To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - Turnus - ale jak?

magda.bl - 2007-02-12, 10:53
Temat postu: Turnus - ale jak?
Chciałabym pojechać z kacprem(3,5l)i z mężem na turnus do jarosławca,słyszałam że jest tam bardzo fajnie,jest tylko jeden problem-nie wiem jak mam załatwić dofinansowanie i gdzie.Cz ktoś może mi udzielić pomocy i poinstruować mnie jak to się robi :-(
Ewelina - 2007-02-12, 11:02

Magda poczytaj >> Tutaj >>
BeataR - 2008-08-08, 14:01
Temat postu: pytania dot turnusów rehabilitacyjnych??
Jak się zapisać na turnus i od jakiego wieku można dziecko zapisywac?
stokrota - 2008-08-09, 14:34

Beatko, wejdź w link z postu Eweliny ...tam wszystko znajdziesz :tak:
BeataS - 2009-02-08, 10:58

Jestem początkująca jeśli chodzi o turnusy. Dzwoniłam do Jadownik i zapisali nas na listę rezerwową. Ale przecież może być tak że raczej się nic nie zwolni i nie pojedziemy wtedy nigdzie. A dofinansowanie już mamy. Czy powinnam zarezerwoać sobie dla pewności miejsca w kilku ośrodkach iczekać co się zwolni? Czy Wy tak praktykujecie?
Alicja - 2009-02-08, 11:07

Jest jeszcze dużo czasu,podzwoń po ośrodkach.. może trafisz gdzieś na wolne miejsce.
kabatka - 2009-02-19, 20:12

Posty o tym, gdzie jeździcie na turnusy, są :arrow: w odpowiednim wątku.
joa - 2012-02-03, 10:51

Przed nami pierwszy turnus (a jak dobrze pójdzie, to jeszcze dwa będą w tym roku). Czy musimy pisać prośbę do fundacji o zgodę na to, by organizator turnusu wysłał do nich fakturę do zapłaty po turnusie??
Iga - 2012-02-03, 10:58

Jeżeli jesteście w ZzP to nie musicie nic pytać w fundacji.
joa - 2012-02-03, 11:01

Aha, dzięki. Czyli my się turnusujemy, a po - organizator wysyła do nich fakturę i się rozliczają między sobą. Czy my dostajemy jakieś pismo, informację oficjalną, że się rozliczyli?
grażyna - 2012-02-03, 11:03

Ja nie pisałam prośby w ubiegłym roku. Wtedy chcieli ode mnie w ośrodku tylko ksero porozumienia z fundacją, że Aneta ma u nich subkonto. Później ośrodek wystawił fv i wysłał bezpośrednio do fundacji. Teraz jak zarezerwowałam miejsce w maju, to pani z ośrodka chciała zaświadczenie z fundacji, że Aneta posiada środki na pokrycie kosztów turnusu(nie musiałbym wtedy wpłacać zaliczki).

***
Widzisz te operacje na subkoncie.

Iga - 2012-02-03, 11:03

Nie, widzisz tylko na stronie swojego subkonta informację, że wpłynął "rachunek do zapłaty"
joa - 2012-02-03, 11:46

Grażyna-czy Fundacja ma tylko wydać zaświadczenie, że dziecko ma środki na koncie czy też-ile?Bo np. może mieć tysiąc zł, co raczej na turnus nie starczy.
grażyna - 2012-02-03, 12:28

Zrozumiałam, że na pokrycie w całości kosztów(w przypadku braku dofinansowania z PCPR)czyli, że nie ile mam w ogóle, tylko, że jestem w stanie zapłacić np. 2800zł.
Ja i tak z tego nie skorzystam, bo w końcu zdecydowałam się zapłacić z innego źródła, ale ogólnie też mnie ciekawi jak taka "promesa" wygląda i do kogo się trzeba w fundacji o niż zwrócić.

Z drugiej strony, teraz mogę mieć ten tysiąc, a do maja mogę jeszcze uzbierać 5 tys.(cuda :roll: ).

Może jeszcze ktoś się odezwie, kto już brał takie zaświadczenie?

ania_as - 2012-02-03, 12:32

Załóżmy, że turnus kosztuje 5000 zł. Jeżeli nie mamy zgromadzonej całej kwoty na subkoncie, to organizator turnusu może wystawić fakturę na Fundację na taką kwotę, jaką my zagwarantujemy, że Fundacja wypłaci, np. 1000 zł. A resztę pieniążków za turnus płacimy z własnej kieszeni lub z innych źródeł.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group