To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Logopedyczne programy multimedialne

Grażyna O. - 2009-01-29, 22:08

Wiem tylko tyle, że jest nałożona na monitor LCD i podłączona USB. Zamiast klawiatury stuka się tylko palcem po monitorze.
Po zajęciach Tomek sam pokazywał jak to działa.
Np.
Zima. Są sanki, dzieci, górka. Stuka palcem w dzieci, sanki i przeciąga palcem na górkę (dzieci ciągną sanki na górkę), następnie stuka w sanki (dzieciaki siadają na sanki), stuka palcem pod górką (dzieciaki zjeżdżają) stuka jeszcze raz obok sanek (dzieci spadają z sanek).
Bardzo fajne, trzeba zapamiętać kolejność, dużo tych historyjek .

Magda, a ile dostaniecie dofinansowania?

magda - 2009-01-29, 22:14

no jeszcze nie wiem ile ;-)
Tuśka - 2009-01-29, 22:46

Oj to faktycznie fajne...
Ja to bym chciała, żeby mi to ktoś do domu przysłał, powiedział "dawaj kasę" i już... TO CAŁE ZAŁATIANIE TO SKOMPLIKOWANE JEST. A można najpierw kupić a potem się o zwrot ubiegać?

Łoj nie ten wątek!!!

Maciejka - 2009-01-30, 10:40

Grażyna O. napisał/a:
Zamiast klawiatury stuka się tylko palcem po monitorze.
Po zajęciach Tomek sam pokazywał jak to działa.


Czy nakładka jest już w komplecie do tego programu?
Czy jest to niezależne urządzenie i kupuje się osobno?
Czy to tylko działa do tego programu czy do różnych?

Jasiek lubi stukać w klawiaturę ale jako zabawa. Myszką nie umie się posługiwać.
Za to często na monitorze pokazuje mi palcem coś co go zaciekawi. To by była fajna sprawa.

Skąd staracie się o dofinansowanie jeśli chodzi o ten program?
Czy można go kupić tylko w tym jednym miejscu?

boszka59 - 2009-01-30, 12:18

Nakładki nie ma w komplecie. My program mamy juz rok i niespecjalnie go lubimy. Najgorsze jest że trzeba wykonac zbyt dużo czynności aby zadziałał. Nie jest to proste włożenie płyty Są jakies porty do podłączenia , trzeba go rejestrować i każde formatowanie , zmiana komputera to konieczna ponowna rejestracja internetowa lub telefoniczna. Częściej telefoniczna bo stale coś jest nie tak. Wogóle program fajny i rozbudowany . Adam obsługuje sam komputer przy wielu programach przy tym to niemozliwe.
Dla dzieci z trudnościami w obsłudze firma Harpo ma wiele udogodnień, nakładek. Warto się zainteresowac bo samemu można przygotowywać i drukowac karty pracy dla dziecka

bety - 2009-01-30, 20:15

Dodam jeszcze, że program polecany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, dla Adrianka nasza logopedka poleciła z tej serii "Mówiące obrazki". Kosztuje około 1000 zł, ale nie ma wersji dla Visty. Czekamy na uaktualnienia. Co do promocji, to trwa już dość długo, na pewno ponad pół roku.
nefre - 2009-01-31, 23:35

rany, nie wiedziałam, że tego typu programy są tak bardzo drogie...... :-(
Maciejka - 2009-02-01, 15:58

Cena faktycznie kosmiczna.

Czy "Mówiące obrazki" też będą działać z nakładką dotykową?

Czy monitor dotykowy współpracował by tak samo jak zwykły z nakładką?

bety - 2009-02-01, 21:09

Nie mam pojęcia Maciejko, ale napisz do YDP (adres znajdziesz na ich stronie) i oni Ci na wszystkie pytania odpowiedzą. My mieliśmy ten program tylko przez kilka dni, ale jak upewniliśmy się, że u nas nie zadziała to sami zaproponowali nam zwrot. Bez problemów oddali pieniądze. Odpowiadają bardzo szybko na maile, konkretnie i rzeczowo.
Maciejka - 2009-02-05, 17:11

Faktycznie, YDP potwierdził, że program "Mówiące obrazki" nadal nie działa na Viście.
Na monitorach dotykowych powinno działać, ale nie było to przez nich testowane - tak mi odpowiedzieli.

Widziałam ten program ostatnio u logopedki. I mi, i Jaśkowi się podobał.
Ćwiczył z odgłosami zwierząt , wyraźne obrazki, dźwięk bardzo ładny.

magda - 2009-05-05, 20:37

My właśnie zakupiliśmy program wspomaganie rozwoju. Program jest bardzo fajny i co najważniejsze podoba się Kubie. Dzisiaj nie mogłam go od niego oderwać. Bałam się, że nie poradzi sobie z myszką w laptopie (zwykłą nie umie się posługiwać) ale się myliłam. Załapał szybciutko o co chodzi. Jest to jeszcze bardzo niezgrabne ale trening czyni mistrza ;- Boję się tylko jednego - że Kuba szybko z niego "wyrośnie" :-?
Tuśka - 2009-05-05, 21:07

Magda, możesz napisać ile kosztował? i gdzie dokładnie kupowałaś?
magda - 2009-05-05, 21:15

Tusiu kupiłam go tutaj i kosztował 1899 zł. Dostawa w 48 godzin.
Asiulinka27 - 2009-05-06, 13:48

Bardzo fajny program, ale ta cena :wow: z kosmosu chyba...
Malwina929 - 2009-05-06, 15:23

My mamy kilka części tego programu.

O zakup ich zwróciliśmy się do Fundacji Jerzego Owsiaka


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Niedźwiedzia 2a,
02-737 Warszawa,
Tel: (22) 852 32 14, (22) 852 32 15



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group