To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - auto ze srodków z subkonta.

monika1979 - 2013-03-17, 16:49
Temat postu: auto ze srodków z subkonta.
Witam serdecznie wszystkich i mam pytanie czy ktoś z Państwa kupował auto ze środków subkonta,mamy taką zgode od fundacji oraz fakturę ale nie wiemy jak takie auto potem zarejestrowac prosimy o pomoc.
grażyna - 2013-03-18, 07:34

Dzień Dobry. Mamy taki dział do przywitania się . Zawsze milej się wtedy rozmawia :tak: .
gosiulkat - 2013-03-18, 12:36

Normalnie rejestrujesz na siebie, a nie wolisz tych pieniędzy na turnusy i leczenie przeznaczyć ? I proszę przedstaw się :tak:
monika1979 - 2013-03-18, 16:54
Temat postu: auto
Już się wszystko wyjaśniło dziękuję za pomoc jestem mama Michałka z zespołem downa,na turnus jedziemy też 30 kwietnia do Mrzeżyna może też ktoś jedzie tam w tym terminie to się spotkamy pozdrawiam :-)
monika1979 - 2013-03-18, 16:56
Temat postu: fotka
A jeszcze pytanko jak dodać zdjęcie do profilu dziękuję.
osmiora - 2013-03-18, 16:58

Że auto można kupić z jednego procenta to nie wiedziałam :-? Niezłą sumę musieliście uzbierać :spoko:
monika1979 - 2013-03-18, 17:05
Temat postu: auto
nie to naprawde nie nowy samochód jest nam naprawde potrzebny za niewielkie pieniądze,my jeszcze sami do niego dołożyliśmy :-)
grażyna - 2013-03-18, 17:13

Można kupić auto. Tak jak kiedyś można było nawet je kupić z dofinansowania PFRONu.
Samochód jest niezbędny przy chorym dziecku, nie traktowałbym też tego w kategoriach wyboru: turnus czy samochód. Osobiście zaczęła bym nawet od samochodu, bo możliwość sprawnego przemieszczania się to podstawa. Nie zawsze jest możliwa komunikacja państwowa. Nie wyobrażam sobie żebym nie miała teraz samochodu.
Tylko się cieszyć, że się udało :tak: .

Alicja - 2013-03-18, 17:55
Temat postu: Re: fotka
monika1979 napisał/a:
A jeszcze pytanko jak dodać zdjęcie do profilu dziękuję.


Tutaj wątek.Zapraszam do lektury :-)

osmiora - 2013-03-19, 09:04

Grazyna masz sto procent racji ! szczególnie kiedy mieszka się w dziurze gdzie diabeł mówi dobranoc , a o autobusie można pomarzyć bo jedzie ale w sąsiedniej miejscowości oddalonej o 4 km i rób co chcesz ;/ możesz wynająć sąsiada ( tez nie za darmo przecież paliwo i czas kosztuje ) lub dralować pieszo w mrozie ......
Osobiście o turnusie nawet nie marzę :lol:

ateczka77 - 2013-03-19, 09:22

Ja zrobiłam tak w zeszłym roku. W marcu zrobiłam "prawko" i kupiłam autko z kasy z subkonta. Ale... kupiłam małe i tanie - tj. za 4,5 tys. i jestem zadowolona. Staś również.
Teraz na turnus jedziemy moją kaczuszką. Na zajęcia też jeździmy razem. Bez autka bym wydała większość środków na taksówki - bo autobusy nie dojeżdżają.

W tym roku mamy 2-3 turnusy i wszędzie jedziemy Stasiowym autkiem, na cpn pytają sie już nas, czy paliwo kupuje Mama czy Staś - Bo nie zawsze biorę faktury - bo uważam, że ja za swoje dojazdy płacę ze swojej kasy ;)

:lol:

alina1970 - 2015-06-04, 11:36

Dziewczyny mam pytanie jak jest teraz z zakupem samochody używanego ;-) czy teraz ktoś próbował :tak: nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać :nie: dodam że sama nie mam prawa jazdy :papa:
Asiulinka27 - 2015-06-04, 22:21

Akurat ja jestem w trakcie refundacji zakupionego autka :) Kupiliśmy za 4 tyś więc najpierw była prośba do Fundacji o refundacje, dostaliśmy zgodę, ale nie na całość...
Teraz muszę podesłać do Fundacji Umowa kupna sprzedaży z pieczątką potwierdzającą zarejestrowanie pojazdu+ kserokopia PCC3+ załącznik 4b.

alina1970 - 2015-06-05, 20:00

A mogę wiedzieć jaką kwotę dają i czy długo czeka się na zgodę jak możesz pisz na pr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group