To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wady serca - Ubytek międzykomorowy VSD

vagabunda8 - 2011-08-30, 16:37

Ania, przecież wiesz że damy radę wszystkiemu, dla naszych dzieci. Wytrzymasz, wytrzymasz. :spoko:
anna30 - 2011-08-30, 22:04

O matko kochana! Ja nie sprawdzam nic w tym holterze. Pytałam pani na kardio, na co mam zwracać uwag, powiedziaał tylko, że jak elektrody się odkleją to dokleić plastrem, a skrzynką mam się nie przejmować, nie ma możliwości, żeby Paula popsuła. Więc założyłam Jej body, żeby przy elektrodach nie majstrowała, a skrzynkę wsadziłam do portek z tyłu i tak z tym latała cały dzień. Co jakiś czas kombinowała przy kablach, ale nic specjalnego. Czasem się położyła na tej skrzyneczce zdziwiona, że Ją w tyłek ciśnie, ale nic się tam nie wyłączyło. Z resztą tam tylko w sumie godzina się pokazuje, dla mnie to po prostu upierdliwy zegarek ;-)
Boże, mam nadzieję, że się wszystko nagra jak trzeba, bo już drugiego dnia nie przetrwam. Trzymajcie kciuki za spokojną noc i pomyślny jutrzejszy wynik :spoko:

Olam - 2011-08-30, 22:25

Anula jak Paula śpi to i Ty pomykaj oczka zawiesić bo jak Ci zasinienie wlizie to jak będziesz w sobotę wyglądała :nzastanawianie:
Jeszcze tylko kilka godzin i odetchniecie , a zapisać się wszystko zapisze przecież innej opcji nie ma :spoko:

anna30 - 2011-08-31, 13:52

Ha, i już po kłopotach :-D Mogę spać spokojnie.
Holter wyszedł zadziwiająco dobrze, echo serca też ok (ubytek nieznacznie, ale się zmniejsza), wyniki krwi Paula ma w normie. Kolejna kontrol za rok :jupi:

ewelkaa - 2011-08-31, 13:56

Świetne wiadomości :jupi: ucałowania dla dzielnej Paulinki :* :*
vagabunda8 - 2011-08-31, 14:36

Obie jesteście dzielne, buziole dla Paulinki :*
mamagugu - 2011-08-31, 15:33

Paulinko, to teraz daj matce odespać :prosze: :*
martas - 2011-08-31, 15:43

Super! Czekałam na takie wieści :spoko:
kaha - 2011-08-31, 19:34

Aniu - świetne wiadomości :jupi: :jupi: :jupi:
kacha_wawa - 2011-08-31, 19:42

Aniu cieszę się razem z Wami :jupi: :jupi: :jupi:
hoobs - 2011-08-31, 20:04

Super wiadomości, oby więcej takich.
morrisaonly - 2012-03-05, 11:10

Mam pytanko odnosnie leku Spironolakton.
Czy ktos z was podawal ten lek swojemu dziecku? i jak dlugo?
Czytalam ze ten lek jest rakotworczy i nie powinno go sie dlugo stosowac?
Moja Emma ma wlasnie zalecony ten lek i nie mamy jeszcze terminu operacji, obawiam sie ze bedzie go za dlugo stosowac.

martas - 2012-03-06, 12:48

Hania od urodzenia dostaje Spironolacton i dobrze go toleruje.
Sprawdziłam właśnie w ulotce:
"Ze względu na podwyższone aktywności estrogenowej u kobiet zaleca się kontrolę gruczołów piersiowych ze względu na potencjalną możliwość rozwoju raka piersi."
Czyli szansę na to, że właśnie od tego leku córka zachoruje na nowotwór są niewielkie.

morrisaonly - 2012-03-06, 18:23

Tak , to pewnie o to chodzi.. Dzieki. :-)
Emma tez dobrze toleruje ten lek , mysle ze po operacji nie bedzie juz takiej koniecznosci aby go stosowac.

klaudia - 2013-12-11, 22:22

no i niestety i my dołączamy do tego wątku :-(
dzisiaj byliśmy na kontroli u kardiologa [ mój Mały miał ASD II 7 mm cały czas obserwowany lekarz dawał duże szanse że się zrośnie] a tu nagle dzisiaj wyszło że najprawdopodobniej jest jeszcze VSD 5 mm i mamy cechy nadciśnienia płucnego....
Jutro z rana ruszamy do Zabrza , tam mamy mieć dokładniejsze badania i decyzję w sprawie operacji...

jestem przerażona :cry: dziś mam urodziny.. najgorsze w swoim życiu...
trzymajcie za nas kciuki proszę :-(



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group