To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Świadczenie pielęgnacyjne a KRUS

nefre - 2013-07-03, 18:06

Mad, wniosek możesz złożyć :spoko: jeśli dostaniesz odmowną decyzję, to się odwołaj...
Najłatwiej poradzić komuś, żeby nie składał, bo po co.. (jak MOPS w tym przypadku). Nie złożysz, nie dowiesz się, czy się należy, czy nie.

Edyta1245 - 2013-07-06, 20:11

Mi pani w Gopsie powiedziała,że świadczenie się należy,tylko będę musiała opłacać sobie KRUS.Chyba że wydzierżawię komuś ziemię,to wtedy oni będą opłacać
renia33 - 2013-07-07, 23:15

Edyta1245 napisał/a:
Mi pani w Gopsie powiedziała,że świadczenie się należy,tylko będę musiała opłacać sobie KRUS.Chyba że wydzierżawię komuś ziemię,to wtedy oni będą opłacać

:wow: , A ja opłacam KRUS i mi się nie należy...i bądź człowieku mądry. :papa:

Edyta1245 - 2013-07-08, 20:40

Co kraj to obyczaj ;-)
mad - 2013-08-01, 15:17

Wniosek złożyłam,ale ma być odmowny :okular: Wysłałam też maila zapytaniem do Ministerstwa i otrzymałam odpowiedź listowną, (nie zeskanuję bo nie mam jak),ale przytoczę parę cytatów
" ...zgodnie z art. 3 ptk 22 ustawy o świadczeniach rodzinnych, zawierającym definicję zatrudnienia i innej pracy zarobkowej w rozumieniu tej ustawy, osoba będąca rolnikiem pracująca w gospodarstwie rolnym, nie jest osobą zatrudnioną lub wykonującą inną pracę zarobkową zgodnie z definicją.
Oznacza to, że rolnik , który nie wykonuje zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej zdefiniowanej w art. 3 ptk22, niezależnie od wielkości gospodarstwa rolnego, może ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne, gdyż spełnia warunek zawarty w art.17 ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych, tj. warunek bycia osobą, która w związku z koniecznością sprawowania opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, nie podejmuje zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej.... "
"...Przepisy ustawy o świadczeniach rodzinnych, przewidujące możliwość otrzymywania świadczenia pielęgnacyjnego przez rolników, pozostają nie zmienione od wielu lat i nie były one przedmiotem ostatnich zmian w ustawie o świadczeniach rodzinnych wprowadzonych ustawą z dnia 7 grudnia 2012r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw ..."
.
podpisane przez Naczelnik Wydziału Świadczeń Rodzinnych, Żłobków oraz Współpracy Międzynarodowej ( nazwisko nie wiem czy mogę podać)

Ja już sama nie wiem co o ty myśleć :?:

nefre - 2013-08-01, 15:55

Dołącz tą odpowiedź do wniosku o świadczenie pielęgnacyjne :-)
mad - 2013-08-01, 18:43

Zaniosłam, ale nie biorą tego pod uwagę, jeszcze teraz dostaliśmy orzeczenie na drugie dziecko, i też wymaga opieki na co dzień, nic tylko :placze:
nefre - 2013-08-01, 20:19

No, trochę nie kumam, jak mogą nie brać tego pod uwagę.. złóż zażalenie na MOPS.
Jeśli na drugie dostaliście też, to chyba i tak przysługuje jedno świadczenie.. o ile przyznają Wam.
Ja bym złożyła zażalenie i poprosiła o pisemną odpowiedź, dlaczego nie chcą Wam przyznać, a potem tą odpowiedź wysłała do Ministra z prośbą o ustosunkowanie się (i upomnienie tegoż Mopsu ;-) ).

grażyna - 2013-08-01, 20:47

Z tego co czytam na różnych forach to czy ktoś dostanie w takim wypadku świadczenie pielęgnacyjne zależy tylko od urzędnika. Jest jego dobrą wolą interpretacja przepisów. Po odwołaniu do SKO też dostają ludzie odmowę.
Czyli co powiat to inaczej. Wystarczy mieć ponad hektar przeliczeniowy(nawet do spółki z bratem np.) i już się świadczenia nie dostanie :nie: .
W innym powiecie w takiej samej sytuacji wypłacają :-? .

mad - 2013-08-01, 21:05

Nie ma z kim rozmawiać, urzędnicy boją się podejmować decyzję. Teraz to chyba w ogóle jak ktoś ma pole nawet poniżej ha. przeliczeniowego też może mieć problemy, tak coś zrozumiałam, a my chcemy tylko trochę zdrowej żywności dla dzieci, i chyba trzeba będzie z tego zrezygnować. Trzeba by chyba media w to włączyć jak to jest, ale co ja mogę szary człowiek :nie:
renia33 - 2013-08-02, 01:28

mad napisał/a:
Nie ma z kim rozmawiać, urzędnicy boją się podejmować decyzję. Teraz to chyba w ogóle jak ktoś ma pole nawet poniżej ha. przeliczeniowego też może mieć problemy, tak coś zrozumiałam, a my chcemy tylko trochę zdrowej żywności dla dzieci, i chyba trzeba będzie z tego zrezygnować. Trzeba by chyba media w to włączyć jak to jest, ale co ja mogę szary człowiek :nie:

Nas, takich szaraczków troszkę jest, no ale nie mamy siły przebicia. Pojedziemy pod ministerstwo protestować? ale jak? Chłop w pole, a my matki dziećmi się zajmujemy. No chyba, żeby te dzieci wziąć ze sobą :-) . Jakby co, to ja bardzo chętnie.

mad - 2013-08-02, 20:10

Ja, to chętnie bym coś z tym zrobiła, bo przecież mam pismo imienne z ministerstwa, ale to nikogo nie obchodzi, mają swoje wewnętrzne przepisy :-x
Edyta1245 - 2013-09-03, 21:00

My świadczenie dostaliśmy bez problemu.Problemem były tylko składki ,ale wczoraj dostałam decyzję-nie muszę opłacać KRUS-u.Składki opłaca mi gmina :jupi:
mad - 2013-09-03, 21:12

My się odwoływaliśmy i czekamy cierpliwie :cry:
renia33 - 2013-09-04, 23:30

mad napisał/a:
My się odwoływaliśmy i czekamy cierpliwie :cry:

Ja dzisiaj nawet złożyłam skargę na decyzję SKO do Naczelnego Sądu Administracyjnego i też poczekam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group