To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Świadczenie pielęgnacyjne a KRUS

franuś - 2013-03-22, 20:21

Wcześniej można było zawiesić ubezpieczenie w KRUSIE i podjąć pracę ale nie wiem jak jest teraz, można popytać.
osmiora - 2013-03-22, 20:30

Jeżeli idzie się do pracy to można zawiesić ubezpieczenie w krusie i przejść na ZUS .
Ja nie mam możliwości żeby pójść do pracy ! Kto zaopiekuje się moim synem kiedy ja będę po za domem ?Na nianię nawet nie zarobię jeśli odliczę paliwo na dojazd do pracy . :lol:
Chodzi mi o rezygnację z KRUSU na rzecz zasiłku pielęgnacyjnego (który przysługuje wszystkim którzy rezygnują z pracy dla opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym ).

grażyna - 2013-04-03, 07:18

Dziewczyny, świadczenie dla rolników normalnie się należy.
Przynajmniej tak twierdzi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej:
Komunikat dotyczący prawa do świadczenia pielęgnacyjnego dla rolników

julkakulka - 2013-04-03, 08:33

dzięki , akurat walcze o dodatek dla siebie
i mi trują że nie , powiedzieli że są za mną ale nic nie mogą zrobić i żebym w przepisach poszperała... więc w poniedziałek mnie tam znowu zobaczą

he he he juz mnie znają i bez kolejki wpuszczają

dzięki za link

Edyta1245 - 2013-04-03, 12:06

Czyli to znaczy,że gmina powinna mi też opłacać składki emerytalno-rentowe i zdrowotne?Czy ja mam sobie opłacać KRUS,a świadczenie pielęgnacyjne pobierać?Ja już w tym wszystkim się gubię :oops:
dorota3 - 2013-04-03, 12:16

Mam pytanie,kolezanka ma bardzo chore dziecko (ma epilepsje astme silna alergie nerwiakowłókniatowatość typu 1 , gozy w glowie i teraz wykryli w krtani
przy nerwiakowlokniatosci ma gózki w oczach, plamy na ciele
, adhd,pasożytow w mózku i w ciele)

Niesteyt gdy dostała orzeczenie dziecko mialo ""tylko "" padaczke,orzeczenie ma do tego roku do pażdziernika ,jak myślicie ,czy może predzej stawać z dzieckiem na komisję ..przeciez ich sytuacja zdrowotna radykalnie się zmieniła ...a ona została teraz bez pracy i otrzymuje tylko 153 zasiłku ...

sobalinka - 2013-04-03, 12:33

ja myślę, że spokojnie tak.
sama mając orzeczenie ważne jeszcze na 6 lat ponownie stawałam na komisję, choć u mnie chodziło o przyznanie nam karty parkingowej

Alicja - 2013-04-03, 13:03

Doroto, oczywiście że można stanąć na wcześniejszej komisji.
Trzeba złożyć wniosek i całą dokumentację medyczną i psychologiczną.

julkakulka - 2013-04-03, 13:56

dorota3 napisał/a:
Mam pytanie,kolezanka ma bardzo chore dziecko (ma epilepsje astme silna alergie nerwiakowłókniatowatość typu 1 , gozy w glowie i teraz wykryli w krtani
przy nerwiakowlokniatosci ma gózki w oczach, plamy na ciele
, adhd,pasożytow w mózku i w ciele)

Niesteyt gdy dostała orzeczenie dziecko mialo ""tylko "" padaczke,orzeczenie ma do tego roku do pażdziernika ,jak myślicie ,czy może predzej stawać z dzieckiem na komisję ..przeciez ich sytuacja zdrowotna radykalnie się zmieniła ...a ona została teraz bez pracy i otrzymuje tylko 153 zasiłku ...



a próbowała w stowarzyszeniu chorych na recklinghausena ?
stowarzyszenie

jestem zdziwiona bo na samą fakomatozę powinno dziecko mieć rentę :wow: :wow: :wow: plus dodatek opiekuńczy . wiem tez że jak dziecko ma astme ( tak jest w naszej wsi) też występuję się o zawieszenie składek przez jednego rodzica, że ten rodzic jest ubezpieczony ale nie płaci krusu




przy nf plamy na skórze to pikuś ( sama mam około 100) a te guzki to mam nadzieje że nie glejaki tylko t.z. guzki lisha są one nie groźne i nie mają nic do widzenia.


zaproś koleżankę na nasze forum nf-owe forum nf

dostanie tam namiary na kliniki lekarzy , na szczęście są 2 przychodnie zajmujące się nf1 nf2 dla dzieci więc nie jest tak źle


w takim przypadku można prosić o rentę specjalną,

daj mi jej namiary to z nią pogadam co ma mówić i robić na komisji (lekarze prawie nic nie wiedzą i to od nas zależy jak mu przedstawimy nf)

dorota3 - 2013-04-03, 21:49

Dzieki dziewczyny ,julkakulka pw :-)
julkakulka - 2013-04-04, 10:40

O NF1 i NF2 troszeczkę wiem :-)
przynajmniej tyle z mojego chorowania :roll:

mad - 2013-04-05, 09:02

M. jest na świadczeniach, zrezygnował z pracy, składki emerytalne opłacane przez gminę, a ma gospodarswo pow. 1 ha przelicz., tu się dowiedziałam, że ma obowiązek KRUS. I teraz schody, bo przy przechodzeniu na świadczenia nikt nam nic nie mówił, że musi opłacać KRUS, zaczęłam podpytywać jak to jest, to pani w Gops mówi, że to nie jej problem, bo to my mieliśmy wiedzieć :] dzwoniłam do KRUS to powiedziano, że to gmina ma obowiązek opłacać składki emerytalne,i jestem w polu, bo ja mam to wyjaśnić, tylko jak :?:
grażyna - 2013-04-05, 09:43

Nie jestem w temacie, ale jedno wiem: na pewno pisemnie i z jednym i z drugim urzędem. Nic na telefon, bo później to nawet samej rozmowy z Tobą się wyprą a nie tylko jej treści i informacji których Ci udzieliły.

I pani z MOPS na pewno w tym pisemku nie odpisze Ci, że sama powinnaś wiedzieć.

mad - 2013-04-05, 10:28

Tak myślę, żeby to pisemnie pozałatwiać, chyba było ich obowiązkiem, aby nas poinformować :-?
ewa i julka - 2013-04-06, 19:33

Ja pytałam u mnie w opiece i powiedziano mi ze świadczenie nie będzie zabrane a tez jestem na KRUS-ie.Nasze dzieciaki niepełnosprawnosć osiągnęły przed ukończeniem 18 roku zycia więc sie nam nadal należy. Ja zresztą tak to wszystko zrozumiałam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group