam coś zawsze.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group