To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Światowy Dzień Zespołu Downa

Iga - 2024-03-18, 09:29

Bo Zarząd w Stowarzyszeniach powinien się zmieniać. A każdy je traktuje jak swoją własność, bo przecież je założył. Stowarzyszenia na początku działają, a potem się zaczyna spadek w dół. Bo mało jest takich pasjonatów, żeby utrzymać stały poziom.
groszek - 2024-03-18, 09:57

Stowarzyszenia zakładane przez rodziców starzeją się wraz z dziećmi dla których powstały. Potem nie ma zajęć dla maluchów bo zalożycielom bluższe są sprawy które przed nimi niż za nimi.
Tęcza z tego wyszła, jak slyszeliśmy rok temu, bo choć prezesem jest matką to menadżerem kobieta nie mająca dziecka z trisomią.

Ludzie zakładają bo chcą zdobyć pieniądze na wspieranie swojego dziecka...

Iga - 2024-03-18, 10:24

Bardziej dla tego powstają, że nie odpowiadają im działania tych Stowarzyszeń, które funkcjonują. Stare bo stare, niektóre skupione tylko na kilku celach i tak to wygląda. Poza tym będąc szeregowym członkiem dużego Stowarzyszenia, Twoje dziecko nic z tego nie ma. Mają Ci co są blisko Zarządu. Mówię o wycieczkach, wakacjach itp.
Nie piszę tego złośliwie ale tak to wygląda. Z innej strony członków 100 a pracuje 15 osób. Inni narzekają i zakładają swoje ;-) i biznes się kręci.

Jakby za osobami z zD nie stali wariaci (Kaja, Jaki) to może by coś drgnęło i w orzecznictwie i jednostce chorobowej itd. Stowarzyszenia lokalne tego nie zrobią, bo nie mają siły przebicia.

Maria74 - 2024-03-18, 12:55

Też mam takie przekonanie, że to nasza narodowa przypadłość. Choć nadal nie rozumiem.
angelika kuspa - 2024-03-18, 14:19

Iga żeby tych pracujących było choć 15 . Jednak więcej jest tych co tylko zauważają błędy , albo co jeszcze można by zrobić ale nie włączając się . Ech pewnie i tak każdy ma inne spostrzeżenia, zależy z której strony stoi . Ja wiem tylko tyle, że samej papierkowej pracy jest mnóstwo a tego nie widać . U nas przy okazji tego święta dużo się dzieje aż czasu braknie żeby z wszystkiego skorzystać.
szałwia - 2024-03-19, 10:48

No i w temacie …
Tyle atrakcji w Bydgoszczy, a pani z Trisomiakow organizuje świętowanie w gnieźnieńskiej sali zabaw dla 10 dzieci :roll:

groszek - 2024-03-19, 12:19

No my też w Polanice zrobiliśmy turnus na 20 dzieci ;-)
Nie chodzi o ilość ale o jakość ;-) Rozumiem, że Igor był i dobrze się bawił. :roll:

szałwia - 2024-03-19, 12:51

groszek napisał/a:
Rozumiem, że Igor był i dobrze się bawił. :roll:

To dopiero będzie - w niedzielę ;-) Zobaczymy czy katar odpuści…

groszek - 2024-03-19, 21:10

W palmową - to odważnie :tak:
groszek - 2024-03-25, 21:54

:arrow: fundacja Oczami Brata promuje skarpetki z chromosomami
groszek - 2024-04-01, 14:21

Ja tu patrzę w sieci a tam rok temu był taki artykuł na Dzień zespołu Downa
:arrow: portal niepełnosprawni

szałwia - 2024-04-01, 19:10

Ooo … :oops:
I jakie piękne archiwalne zdjęcia :-)

baronek - 2024-04-02, 07:42

Aniu, ale ten artykuł nie powstał w ubiegłym roku?
groszek - 2024-04-02, 09:10

Nie . Sądząc że zdjęcia Maksa 17 rok, po złocie - kiedy schudł. Pan robił z nami wywiad . Na stole widać nawet dyktafon, ale to było dawno...
Facet ma dobre pióro. Odgrzał artykuł o Zakątku i w sumie dobrze. Ci co go czytali, z sześć lat temu , już dawno zapomnieli i dla mnie było to zaskoczenie. A w zespole zmieniają się tylko ludzie...dzieci dorośleją ale problemy na starcie ciągle te same.
A znalazłam to oglądając zdjęcia w Googlach. Szukałam zakątku Maksa i wyświetla się nagle to z krojonym tortem. Zdziwiona patrzę na ikonkę na dole a tam portal niepełnosprawni.pl
Wchodzę a tam data ubiegłoroczna...
Wspomnienia są zawsze bez wad.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group