To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenie "Zakątek 21" - Stanowisko Stowarzyszenia w sprawie...

kabatka - 2011-11-08, 16:19

magdowka napisał/a:
Artykuł w Wyborczej o aborcji dziecka z zD


Nasz głos w dyskusji :arrow: jest następujący.
Margola dziękuję za napisanie listu w odpowiadającej nam formie :prosze:

Jak to trafnie ujął magura w naszej wewnętrznej dyskusji na temat kształtu listu w związku z komentarzami zamieszczonymi pod artykułem, z których "większość [jest] totalnie nierzeczowa, pozamerytoryczna, szczekająca, druga część walcząca w tym zgiełku o zrozumienie i w końcu cała zgraja szyderców, trolli i innych wykolejeńców w wieku nastoletnim, którzy wszak w internecie mają taką samą (a może nawet większą z racji wolnego czasu i nierzadko większych środków technicznych i umiejętności) siłę przebicia? [...] Uważam, że głos powinniśmy zabrać my - rodzice".

Anielka napisał/a:
Mój synek nie ma wad towarzyszących, świetnie się rozwija. Nie wykryto u mnie Zd w ciąży, tzn, że płód był zdrowy! ( nt:1,6, kość nosowa na swoim miejscu, żadnych wskazań do amniopunkcji, po porodzie 10 w skali Apgar). Moje dziecko jest zdrowe, troszkę inne, ale ZDROWE!


Anielko, zespół Downa tworzy się przy pierwszych podziałach komórki po zapłodnieniu, Twoje dziecko miało go więc niemalże od początku. Jeśli nie robiłaś amniopunkcji, bo nie było wskazań, żadne inne badanie nie stwierdzi u płodu zespołu Downa. Świetnie, że maluch nie ma wad towarzyszących. Możemy sobie przyjąć, że jest odmienne, inne, specjalnej troski :roll: bardziej kochane itp., co nie zmienia faktu, że ma w 21. parze dodatkowy chromosom determinujący jego zdrowie i funkcjonowanie w bardzo wielu aspektach codziennego życia.

bebe - 2011-11-08, 16:37

Kabatko piękne dzięki za list :prosze: :*
Wojtala - 2011-11-08, 16:38

Kabatko - lepiej tego nie można było ująć. :brawo:

Dziękuję.

Artur21 - 2011-11-08, 17:06

:spoko:
groszek - 2011-11-08, 17:22

Dobrze, że napisaliście taki list, że nie zostawiliśmy sprawy bez naszego ustosunkowania się do niej. Dziękujemy :papa:
anuszkaa - 2011-11-08, 18:22

Bardzo dziękuję. Prawdę powiedziawszy było tak cicho w wątku, że myślałam, iż nie będzie odzewu.
Jednak jesteście WIELCY. :prosze:

kropeczka - 2011-11-08, 18:23

:spoko:
anita - 2011-11-08, 19:16

Bardzo fajnie napisany list. :spoko:
kamilka - 2011-11-08, 19:26

:spoko: :spoko:
ewa12023 - 2011-11-08, 19:39

super :prosze: :prosze: :tak: :tak: :spoko: :spoko:
magdowka - 2011-11-08, 19:43

Obiema rękami podpisuję się pod Waszymi słowami :prosze:
Anielka - 2011-11-08, 20:07

"Anielko, zespół Downa tworzy się przy pierwszych podziałach komórki po zapłodnieniu, Twoje dziecko miało go więc niemalże od początku. Jeśli nie robiłaś amniopunkcji, bo nie było wskazań, żadne inne badanie nie stwierdzi u płodu zespołu Downa. Świetnie, że maluch nie ma wad towarzyszących. Możemy sobie przyjąć, że jest odmienne, inne, specjalnej troski :roll: bardziej kochane itp., co nie zmienia faktu, że ma w 21. parze dodatkowy chromosom determinujący jego zdrowie i funkcjonowanie w bardzo wielu aspektach codziennego życia."


Kabatko, ja to wiem i z pokorą przyjmuję.
Jestem pod wrażeniem napisanego przez Was listu :prosze:
_________________

vagabunda8 - 2011-11-08, 20:36

:tak:
izakrupska - 2011-11-08, 20:43

:spoko:
aniak - 2011-11-08, 20:59

Jestem ZA :spoko:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group